جام جهانی/ قطر ۰ – ۲ اکوادور/ شکست میزبان در بازی افتتاحیه


اکوادور با ۲ گل کاپیتان خود از سد قطر گذشت تا انابی ها به اولین میزبان تاریخ جام جهانی تبدیل شوند که در بازی افتتاحیه شکست می خورند.

به گزارش ایرنا، تیم های قطر و اکوادور از ساعت ۱۹:۳۰ در چارچوب هفته اول مرحله گروهی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در ورزشگاه البیت به مصاف هم رفتند که چهارمین دوره جام جهانی خود را بسیار عالی آغاز کردند. ظاهر.

ترکیب اصلی تیم ملی قطر: سعد الشیب، بوعلم خوخی، بسام هشام راوی، عبدالکریم حسن، پدرو میگل، عبدالعزیز حاتم، حسن الحیدوس، کریم بودیاف، اکرم عفیف، معز علی و هومان احمد.

سرمربی قطر: فلیکس سانچز

ترکیب اولیه تیم ملی اکوادور: هرنان گالیندز، فلیکس تورس، پیرو هینکاپیا، پروویس استوپینیان، آنجلو پرسیادو، روماریو ایبارا، گونزالو پلاتا، جکسون مندز، مویسس کایسیدو، مایکل استرادا و انر والنسیا.

سرمربی اکوادور: گونزالو آلفارو

تیم داوری: دانیله اورساتو (ایتالیا)، چیرو کربن (ایتالیا)، الساندرو جیلاتینی (ایتالیا)، استفان کواچ (رومانی).

میزبان در ۲ دقیقه ابتدایی بازی را هجومی آغاز کرد اما به سرعت بازیکنان زردپوش بازی را در دست گرفتند و با اشتباه سعد الشیب دروازه بان باتجربه قطر در دقیقه سوم گل اول را به ثمر رساندند. گل رفت اما لحظاتی بعد این گل دلیل شد[aliexil-playerEkwadorjankienoffside;ietrifjutata

Madankollu komplew l-attakki tal-istudenti ta’ Alfaro u l-ewwel gowl ġie skurjat fis-16-il minuta. Ener Valencia, l-attakkant u captain tal-Ekwador, ħa penalty mingħand Saad Al-Sheib, u mbagħad faċilment skorja l-ewwel gowl tat-22 Tazza tad-Dinja kontra d-direzzjoni tal-goalkeeper, u billi rreġistra r-raba’ gowl tiegħu fl-istorja tal- Tazza tad-Dinja, sar l-a[jar skorer tat-tim nazzjonali ta pajji]و در تمام دوره ها این مسابقات برگزار شد

عملکرد ضعیف شاگردان فلیکس سانچز ادامه داشت. آنها تحت تاثیر جو بازی و تیم حریف بودند که کارشان را سخت می کرد. آنجلو پرسیادو، مدافع راست اکوادور با یک پاس زیبا در محوطه جریمه بار دیگر برای والنسیا گلزنی کرد. مهاجم ۳۲ ساله سه رنگ این بار با ضربه سر هنرمندانه توپ را به گوشه دروازه شیب پرتاب کرد و فاصله را دو برابر کرد.

والنسیا با این گل بعد از میروسلاو کلوزه، پائولو ونکاپ، نیمار و دنیس چریشف پنجمین بازیکنی شد که در بازی افتتاحیه قرن بیست و یکم موفق به دبل شده است.

بازی خشن قطری ها باعث شد تا آنها سه کارت زرد دریافت کنند و والنسیا دچار مصدومیت شود. البته ستاره بازی به زمین برگشته است. معز علی در آخرین لحظات توانست با ضربه سر فاصله را کم کند اما در این صحنه نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد. بازی در نیمه اول با همان ۲ گل به پایان رسید.

در نیمه دوم هیچ چیز جدید و عجیبی ندیدیم. بار دیگر اکوادور صاحب توپ و میدان شد. آنها می توانستند گل سوم را هم به ثمر برسانند اما سعد الشیب اولین واکنش خوب خود را در این دیدار نشان داد تا در دقیقه ۵۵ برای سومین بار دروازه میزبان باز نشود.

اکوادور به کنترل بازی ادامه داد. در سمت مقابل قطر توانایی رسیدن به دروازه نماینده آمریکای جنوبی را نداشت و همین امر باعث شد تا در نیمه دوم شاهد یک بازی خسته کننده باشیم. تغییراتی که دو سرمربی انجام دادند تغییر چندانی در روند بازی نداشت.

مهم ترین اتفاق این بخش مصدومیت مداوم انر والنسیا و خروج او از زمین در دقیقه ۷۶ بود. او با تشویق شدید هواداران زمین را ترک کرد و باید دید مصدومیت او چقدر بد خواهد بود.

بازی در نهایت با همان ۲ گل نیمه اول به سود اکوادور به پایان رسید تا در بازی افتتاحیه شاهد شکست اولین میزبان تاریخ جام جهانی باشند. قطر همچنین دومین تیم عربی پس از عربستان سعودی بود که در بازی افتتاحیه خود شکست خورد. عربستان چهار سال پیش با پنج گل مغلوب روسیه شد. اکوادور اولین تیم از منطقه آمریکای جنوبی به جز برزیل بود که در بازی افتتاحیه پیروز شد. آنها با این برد موقتا سرگروه اول شدند و باید منتظر ماند تا نتیجه درگیری هلند و سنگال را ببینند. این دیدار از ساعت ۱۹:۳۰ فردا (دوشنبه) برگزار می شود.