ثبت نام بیش از یک میلیون نفر در سامانه سماح/ ایران برای تسهیل تردد زائران اربعین آماده است.


سردار محمد شرفی فرمانده قرارگاه اربعین فرج در گفت وگو با خبرنگار فارس، اظهار داشت: امروز توانستیم به همراه وزیر کشور حضور پیدا کنیم تا میزان آمادگی استان خوزستان برای انجام مراسم اربعین عبا را بررسی کنیم. عبدالله الحسین (ع).

وی افزود: بازدید از زیرساخت های جاده ای، آمادگی های پلیسی انجام شد و بر اسکان و تغذیه زائران نظارت داشتیم و نسبت به سال های گذشته پیشرفت برنامه ها بهتر شده است.

فرمانده قرارگاه اربعین فرجه تصریح کرد: هنوز کارهای انجام نشده زیادی در عرصه عمل باقی مانده است که با این سفر و پیگیری های انجام شده امیدواریم مسئولان استانی بتوانند شرایط را برای انجام کار آسان و نه فراهم کنند. توقف سفر با تقسیم کار و تلاش آنها در مرز و با احترام به زائران.

وی در خصوص تمهیدات پلیس برای تسهیل در تردد زائران اباعبدالله الحسین (ع) گفت: مجموعه فرجا از تمامی توان و فناوری های روز در زمینه -تجهیز تجهیزات کشف و ابزار کنترلی استفاده خواهد کرد. در مسیرها

شرفی تاکید کرد: پلیس به زائران عبدالله الحسین(ع) این اطمینان را می دهد که نسبت به سال های گذشته آمادگی بیشتری برای تسهیل تردد خواهند داشت.

وی ادامه داد: برای سهولت در تردد زائران اربعین حسینی آماده پذیرش طرف عراقی در دروازه های خود هستیم تا کنترل هر دو کشور در یک مکان انجام شود.

فرمانده قرارگاه اربعین فرجه با اشاره به آمادگی صددرصدی جمهوری اسلامی برای تسهیل تردد زائران اربعین حسینی تصریح کرد: زیرساخت های عراق با زیرساخت های جمهوری اسلامی ایران یکی نیست و مشکلاتی وجود دارد. در آنجا زائران عزیز زودتر برای سفر برنامه ریزی کنند و از روزهای پایانی اربعین سازماندهی کنند تا به دلیل نبود آن زیرساخت ها جلسه بزرگی برگزار نشود و مشکلی برایشان پیش نیاید.

محمد شرفی با اشاره به اینکه امسال بیش از یک میلیون نفر در سامانه سماح ثبت نام کردند که در سال های گذشته این تعداد نبود، گفت: ثبت نام زائران نشان می دهد که با توجه به تعطیلی دو سال گذشته، اربعین خواهد بود. . امسال استقبال خوبی شد و امیدوارم با توجه به گرمای هوا و استقبال مردم، تمامی واحدهای حوزه مرکزی اربعین آمادگی لازم را داشته باشند تا بتوانند خدمات بهتری ارائه دهند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید