تویوتا هایلندر مدل ۲۰۲۳; او قوی تر از همیشه می شود


شرکت تویوتا موتور اخیرا به‌روزرسانی بزرگی برای هایلندر ارائه کرده است و مهم‌ترین نکته این است که موتور ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری تنفس طبیعی قبلی کنار گذاشته شده و مدل جدید به موتور ۴ سیلندر ۲.۴ لیتری توربو مجهز شده است.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

موتور شش سیلندر قبلی ۵۲۹ اسب بخار قدرت و ۳۵۶ نیوتن متر گشتاور تولید می کرد، اما موتور جدید در مقایسه با آن حدود ۱۷ درصد گشتاور بیشتری تولید می کند. این مقدار گشتاور باعث می شود تویوتا هایلندر ۲۰۲۳ به راحتی هفت یا هشت سرنشین را به همراه وسایل خود حمل کند. علاوه بر این، هیلدر جدید بیش از ۵۰ درصد گاز آلاینده کمتری تولید می کند که یک دستاورد بسیار بزرگ است.

تویوتا هایلندر ۲۰۲۳ می تواند بار ۲۲۶۷ کیلوگرمی را یدک بکشد و سیستم کنترل کشش و پایداری نیز به صورت استاندارد ارائه می شود. دیفرانسیل استاندارد، دیفرانسیل جلو است، اما ۲ سیستم چهار چرخ متحرک مختلف را می توان در صورت درخواست خریداری کرد.

انواع L، LE و XLE را می توان به سیستم چهار چرخ پایه مجهز کرد که می تواند بیش از ۵۰ درصد از گشتاور موتور را به چرخ های جلو ارسال کند که تشخیص دهد به گشتاور بیشتری نیاز دارند.

تریم‌های XSE، Limited و Platinum با عملکرد بالاتر به سیستم چهار چرخ متحرک با گشتاور پویا مجهز شده‌اند. این سیستم پیشرفته به طور خودکار گشتاور را بین چرخ های عقب چپ و راست تقسیم می کند.

سیستم پیشرفته چهار چرخ محرک تویوتا دارای حالت های رانندگی Mud & Sand و Rock & Dirt است و راننده می تواند نحوه توزیع گشتاور را روی صفحه نمایش ببیند.

بیشتر بخوانید و ببینید:

انتهای پیام

مربوط به: تویوتا

برای دسترسی سریعتر: