توافق بین ایالات متحده و امارات برای تقویت همکاری های امنیتی و نظامی


به گزارش خبرگزاری فارس، دولت‌های آمریکا و امارات متحده عربی تمایل خود را برای تعمیق همکاری‌های امنیتی فشرده اعلام کرده و مدعی شده‌اند که این امر به امنیت بیشتر و صلح و ثبات منطقه‌ای منجر می‌شود.

این توافق در جریان دیدار و گفتگوهای جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و محمد بن زاید آل نهیان، رئیس جمهور امارات در جده و در جریان اجلاس منطقه ای صورت گرفت.

به گزارش خبرگزاری WAM، واشنگتن و ابوظبی مجددا بر تعهد خود به تعمیق همکاری های امنیتی تاکید کرده اند و متعهد به همکاری نزدیک طی چندین دهه در یک ماموریت مشترک برای مبارزه با تروریسم و ​​افراط گرایی شده اند.

علاوه بر این، سران امارات متحده عربی و ایالات متحده همچنین بر تعهد خود برای ادامه استفاده از وضعیت دیپلماتیک فراگیر برای کاهش تنش ها و پایان دادن به درگیری ها در سایر بخش های منطقه تاکید کردند. خاورمیانه به غیر از یمن.

بر اساس این گزارش، بایدن یادآور شد که امارات تنها کشوری در غرب آسیا است که از زمان عملیات طوفان صحرا در سال‌های ۱۹۹۰ تا ۱۹۹۱، نیروهای مسلح خود را همراه با ارتش آمریکا در تمامی ائتلاف‌های امنیتی بین‌المللی مستقر کرده است.

رئیس جمهور آمریکا بر تعهد کشورش به حفاظت از امارات در برابر حملات تروریستی و سایر اقدامات خصمانه از جمله حمله به اهداف غیرنظامی تاکید کرد.

رئیس امارات نیز به نوبه خود تاکید کرد که “ایالات متحده شریک اصلی امارات در زمینه امنیت است.”

پیشتر بن زاید امنیت کشورش را یک اصل اساسی خوانده و گفته بود که هرگز در مورد امنیت و حاکمیت امارات کوتاه نخواهد آمد. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید