جشن بزرگ باربران علوی در میدان امام حسین (ع) برگزار می شود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانکوروش زارعی مدیر مرکز هنرهای نمایشی هنرهای نمایشی درباره روند برگزاری پنجمین جشنواره علوی نقال و برد نقالی خوانی به خبرنگار مهر گفت: جشنواره علوی نقال با حضور ۳۵ خواننده نقال و برد از سراسر کشور برگزار می شود. کشور در ۲ بخش میدانی و رادیویی. در حال حاضر کارهای بخش میدانی در میدان امام حسین (ع) در حال انجام است و یکشنبه پنجم تیرماه مراسم اختتامیه بخش رادیویی جشنواره برگزار شد.

وی ادامه داد: بخش حوزه جشنواره قرار است در روزهای ۲۸ و ۲۹ تیرماه در محل انتظار ایستگاه مترو میدان ولیعصر برگزار شود و مراسم اختتامیه این بخش نیز در پایان برگزار خواهد شد.

زارعی یادآور شد: در این دوره از جشنواره موضوع مباهله در کنار موضوع غدیر مورد توجه قرار گرفت و خوانندگان و هنرمندان اجراهایی با موضوع مبهله دارند. از این رو روز شنبه یکم مردادماه همزمان با شام مباهله، مراسم اختتامیه این موضوع از جشنواره برگزار و برگزیدگان این بخش معرفی خواهند شد.

مدیر مرکز هنرهای نمایشی هنرهای نمایشی در پایان سخنان خود خاطرنشان کرد: به مناسبت عید غدیر خم روز یکشنبه ۲۶ تیرماه از ساعت ۱۸ الی ۲۲ جشن بزرگی در امام حسین (ع) داشتیم. میدان که روز دوشنبه ۶ تیرماه برگزار می شود. . برای این جشن علاوه بر جعل هویت و پرده خوانی، اجرای برنامه های پهلوی، موسیقی و غیره نیز تدارک دیده شده بود.