جزئیات برگزاری مراسم رحلت امام خمینی در بوشهر اعلام شد


حجت الاسلام یوسف جمالی سه شنبه شب در گفتگو با خبرنگار فارس در شهرستان بوشهر اظهار داشت: امام خمینی (ره) خورشیدی بی غروبی است که با طلوع آن هزاران چشمه ی نور در زندگی ملت ایران جوشیده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر ادامه داد: حضرت امام(ره) هیچ وقت غروب نمی کند چرا که اندیشه و راه امام همیشه زنده است و ما نباید بگذاریم تحریفی در آرمان های معمار کبیر انقلاب اسلامی رخ دهد، لذا یکی از وظیفه های امروز جوانان مومن و انقلابی جهاد تبیین اندیشه و آرمان امام(ره) است.

حجت الاسلام جمالی بیان داشت: حضرت امام در همه عرصه ها به جوانان میدان داد و اعتماد کرد و مسئولان هم باید به نسل جدید و جوانان اعتماد کنند و به آنها میدان دهند تا با تلاش و برنامه ریزی و خدمت به مردم مسیر انقلاب ادامه داشته باشد.

وی گفت: قیام خونین ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ از مهمترین حوادث تعیین کننده و تاریخ ساز است که نشان دهند پیوند مردم با روحانیت و نقطه عطف حرکت انقلابی مردم ایران است. 

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان بوشهر افزود: زنده نگه داشتن یاد و خاطره این قیام به عنوان مهمترین فصل خونین مبارزه ملت مسلمان ایران و مبدأ نهضت اسلامی مسئله ارزشمندی است و باید به شیو های مختلف به نسل های آینده گفته شود تا در اذهان و حافظه تاریخی ملت ایران ماندگار باشد.

حجت الاسلام جمالی خاطر نشان کرد: مراسم بزرگداشت ارتحال ملکوتی بنیاگذار انقلاب اسلامی، حضرت امام خمینی(ره) و قیام خونین ۱۵ خرداد، جمعه ۱۳ خردادماه ۱۴۰۱ بعد از نماز مغرب و عشا در مسجد امیرالمومنین(ع) بوشهر برگزار می شود.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید