حذف دروس عمومی از کنکور سراسری اجرایی شد – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، رئیس مرکز پایش کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش از حذف دروس عمومی از کنکور سراسری خبر داد.

ایسنا نوشت، دکتر محسن زارعی امشب (۳۱ شهریور) در مراسم تجلیل از برترین های کنکور سراسری استان کرمانشاه با تشریح تغییراتی که در نحوه برگزاری کنکور سراسری از سال آینده به وجود آمده است، اظهار کرد: یک از تغییرات مهمی که در نحوه برگزاری کنکور سراسری رخ داده است این است که از سال آینده سهم سوابق تحصیلی در کنکور سراسری افزایش می یابد و به ۴۰ درصد می رسد.

زارعی افزود: از سال آینده کنکور سراسری دو بار در سال برگزار می شود و نتایج آن به مدت دو سال برای داوطلبان حفظ می شود.

رئیس مرکز نظارت و ارزشیابی کیفیت آموزشی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به حذف دروس عمومی از کنکور سراسری گفت: این موضوع به معنای حذف سهم دروس عمومی و سهم آنها نیست. در سوابق تحصیلی درج خواهد شد.

زارعی تاکید کرد: حذف دروس عمومی از کنکور سراسری به منظور توجه بیشتر به یادگیری عمیق این دروس انجام شد.

زارعی در ادامه با بیان اینکه حفظ کنکور سراسری به سبک گذشته باعث می شد دانش آموزان به یادگیری عمیق کمتر توجه کنند، گفت: حفظ کنکور سراسری در مدل قبلی باعث شد تا دانش آموزان به دروس کمتر توجه کنند و بیشتر در کلاس های کنکور شرکت کنند. و به آزمون بروید که بر کیفیت آموزش تأثیر می گذارد.

وی همچنین به شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر درصد بالای قبولی دانش آموزان مدارس غیردولتی در کنکور سراسری اشاره کرد و گفت: اخیراً در فضای اینترنت عنوان شده است که ۷۷.۵ درصد از نمرات آنها زیر ۳۰۰۰ است. . کنکور سراسری سال در مدارس غیردولتی از جمله مدارس تیزهوشان تحصیل کردند در حالی که مدارس تیزهوشان زیر مجموعه مدارس دولتی هستند.

وی تاکید کرد: شناسایی و پرورش استعدادهای برتر نه تنها ظلم نیست، بلکه عدالت است.

وی همچنین با اشاره به توجه بیشتر دانش آموزان و خانواده ها به تحصیل در رشته علوم تجربی به امید قبولی در رشته های پزشکی و پیراپزشکی از خانواده ها خواست آرزوهای از دست رفته خود را در فرزندان خود جستجو نکنند و اجازه دهند فرزندانشان باشند. بر اساس استعدادهایشان و مطالعه علایقشان.