حوثی ها در یمن بخش هایی از زمین های نزدیک مرکز مریب را تصرف کردند


منابع محلی منطقه آخرین تحولات ماریب را با خبرنگاران AA به اشتراک می گذارند.

شبه نظامیان حوثی در ساعات پایانی سه روستا و یک شهر را در منطقه الکوب تصرف کردند. در مرحله بعد گفته می شود نیروهای یمنی و نیروهای قبیله ای به سمت خط دفاعی حرکت می کنند تا کنترل مرکز منطقه الکوب را در دست نگیرند. و درگیری های شدید بین دو طرف رخ داد.

همچنین گفته می شود که غیرنظامیان در نتیجه هدف قرار دادن پمپ بنزین در الکعبی توسط حوثی ها کشته و زخمی شده اند. جزئیات این حادثه فاش نشد.

در مقابل ، ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی اعلام کرده است که از اقدامات و عملیات وزارت دفاع یمن برای حفاظت از غیرنظامیان در منطقه عبدیه ماریب ، که توسط حوثی ها محاصره شده است ، حمایت می کند.

ارتش یمن ساعاتی پیش نیز اعلام کرد که یک جاده اصلی در جنوب شهر ماریب را به دلایل نظامی بسته است.

رئیس جمهور هادی: جامعه بین المللی نمی تواند بر حوثی ها فشار بیاورد.

بر اساس اخبار موجود در آژانس رسمی یمن SABA ، عبدالعبو منصور هادی رئیس جمهور یمن در پنجاه و هشتمین سالگرد قیام که در یمن در 14 اکتبر 1963 برای از بین بردن مستعمرات انگلیس آغاز شد ، سخنرانی کرد.

هادی گفت جامعه بین المللی از این موضوع شوکه شده است هادی گفت: “ناتوانی جامعه بین المللی برای تحت فشار قرار دادن احزاب برای حمله ، جلوگیری و رد تماس های صلح ، صلح در یمن اتلاف در دستان شبه نظامیان حوثی تحت حمایت ایران جهان هنوز به همه اینها پاسخ نمی دهد. »از این عبارت استفاده کنید.

هادی تاکید کرد که محاصره ولسوالی عبدیه در ماریب ، که بیش از بیست روز 35 هزار غیرنظامی را در خود جای داده است ، بدون ممنوعیت استفاده از مواد مخدر و غذا ، خلاف ارزش ها و اخلاق جنگ یمن است.

دولت یمن هشدار داده است که در صورت محاصره شهر عبدیا در ماریب توسط حوثی ها ، با فاجعه انسانی روبرو خواهد شد. احمد عوض بن مبارک ، وزیر امور خارجه نیز مصیبت 35000 غیرنظامی محاصره شده در عبدیا را به آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد منتقل کرد.

از سوی دیگر حوثی ها قبلاً تأیید کرده بودند که در جریان درگیری ها از غیرنظامیان محافظت می شود.

در بیانیه امروز شبکه حقوق و آزادی یمن گزارش داد که در حملات حوثی ها در استان ماریب طی سه هفته گذشته 9 غیرنظامی کشته و 123 غیرنظامی زخمی شدند.

جنگ داخلی در یمن

در یمن ، جایی که بی ثباتی سیاسی مدتهاست حاکم است این درگیری ها بین حوثی های تحت حمایت ایران و نیروهای دولتی وابسته به آن رخ داد.

حوثی ها از سپتامبر 2014 کنترل صنعا و برخی مناطق را در دست گرفته اند ، در حالی که ائتلاف تحت رهبری عربستان از مارس 2015 از دولت یمن علیه حوثی ها حمایت کرده است.

بر اساس گزارش سازمان ملل متحد ، 80 درصد از جمعیت یمن جایی که یکی از بزرگترین بحران های بشردوستانه در جهان با آن روبرو است. به کمک ها و حمایت های بشردوستانه نیاز دارند

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) به صورت خلاصه در وب سایت Anadolu Agency منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید