تملک اراضی مهم ترین مشکل صنعت اردبیل است


به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، حسین پیرموذن عصر امروز در همایش روز صنعت و معدن اظهار داشت: تملک اراضی در شهرهای صنعتی بزرگترین مشکل صنعت استان است زیرا محدودیت فضا و زیرساخت باعث توقف پروژه ها می شود.

وی با اعلام اینکه تملک اراضی و طی مراحل اداری مهمترین بخش شروع کار است، تصریح کرد: خوشبختانه تصمیمات خوبی برای تسهیل و شروع کار صنعتی در استان اتخاذ شده است اما انتظار می رود این مصوبات عملیاتی شود.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اردبیل ادامه داد: اردبیل یکی از استان های صنعتی جدید است که قدم های توسعه ای برداشته است و اتاق بازرگانی با پیگیری در شورای گفت وگوی خصوصی و دولتی در تلاش است تا این مهم را محقق کند.

پیرموذن با اشاره به مصوبات شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی گفت: تصویب تخصیص اعتبار برای خرید دستگاه ایکس ری برای گمرک یکی از دستاوردهای مهم سفر وزیر اقتصاد و اقتصاد بود. مالی که اجرای آن تأثیر بسزایی در توسعه گمرک خواهد داشت.»

وی با بیان اینکه تولیدکنندگان و صنعتگران از دریافت عوارض گمرکی ماشین آلات خط تولید گلایه دارند، گفت: اسلام و نمایندگان دولت باید برای رفع این چالش چاره اندیشی اساسی کنند.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل با ابراز خرسندی از مصوبات اخیر دولت در خصوص بخشودگی جرایم صددرصدی و ۶۰ ماهه آن، گفت: این مصوبه فرصت خوبی برای بخش خصوصی و صنعتی است. واحدها برای پرداخت بدهی مالیاتی.”

پیرموذن گفت: برای اولین بار هیات دولت بخشودگی جرائم تامین اجتماعی را تصویب کرد و در صورت پیگیری این دو مورد در استان، بسیاری از مشکلات مربوط به بدهی های مالیاتی و تامین اجتماعی برطرف می شود.

وی اذعان داشت: استان به فضای صنعتی تبدیل شده و جهش صنعتی در اردبیل احساس می شود، نباید نگران پرداخت تسهیلات برای تولید و صنعت باشیم زیرا صنعت در کشور توجیه اقتصادی دارد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اردبیل که از استاندار اردبیل خواستار برگزاری همایش ملی با محوریت سرمایه گذاری در استان اردبیل شد، افزود: برگزاری این همایش مستلزم ایجاد مشوق های سرمایه گذاری و راه اندازی صنعت و کشاورزی استان است. اهداف برنامه ریزی روی میز است.”

پیرموذن با اشاره به تصمیم وزارت صمت مبنی بر تغییر روز صنعت و معدن برای دهه صنعت و معدن گفت: این روز و این روزها فرصت خوبی است تا از زحمات مسئولان و مدیران حوزه قدردانی کنیم. صنعت و تجارت.”

انتهای پیام/۳۷۲۷/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید