خاکستری وندال روی سینه جورج فلوید در میدان یونیون می پاشد.


مجسمه نیم تنه برنزی جورج فلوید به ارتفاع 10 فوت ، که توسط یک افسر پلیس کشته شد ، شورش های سراسری را به دلیل خشونت پلیس در سال گذشته آغاز کرد. به گفته NYPD ، تماشاگران و گروه های سازنده مجسمه ، صبح روز یکشنبه در میدان اتحادیه به رنگ خاکستری خرد شد.

این نیم تنه سه روز پیش به عنوان بخشی از یک برنامه گردشگری که شامل مجسمه برونا تیلور ، کشته شده توسط پلیس در لوئیزویل ، کنتاکی در مارس 2020 ، و نماینده کنگره جان لوئیس بود ، رونمایی شد. سای و فعال حقوق مدنی فوت شده تابستان قبل اندکی پس از کشته شدن فلوید

فیلمبرداری دوربین های مداربسته حدود ساعت 10 صبح مردی را روی اسکیت بورد نشان داد که در پشت نیم تنه جان لوئیس خم شده و چیزی را در یک ظرف مخلوط کرده است. سخنگوی NYPD گفت که بعد از اسکیت زدن از کنار مجسمه فلوید ، رنگ خاکستری روی سینه اش و اسکیت زدن روی آن.

هنگامی که پلیس گزارشی از آزار و اذیت صبح یکشنبه دریافت کرد. چندین داوطلب ، از جمله سازنده نصب ، نیز شروع به خلاص شدن از خاکستری کردند. مخاطبان وسواس زیادی برای قرار دادن در هنر و خرابکاری دارند.

مردم رگه های خاکستری را در نیم تنه جورج فلوید در میدان یونیون می مالند.

فلش

مردم رگه های خاکستری را در نیم تنه جورج فلوید در میدان یونیون می مالند.

جان کاپورت ، مرد سیاه پوست 62 ساله وودسایدی می گوید: “این چیزی است که ما هر روز با آن سر و کار داریم.” “رنگ همه چیز را خراب نمی کند.”

ایسایا برک ، مشاور مالی 31 ساله ، گفت که او از ویرجینیا به شهر رفت تا با خانواده خود نصب را ببیند.

برک ، بومی سیاه پوست می گوید: “من از کنار آن رد می شدم و بلافاصله رنگی را احساس می کردم که حال و هوا را حس می کرد.” وی افزود که می ترسد زمانی که مجسمه تمیز شود دوباره نابود خواهد شد. “نماینده کشوری که در آن زندگی می کنیم نژادپرست است نفرت و جهل همه با هم ادغام شده اند. “

همین مجسمه فلوید در ماه ژوئن تخریب شد. هنگامی که مجسمه در فلاتبوش در بروکلین به نمایش گذاشته شد ، مجرم مجسمه را با یک استنسیل از وطن پرست سفیدپوست راست افراطی علامت گذاری کرد. تصور می شود که این گروه پشت خرابکاری مجسمه دیگر فلوید در نیوآرک ، نیوجرسی باشند.

پلیس فیلم های نظارتی مظنون حادثه ژوئن را منتشر کرد. سخنگوی NYPD تأیید کرد که اگرچه روز یکشنبه هیچ فردی در این پرونده دستگیر نشد.

در روز یکشنبه هیچگونه استنسیل یا نشان روی سینه میدان اتحادیه یافت نشد.

این سه مجسمه که توسط هنرمند کریس کارنابوسی خلق شده و توسط گروه هنری Confront تولید شده است ، تا 30 اکتبر در معرض دید عموم قرار می گیرد و سپس به شهرهای دیگر برده می شود و بعداً برای امور خیریه به حراج گذاشته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید