خبرنگاران برای بازخوانی ابعاد شخصیت شهدای خوش اخلاق – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، سرهنگ حمید یحیی پور شامگاه چهارشنبه در نشست با خبرنگاران با موضوع بزرگداشت شهدای حسن خلق اظهار داشت: وی از عارفان و اخلاق مداران نامی بود.

وی ایثار و از خود گذشتگی را یکی از ویژگی های بارز شهدا دانست و افزود: در پیشرفت جامعه باید ابعاد کوچک تری از ایثار شهدا وجود داشته باشد و عده ای برای حفظ اخلاق از خواسته های آنان چشم پوشی کنند.

فرمانده سپاه آستانه اشرفیه با اشاره به نقش و ویژگی های شخصیتی شهید مهدی خوش سیرت افزود: شهید خوش سیرت مردی شجاع، با ایمان، با خدا، متقی و متقی است و می تواند الگوی جوانان باشد.

سرهنگ یحیی پور شهدای نیک سرشت را عاشقان خدا معرفی کرد و گفت: شهدای خوش اخلاق عاشق جهاد بودند و همیشه به دنبال شهادت بودند چرا که در مکتب اهل بیت رشد کردند.

وی با تاکید بر لزوم توجه به فرهنگ شهادت در نظام جمهوری اسلامی افزود: انقلاب اسلامی علیرغم همه توطئه ها به راه خود ادامه داده و زمینه را برای ظهور حضرت مهدی (عج) فراهم می کند.عج) و زیربنای شکل گیری تمدن نوین اسلامی است.

فرمانده سپاه آستانه آستانه اشرفیه با اشاره به اهداف برگزاری یادواره شهدا گفت: قرائت، تبیین و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین اهداف برپایی یادواره شهداست. مراسم شهدا.”

یحیی پور که مدعی بود این شهید خوش چهره ستون خیمه جبهه انقلاب بود، گفت: این شهید یک فرمانده نظامی نبود بلکه یک فرمانده عرفانی بود که مرام و مکتب خود را می شناخت و ابعاد معنوی او بر ابعاد نظامی ارجحیت داشت.

وی تاکید کرد: خبرنگاران باید با ابزار رسانه ای شخصیت شهدای خوش ذات را به تصویر کشیده و به نسل جوان معرفی کنند.

بیانگر ابعاد شخصیتی شهدای نیک سرشت است

رئیس سازمان بسیج رسانه استان گیلان در این دیدار گفت: زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا امروز کمتر از شهادت نیست.

مهدی پارسا با اشاره به تلاش دشمن برای تهاجم به نظام اسلامی افزود: امروز دشمنان انقلاب، نظام و دین در تلاشند نسل به نسل بعد دینی و معنوی را حذف کنند. های ما وظیفه داریم برای پاسداشت یاد و خاطره شهدا با اخلاص تمام تلاش خود را بکنیم.

وی با اشاره به اینکه هنوز ابعاد شخصیتی شهدای خوش اخلاق برای خیلی ها مشخص نشده است، افزود: باید ابعاد شخصیتی شهدا را به نسل جدید رسانه و تولید محتوا بگوییم.

شهدای خوش اخلاق دوران دفاع مقدس در عملیات هایی مانند طریق القدس، فتح. المبینبیت المقدس، رمضان، مسلم بن عقیل، محرم، والفجر ۴، والفجر ۶، هورالعظمقدس، بدر، والفجر ۸، کربلای ۲، کربلای ۴، کربلای ۵، نصر ۴ حضور داشتند و در مجموع ۱۳ بار در این عملیات مجروح شدند.

شهدای خوش اخلاق در خط مقدم فرماندهی دسته و بعد از گردان و گردان با شجاعت و رهبری که از خود نشان دادند مسئولیت خود را آغاز کردند. به فرماندهی تیپ دوم محرم و جانشینی لشکر قدس گیلان منصوب شد که سرانجام پس از هشت سال حضور در جبهه در عملیات نصر ۴ در فتح. ماووت عراق ششم تیر ۱۳۶۶ به شهادت رسید و در کنار دو برادر شهیدش رضا و حسین خوش سیرت در گلزار شهدای آستانه اشرفیه به خاک سپرده شد.