تیراندازی در مدارس بیشتر اتفاق می افتد و اغلب نزاع ها مقصر هستند.


ایالات متحده تعداد زیادی از تیراندازی های مدرسه ای را در اوایل سال جاری میلادی تجربه کرد. نسبت به سالهای دیگر با ردیابی رویداد

و تعداد حملات در حال افزایش است ، مانند حمله این هفته در دبیرستانی در تگزاس. که منجر به مجروح شدن چهار نفر شد. به مبارزه بین جوانان وابسته است

از ابتدای سپتامبر این کشور 64 حمله اسلحه در محوطه دانشگاه را تجربه کرده است که 23 مورد آن ناشی از تشدید اختلافات بوده است. بر اساس پایگاه داده تیراندازی مدرسه K-12 از مرکز دفاع و امنیت داخلی.

دیوید ریدمن ، محقق اصلی پایگاه داده تیراندازی مدرسه K-12 می گوید: “آنچه ما شاهد آن هستیم افزایش شدید خشونت با اسلحه در محوطه مدرسه است.”

پلیس در محل تیراندازی مدرسه در دبیرستان منسفیلد تیمبرویو در آرلینگتون ، تگزاس در 6 اکتبر 2021.
رویترز/جرمی لاک

“در حالی که بچه ها بازگشت به مدرسه بیشتر خشونت ها نشان دهنده افزایش خشونت با اسلحه است که ما در سراسر کشور شاهد آن هستیم. “

تا به امروز ، بیش از 50 رویداد در نتیجه تشدید اختلاف در سال 2021 ایجاد شده است ، در حالی که 23 مورد در سال تقویم 2020 درگیر همه گیری بود و 49 مورد در سال 2019.

در مدارس ، تیراندازی ها اغلب از نظر حملات توطئه ای در نظر گرفته می شود ، مانند کشتار دبیرستان کلمباین 1999 یا تیراندازی دسته جمعی دبیرستان مارجوری استونمن داگلاس 2018 ، جایی که افراد مسلح از این مرکز عبور می کردند. در بسیاری از نقاط با هدف قرار دادن بی رویه قربانی بیشتر تیراندازی ها ناشی از اعمال خشونت آمیز تصادفی بوده است.

تخلیه دانش آموزان در دبیرستان Marjorie Stoneman Douglas در پارکلند فلوریدا پس از تیراندازی.
تخلیه دانش آموزان در دبیرستان Marjorie Stoneman Douglas در پارکلند فلوریدا پس از تیراندازی.
مایک استوکر/سان فلوریدا جنوبی فلوریدا از طریق AP

این همان چیزی است که مقامات می گویند صبح چهارشنبه هنگامی رخ داد که تیموتی جورج سیمپکینز ، یک دانش آموز 18 ساله در دبیرستان تیمبرویو در آرلینگتون ، تگزاس ، متهم شد که پس از تشدید نبرد طبقاتی آتش گشود.

به گفته پلیس ، یک هفته زودتر ، در 30 سپتامبر در ممفیس ، تنسی ، پسر 13 ساله ای هنگام کلاس های صبحگاهی هنگام درگیری با پله های مدرسه ، دانش آموز دیگری را مورد اصابت گلوله قرار داد.

قربانی تیراندازی ، همچنین 13 ساله ، از ناحیه شکم مجروح شده و انتظار می رود بهبود یابد. در همین حال ، مظنون پس از حمله پلیس از مدرسه فرار کرد و خود را تسلیم کرد.

پلیس در دبیرستان هریتیج در نیوپورت نیوز  ویرجینیا  پس از شروع تیراندازی در طول مبارزه در 20 سپتامبر 2021.
پلیس در دبیرستان هریتیج در نیوپورت نیوز ویرجینیا پس از شروع تیراندازی در طول مبارزه در 20 سپتامبر 2021.
پیتر کیسی-USA TODAY/Kick USA

این تیراندازی در 20 سپتامبر در نیوپورت نیوز رخ داد. ویرجینیا پلیس اعلام کرد که یک پسر 15 ساله هنگام درگیری در راهرو اصلی دبیرستان ، اسلحه ای از کمر خود بیرون کشید و چندین گلوله به سمت دانش آموز دیگر شلیک کرد.

دو دانش آموز مجروح شدند: پسر 17 ساله ای که از ناحیه صورت مورد اصابت گلوله قرار گرفت و دختر 17 ساله از ناحیه پا مجروح شد.

جدا از موردی که دانش آموزان در هنگام دعوا به طور ناگهانی اسلحه را بیرون کشیدند ، ریدمن گفت که برخی از این حوادث تیراندازی همچنین به گروه های تروریستی مرتبط است.

به عنوان مثال ، مقامات شورشی گروهی را در دبیرستان جنوبی لس آنجلس در تیراندازی مرگبار هنگام نزاع در 2 سپتامبر که منجر به زخمی شدن یک دانش آموز 17 ساله شد ، متهم کردند.

کارشناسان می گویند  تیراندازی در مدارس با درگیری بین دانش آموزان بالا گرفت
کارشناسان می گویند تیراندازی در مدارس با درگیری بین دانش آموزان تشدید می شود
عکس AP / تونی گوتیرز

وکیلی که به نمایندگی از سیمپکینز صحبت کرد فرد مسلح تیمبرویو سعی کرد در کنفرانس مطبوعاتی پنجشنبه تفاوت ایجاد کند که این حادثه نبوده است. “تیراندازی در مدرسه یک مسئله استاندارد است.”

“تیراندازی های زیادی در مدارس در سراسر کشور اتفاق می افتد که غم انگیز است. کیم تی کول ، وکیل حقوق مدنی گفت: “همه تیراندازی ها در مدرسه غم انگیز است.” [and said,] “می دانید ، من ناراحت هستم و به هر کسی که می بینم شلیک می کنم.”

با این حال ، کارشناسان و مقامات گفتند صرف نظر از حادثه تیراندازی چنین رویدادهایی می توانند بر دانش آموزان تأثیر منفی بگذارند.

ریدمن گفت: “این حوادث منفرد همچنان بر همه دانش آموزان و مدارس تأثیر عمیقی می گذارد.”

به عنوان مثال ، معلم دبیرستان تیمبرویو به تفصیل به پست ارسال می شود که چگونه شاگردانش مجبور شدند درهای کلاس خود را ببندند وقتی صدای تیراندازی بلند شد. و برخی حتی در طول قرنطینه بعد از آن اشک ریختند.

پس از تیراندازی 14 فوریه 2018 ، دانش آموزان در خارج از دبیرستان استونمن داگلاس به یکدیگر دلداری می دهند.
پس از تیراندازی 14 فوریه 2018 ، دانش آموزان در خارج از دبیرستان استونمن داگلاس به یکدیگر دلداری می دهند.
جان مک کال/TNS از طریق ZUMA Wire

جورج پارکر ، مدیر مدارس دولتی نیوپورت نیوز در ویرجینیا. توضیح دهید که چگونه تیراندازی باعث نارضایتی دانش آموزان و کارکنان شد.

“فقط دیدن چهره دانش آموزان ما و در این شرایط چقدر می ترسند؟ پارکر گفت: “هیچ کس نمی خواهد این شرایط را پشت سر بگذارد.”

روند نگران کننده ای که از آمار پایگاه داده تیراندازی مدرسه K-12 ناشی می شود ، با اطلاعاتی که توسط غیرانتفاعی Everytown for Safety Gun نگهداری می شود همراه است. این تعداد تیراندازی در محوطه مدرسه بین 1 آگوست و 15 سپتامبر را در بر می گیرد که منجر به کشته شدن 5 نفر و زخمی شدن 23 نفر شد.

این بزرگترین رقم ثبت شده در همان دوره از زمانی است که سازمان ردیابی تیراندازی در محوطه مدرسه را در سال 2013 آغاز کرد.

ممکن است سالها طول بکشد تا محققان بفهمند چرا جوانان ظاهراً اسلحه به حیاط مدرسه می آورند. اما کارشناسان معتقدند که این روند از یک الگوی اجتماعی مشابه پیروی می کند ، که به دلایل مختلفی نسبت داده می شود. از جمله تعداد مرگ و میر ناشی از همه گیری ویروس کرونا و افزایش خرید سلاح گرم

“در حال حاضر ما در این روند هستیم. ریدمن می گوید: “ارائه یک توضیح دشوار است.” “ما می دانیم که در هر منطقه جمعیتی و منطقه ای ، در محوطه مدارس خشونت با اسلحه افزایش یافته است. “

دیدگاهتان را بنویسید