تیم کشتی آزاد جوانان ایران قهرمان آسیا شد – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، رقابت های کشتی آزاد جوانان قهرمانی آسیا که از روز گذشته در منامه بحرین آغاز شده بود، امشب با معرفی کشتی گیران و تیم های برتر به پایان رسید.
در پایان این مسابقات که با درخشش قوی جوانان آزادکار کشورمان همراه بود، تیم کشورمان توانست با اقتدار کامل بر بام آسیا بایستد و با ۸ مدال، طلا و یک نقره و یک رکورد تاریخی را به نام خود ثبت کند. ۲۲۸. امتیاز و اختلاف ۴۳ امتیازی با تیم دوم.

پس از ایران، تیم هند با ۱۸۵ امتیاز و قزاقستان با ۱۴۸ امتیاز دوم و سوم شدند.

در این مسابقات آرمین حبیب زاده در وزن ۶۱ کیلوگرم، حسین محمد آقایی در وزن ۷۰ کیلوگرم، عرفان الهی در وزن ۷۴ کیلوگرم، سوبان یااری در وزن ۷۹ کیلوگرم، عارف رنجبر در وزن ۸۶ کیلوگرم، مبین عظیمی در وزن ۹۲ کیلوگرم، امیرعلی آذر۹۷بیا در وزن ۹۲ کیلوگرم و امیرعلی آذر۹۷بیا وزن ۱۲۵ کیلوگرم مدال طلا و رضا مومنی مدال طلا را در وزن ۵۷ کیلوگرم کسب کردند.

نتایج کامل نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۷ کیلوگرم رضا مومنی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم مقابل خطیب آلانی از عراق با نتیجه ۱۲ بر ۲ به برتری رسید و در دور سوم و مرحله نیمه نهایی مقابل ولادیسلاو نکندروف از حریف پیروز شد. قرقیزستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به فینال راه یافت مومنی با شکست مری بازاربایف از قزاقستان به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۶۱ کیلوگرم آرمین حبیب زاده در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل انخبولد انخبات از مغولستان به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله ارسلان رحیم اف از ازبکستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و راهی فینال شد. حبیب زاده در فینال با نتیجه ۱۱ بر ۹ کومار محیطت از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۶۵ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، محمدعلی عموزاد در دور دوم مقابل امیدجان جلالوف از ازبکستان با نتیجه ۷ بر یک شکست خورد و با شکست این کشتی گیر در در مرحله نیمه نهایی عموزاد از دور مسابقات کنار رفت. .

در وزن ۷۰ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم حسین باخلتانوف از قزاقستان با نتیجه ۱۴ بر ۶ از سد گذشت و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله ظفربک اوتاخانوف از ازبکستان را با نتیجه ۱۰ بر ۸ شکست داد و به فینال راه یافت. محمد آقایی در آخرین دیدار با نتیجه ۱۵ بر ۷ مولیم یداو از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

عرفان الهی در وزن ۷۴ کیلوگرم پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۲ از سد ریوتارو توگویا از ژاپن گذشت و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل دیاس ساگداتوف از قزاقستان با نتیجه ۱۰ برنده شد و راهی فینال شد. الهی در فینال با نتیجه ۱۰ بر ۴ جیدیپ از هند را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۷۹ کیلوگرم سبحان یاری در دور نخست جئونگ اوک کیم از کره جنوبی را با نتیجه ۱۰ بر صفر شکست داد. وی در دور دوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۲ بر ۲ از سد یلنور شیلدبای از قزاقستان گذشت و راهی فینال شد. یاری در این دیدار با نتیجه ۴ بر یک مقابل سوبارو تاکاهارام از ژاپن به برتری رسید و به مدال طلا دست یافت[et4-1kontraSubaruTakaharamill-:appunureb[etil-midaljatad-deheb

در وزن ۸۶ کیلوگرم عارف رنجبر در دور اول با نتیجه ۱۱ بر ۸ مقابل جاکسیلیک از قزاقستان به برتری رسید و در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر ۸ جوینتی کومار از هند را شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. رنجبر در این مرحله با نتیجه ۶ بر ۳ مقابل حاج اکبر عبدالکاخاروف از ازبکستان به برتری رسید و راهی فینال شد. رنجبر در فینال به مصاف باتبیلکون ندامبت از مغولستان رفت و با نتیجه ۸ بر ۲ حریف خود را شکست داد و به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۹۲ کیلوگرم مبین عظیمی در دور اول ۱۲ بر ۲ عیسی کیکوچی از ژاپن را شکست داد و در دور بعد و نیمه نهایی مقابل آکاش از هند با نتیجه ۱۲ بر ۲ به برتری رسید و راهی فینال شد. عظیمی در آخرین دیدار به مصاف نوردولت باکنوف از قزاقستان رفت و با برتری ۷ بر صفر گردنبند طلا را از آن خود کرد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم که با حضور ۷ کشتی گیر در دو گروه ۴ و ۳ تیمی انجام شد، امیرعلی آذرپیرا در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل نوربولات عادل اولو از قرقیزستان به برتری رسید. در دور دوم، او[دربرابرآشیشمیل-اینجبل-اسکورت’۱۰-۰ومرگ[تانیمهنهاییپیروزشد[kontraAshishmill-Indjabl-iskorta’۱۰-0umarg[as-semifinaliF’danl-istadjuAzarpirarebaħ۱۲-۲kontraZalimKhanMusikhanovmill-Każakstanumarrugħall-finaliIr-rappreżentantta’pajjiżnagħeleblilAshishmill-Indjafl-aħħarpartitabl-iskorta’۱۰:0urebaħil-midaljatad-deheb

در وزن ۱۲۵ کیلوگرم که با حضور ۷ کشتی گیر در دو گروه ۴ و ۳ تیمی انجام شد، در دور نخست سالار حبیبی در اولین دیدار با نتیجه ۱۰ بر صفر آبدینازار اولو از قرقیزستان را شکست داد و در دور بعد با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل بکزات تاژی از قزاقستان به برتری رسید و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. حبابی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر آینازار بزاربایف از ازبکستان را شکست داد و راهی فینال شد. وی در این دیدار به مصاف ماهندرا گایکواد از هند رفت و توانست با نتیجه ۱۰ بر صفر مقابل حریف خود پیروز شود و مدال طلا را از آن خود کند.

رده بندی تیمی: ۱- ایران ایران ۲۲۸ امتیاز ۲- هند ۱۸۵ امتیاز ۳- قزاقستان ۱۴۸ امتیاز ۴- ژاپن ۱۲۳ امتیاز ۵- ازبکستان ۱۱۴ امتیاز ۶- قرقیزستان ۸۵ امتیاز