حجت الاسلام فرحزاد: دزدی بزرگ از دزدی کوچک شروع می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام و المسلمین حبیب الله فرحزاد شب گذشته پس از اقامه نماز مغرب در حرم امام خمینی (رضوان الله تعالی علیه) با بیان اینکه شفاعت راه حل هایی دارد زیرا بذر شفاعت کاشته شده است. در دنیا و کسانی که بیت علیهم السلام اگر کاری انجام دهند، حتما مورد شفاعت قرار خواهند گرفت.

وی افزود: یکی از بهترین چیزهایی که موجب شفاعت می شود، خواندن صلوات شریف در طول شبانه روز است.

استاد حوزه تاکید کرد: معاد مسلم است و اعتقاد به معاد هم انسان را آرام می کند و هم باطن انسان را می سازد.

سخنگوی حرم بانوی کرامت افزود: قیامت اگرچه قطعی است، اما زمان دقیق آن را فقط خداوند می داند و حکمت خداوند این است که ساعت برپایی آن را مخفی نگه دارد تا انسان همیشه آماده باشد.

فرحزاد تاکید کرد: زمان جنگ مهم نیست، بلکه مهم این است که توشه های پیش رو را آماده کنیم، بنابراین مردم باید با تمام وجود خود را برای این سفر ابدی و برپایی قیامت آماده کنند.

وی افزود: خوار شمردن گناهان کوچک و صغیر باعث می شود انسان به گناهان کوچکتر و گناهان بزرگتر عادت کند.

سخنران آستان بانوی کرامت در ادامه بیان کرد: کسانی که پول های کلان را خرج می کنند، از هدر دادن منابع مالی اندک شروع می کنند و بعد شروع به هدر دادن کلان می کنند.

وی افزود: دنیا مانند یک خیابان دوطرفه است و رفت و آمد را شامل می شود اما جاده زندگی برگشتی ندارد و بازگشت غیر ممکن است.

فرحزاد تاکید کرد: زیارت کربلا نباید به تأخیر بیفتد و اگر فرصتی شد باید به زیارت رفت زیرا عمر انسان محدود است و معلوم نیست فرصت دیگری برای زیارت باشد یا خیر.

کارشناس دینی آستان حضرت فاطمه معصومه(س) خاطرنشان کرد: آلوده شدن انسان به گناه باعث می شود فهم و شعور از انسان خارج شود که تا ابد به انسان برنمی گردد حتی اگر خداوند گناه انسان را ببخشد زیرا ارزش آستان ترک گناه بزرگتر است از توبه است.

وی تاکید کرد: تخریب آبروی دیگران در مطبوعات و فضای مجازی و شایعه پراکنی قابل جبران نیست زیرا آب ریخته شده قابل جمع آوری نیست.

فرحزاد خاطرنشان کرد: بهترین توشه برای آینده پرهیز از گناه، تقوا و رعایت حقوق دیگران در جامعه است.

انتهای پیام/۷۸۰۲۳
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید