جو بایدن باید در برابر چین موضع بگیرد. پس از آزار و اذیت تایوان


چین تعداد بی سابقه ای هواپیمای نظامی برای ترساندن تایوان می فرستد و هشدار می دهد که “جنگ در هر زمان ممکن است رخ دهد” و از متحدان دموکراسی در این جزیره درخواست می کند که آن را بخواهند. “علوفه توپخانه شوید”؟

پاسخ تیم بایدن: با خوشحالی در مورد چگونگی وعده رئیس جمهور مادام العمر چین در ماه گذشته برای حفظ صلح و عقب نشینی پنتاگون از بحث “رقابت قدرت بزرگ” در دوران ترامپ بود “رقابت استراتژیک” که “نمی کند و نباید همکاری با چین را متوقف کنید. “

وای ، صحبت درباره “صلح در زمان ما” پاسخ اشتباه پیام است. واشنگتن “ما آماده زنگ زدن هستیم” باید وارد عمل شود ، و اکنون ، برای عقب نشینی پکن.

در اول اکتبر ، روز ملی چین کمونیستی است. پکن 38 هواپیما را در منطقه شناسایی پدافند هوایی تایوان به پرواز درآورده است. این بالاترین رکورد بود تا اینکه روز بعد 39 هواپیما به پرواز درآمدند.در طول چهار روز ، ارتش آزادیبخش خلق 150 هواپیمای جنگنده ، بمب افکن های هسته ای و هواپیماهای ضد زیردریایی را مستقر کرد. و 150 جنگجوی دیگر با ملت آزاده ای که قسم خورده اند روبرو می شوند “هرگز اجازه جدا شدن داده نمی شود.”

پاسخ وزارت امور خارجه بایدن: “ایالات متحده بسیار نگران است”
FDA این آزارها فقط ارعاب نیست. اما این یک آموزش هدفمند است. آموزش نیروی هوایی چین و چگونه می توان نیروی نظامی کوچکتر و قدیمی تایوان را تضعیف کرد.

تهدیدهای اضافی: “وضعیت در تنگه تایوان تقریباً فضایی برای فرار از رویارویی از دست می دهد. این یک احساس فوری ایجاد می کند که جنگ می تواند در هر زمان رخ دهد. »ویراستار ایالتی – مالک Global Times.

دهان پکن نیز این موضوع را تایید کرد “افکار عمومی عمومی جدید در سرزمین اصلی چین” مستلزم “آمادگی جدی بر اساس احتمال نبرد” است و به تایوان و متحدانش گفت. “دیگر با آتش بازی نکن.”

با توییت های بیشتری که “زیرا مقامات تایوانی خود را برای جنگ آماده می کنند بیایید ببینیم آیا استرالیا مایل است از رژیم تجزیه طلب تایوان به عنوان علوفه توپخانه پیروی کند یا خیر. “

واضح است: هیچ راهی وجود ندارد که این جزیره با کشوری که نه تنها ارتش ، نیروی دریایی و نیروی هوایی بسیار بیشتری دارد ، شروع به جنگ کند. بلکه هسته ای

کیو گوچنگ ، ​​وزیر دفاع تایوان و ژنرال بازنشسته. با این وضعیت تماس بگیرید وی پیش بینی کرد که چین می تواند در چهار سال آینده به این کشور حمله کند “شدیدترین مورد در 40 سال گذشته از زمان عضویت من”.

با این حال ، رئیس جمهور بایدن ، که اخیراً یکی از مدیران هوآوی را که مظنون به ایجاد جنگ سایبری در پکن است ، آزاد کرد ، هنوز نگران نیست. سه شنبه او در تاریخ 9 سپتامبر یک خبرنگار را با رئیس جمهور شی جین پینگ به صورت تلفنی ارسال کرد و گفت: “ما موافقت می کنیم که به توافق تایوان پایبند خواهیم بود. آنجا ما هستیم. ”

کیو گوچنگ ، ​​وزیر دفاع تایوان این وضعیت را با چین بنامید “خشن ترین خشونت در 40 سال گذشته از زمان عضویت من.”
SAM YEH/AFP از طریق گتی ایماژ

تایوان در حال نوسازی نیروهای مسلح خود است. وال استریت ژورنال پنجشنبه گزارش داد عملیات ویژه ایالات متحده در پنج سال آینده هزینه های دفاعی را تا 8.6 میلیارد دلار افزایش داده است ، اما کشور 23.6 میلیون نفری برای حفاظت از یکی از 1.4 میلیارد نفر خود به کمک نیاز دارد. و برخی از تفنگداران دریایی به طور مخفیانه به آموزش نیروهای تایوانی پرداخته اند. یک سال شده است اما چنین نیروهایی کوچک هستند. حدود دوجین سرباز آنجا بودند.

واشنگتن باید به تایوان کمک کند تا به مهره ای تبدیل شود که شکستن آن بسیار سخت است. با دفاع هوایی و سایبری قوی تر موشک ها و مین های ضد کشتی بیشتر و لوازم لازم برای مقاومت در برابر محاصره

بایدن باید در مقابل یک رژیم استبدادی بایستد که قصد آن اشغال جزایر مستقل نیست. بلکه جهان را نیز پکن برای بیدار کردن او باید چکار می کرد؟

دیدگاهتان را بنویسید