حرکت کند ایجاد شرکت مس آذربایجان/ شرکت مس سونگون مسئولیت اجتماعی خود را انجام نمی دهد.


به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، محمد کلامی امروز در جلسه کمیسیون صنعت و معدن اتاق بازرگانی تبریز با اشاره به تاکید استاندار آذربایجان شرقی و موافقت رئیس جمهور برای تشکیل اتاق بازرگانی تبریز گفت: شرکت مس آذربایجان گفت: پیش بینی می شود روند تاسیس این شرکت سرعت بیشتری بگیرد و در کنار آن ایجاد زیرساخت ها و صنایع تبدیلی نیز مورد توجه قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی دولت آذربایجان شرقی با تاکید بر انتقال حساب های درآمدی و پرداخت مالیات شرکت ها در خود استان گفت: در این خصوص تاکید ویژه ای بر اجرای ۱۴ قانون اساسی است. -نکته نامه معاون اول رییس جمهور، در صورت اجرای این نامه، این اداره به اکثر درخواست های استان پاسخ داده می شود.

وی با تاکید بر نظارت و پیگیری اجرای این نامه گفت: این نامه ۱۴ ماده ای به عنوان میثاق نامه ای بین مردم استان و مسئولان -ایران مس مطرح شد که امیدواریم به زودی اجرایی شود. تا حد ممکن.

مس سونگون مسئولیت های اجتماعی خود را انجام می دهد

حسین حاتمی نماینده مردم کلیبر، خداآفرین و هوراند در شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان اینکه مس سونگون در قبال خساراتی که به برخی شهرک ها وارد می کند مسئولیت اجتماعی دارد، گفت: باید با این آسیب ها به درستی برخورد شود. . جبران می شود و به پرداخت های بسیار ناچیز بسنده نمی کند.

وی بر استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی در حوزه مس تاکید کرد و گفت: در این حوزه به شأن استان نقش داریم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید