حزب الله لبنان و امل حزب مسیحی را مسئول تیراندازی به معترضان می دانند.


حزب الله و حرکت املدر بیانیه مشترکی ازبندر بیروتمعترض مسالمت آمیز که برای بیان واکنش خود نسبت به تحقیقات درباره بمب گذاری های ترکیه به کاخ عدالت بیروت راهپیمایی کردند. گروه های مسلح متعلق به نیروهای مسلح لبنان که در محله مستقر بودند مورد حمله قرار گرفت.

“به عنوان حزب الله و جنبش امل ما جنایت قتل با هدف صلح و امنیت ملی را محکوم می کنیم. “

این بیانیه بار دیگر بر درخواست نیروهای لبنان و نیروهای امنیتی برای دستگیری جنایتکاران تاکید کرد.

حزب نیروهای مسلح لبنان خواستار یافتن جنایتکاران شد

از سوی دیگر ، در بیانیه مکتوب حزب نیروهای مسلح لبنان این سازمان از رئیس جمهور میشل عون ، نخست وزیر نجیب میکاتی ، وزارت دفاع و وزارت کشور خواسته است تا تحقیقی را آغاز کنند که عاملان پشت آن را کشف کند. رویدادهای پایتخت

در چنین بیانیه ای تاکید کرد که همه لبنانی ها باید برای حفظ صلح داخلی همکاری کنند که به شرح است “تنها ثروت باقی مانده در لبنان”

چی شد؟

حامیان حزب الله و امل امروز با تجمع به سمت کاخ دادگستری بیروت خواستار تعیین جانشین قاضی طارق البیطار ، که در انفجار تحقیق می کند ، شد که سال گذشته در بندر بیروت رخ داد. آتش باز شد و گفته می شود تظاهرکنندگان شش کشته و بیش از 30 زخمی برجای گذاشت.

در حالی که این حمله در منطقه ات تایونا بیروت رخ داد ، رویدادها در تقاطع عین er-Rumana ، محل زندگی مسیحیان و Eş-Şiyah ، جایی که شیعیان در آن زندگی می کنند ، ادامه داشت.

ارتش لبنان تدابیری برای حفاظت از غیرنظامیان اتخاذ کرد با فراخواندن به مردم “منطقه درگیری در بیروت را تخلیه کنید” ، اما زمان های وحشتناک در خیابان های پایتخت همچنان ادامه دارد.

بمب گذاری در بندر بیروت

در 4 اوت 2020 آتش سوزی در انبار مواد منفجره در بندر بیروت رخ داد. و انفجاری چنان شدید رخ داد که کل شهر را لرزاند.

در این انفجار بیش از 200 نفر کشته و بیش از 6000 نفر زخمی و 300000 نفر نیز در اثر انفجار آواره شدند.

وزیر سابق شیعه قاضی بیطار را به “ایجاد درگیری” متهم کرد.

وکلای علی حسن حلیل و قاضی سواتیر ، معاون فرماندار فرقه شیعه نقل مکان کردند. شکایت از قاضی بیتار که روز قبل تحقیق کرد با فراخوان برای “حذف از موقعیت”

وزیران سابق شیعه ، خلیل و زویتر ، بیتار را متهم کردند که “با سرزنش نامهای غیر مرتبط با انفجارهای بندر بیروت ، جنجال را گسترش داده است”.

بیتار ، به نوبه خود ، حکم بازداشت علی حسن حلیل را صادر کرد ، که قبل از درخواست اخراج در جلسه نهایی شرکت نکرده بود.

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) در وب سایت Anadolu Agency به طور خلاصه منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید