تمدید مهلت تسلیم اظهارنامه تا ۶ تیرماه – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت اقتصاد، سید احسان اندوزی انجمن بازار اسلامی تهران در نشستی با روسای اتاق اصناف سراسر کشور، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و رئیس و اعضای فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی تصریح کردند: نگاه وزارت اقتصاد و نظام اداری کشور در دولت سیزدهم حرکت به سمت نظام مبتنی بر اطلاعات و واقعیات مالیاتی از تبعیض است. سیستمی که به سلیقه ها و رویکردهای فردی اجازه می دهد و به حسابرس مالیاتی طعم می بخشد و همچنین می تواند منجر به روابط ناسالم احتمالی شود.

وزیر اقتصاد با تاکید بر اینکه این حرکت و این رویکرد باید با مشارکت و مشارکت فعالان اقتصادی صورت گیرد، گفت: دقیقاً به همین دلیل است که چه در سال گذشته و چه در سال جاری وظیفه اجرای منویات قانون بودجه را داریم. آن را امتحان کنید. م.فراتر از قانون، اخذ مجوزهای لازم برای هماهنگی بیشتر با نظام صنفی کشور.

اندوزی وی با بیان اینکه قطعا در آینده نیز این روند را ادامه خواهیم داد، گفت: با شما همکاری قانونی خواهیم داشت. وزیر اقتصاد با تاکید بر اعتقاد به نقش بسیار مهم تشکل های صنفی و فعالان اقتصادی در مدیریت اقتصاد کشور گفت: رویکرد من در شورای گفتگوی دولت بخش خصوصی، هیات مقررات زدایی و بهبود کسب و کار. محیط زیست و سایر دولت های فرعی. بخش ها همیشه همین بوده اند.» اگر خواهان رشد و شکوفایی اقتصادی هستیم. این دولت ها و دستگاه های اجرایی نیستند که آن را اجرا می کنند، بلکه این فعالان اقتصادی و اتحادیه ها هستند و اگر دولت بخواهد مانعی برای آنها ایجاد کند در واقع تمام اهداف خود را دنبال می کند. سوال گرفت.

اندوزی وی ضمن بیان اینکه فعالان بخش خصوصی باید همواره تقاضای شفاف سازی از سوی سازمان امور مالیاتی را به عنوان رویکرد اصلی خود بدانند، تصریح می کند: سازمان امور مالیاتی باید منضبط و شفاف باشد و با اطلاعات و مدارک مثبت با واحدهای صنفی برخورد کند و یقیناً مسئولیت پذیر باشد. معامله مؤدی، درآمد است یا خیر؟ بر عهده همین سازمان است که دلایل و شواهدی را بیاورد که از اطلاعات رسمی کشور باعث درآمدزایی شده است.

وی افزود: هر چیزی که سازمان امور مالیاتی مبنی بر محاسبه مالیات قرار می دهد باید بر اساس اسنادی باشد که دوستان ما در این سازمان باید بروند و پیدا کنند و به هیچ وجه نباید توپ به زمین بخورد. مؤدی سقوط.

وزیر اقتصاد ضمن تاکید بر اینکه سازمان امور مالیاتی باید ضوابط و ضرایبی در رابطه با نحوه محاسبه مالیات طبقاتی در سراسر کشور داشته باشد. در قالب حتی جلسات معرفتی و حل و فصل را شفاف، منتشر و در اختیار آنها قرار دهید سوالات و شبهه مالیاتی ۱۴۰۱ (که در سال ۱۴۰۲ وضع خواهد شد) باید دو ماه قبل از شروع فصل مالیاتی سال آینده مطرح شود.

اندوزی وی افزود که در مورد وصول عواید مالیاتی استان، ساختمان دولتی فشار مضاعفی به آن وارد نیست مالیات دهندگان خوشبین، بلکه در مورد شناسایی مالیات دهندگان تازه بود و فرار مالیاتی، از رئیس سازمان امور مالیاتی خواست تا این موضوع را به استان های سراسر کشور برجسته کند.

رجوع به ز شود[at-talbiet numeru]نمایندگان اتحادیه ها و انجمن ها به آنها فرصت بیشتری بدهند[aqdietbiexjag[tuaktaropportunitajietمالیات دهندگان وی برای تسلیم اظهارنامه مالیاتی از سازمان امور مالیاتی خواست این مهلت را از ۳۰ خرداد ماه تا ۶ تیرماه تمدید کند.

اندوزی وی با اشاره به اقدام این وزارتخانه برای افزایش تعداد مشمولان تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم از ۳۰ برابر در قانون بودجه به ۱۰۰ برابر، گفت: این اقدام با توجه به این موضوع صورت گرفته است. که با وجود کنترل قابل توجهی از همه گیر تاج در سال جاریدر دهه ۱۴۰۰، بسیاری از فعالان اقتصادی همچنان با محدودیت های این بیماری مواجه بودند.

لازم به ذکر است طبق تبصره ماده ۱۰۰ قانون مالیات های مستقیم در صورتی که درآمد حاصل از فروش یا ارائه محصولات (کالا یا خدمات) برای صاحبان مشاغل متوسط ​​و ضعیف در سال مالی زیر آستانه باشد. از این سازمان، صاحبان این مشاغل از بخشی از عوارض مالیاتی معاف خواهند بود. همچنین این دسته از مالیات مالیات دهندگان به صورت مقطوع محاسبه و اخذ می شود.

وزیر اقتصاد با اشاره به برخی گلایه های نمایندگان اصناف از نحوه و ضرایب محاسبه مالیات فعالان اقتصادی در استان های مختلف، دستور تشکیل سه کمیته را صادر کرد. شخصی متشکل از رئیس اتاق اصناف یا نماینده وی، رئیس یا نماینده سازمان امور مالیاتی استان و نماینده مردم استان در مجلس شورای اسلامی وظیفه حل اختلاف و رسیدگی به شکایات را واگذار کرده اند. مالیات دهندگان مالیات به ازای هر استان خواهد بود.
شایان ذکر است تشکیل جلسه و تعیین تکلیف در مواردی مانند تغییر می باشد کد پستی فعالان اقتصادی، استفاده مشترک از تجهیزات توسط شرکای تجاری ژست مشترکان، تراکنش‌های بانکی غیرمرتبط با فعالیت‌های تجاری و درمانی بر عهده این کمیته‌ها خواهد بود که بنا به دستور وزیر اقتصاد از فردا (سه‌شنبه ۲۴ خرداد) فعالیت خود را آغاز می‌کنند.

اندوزی وی گفت: پس از پایان ششم تیرماه، کمیته‌های فوق می‌توانند هرگونه پیشنهادی مبنی بر بازنگری در ضرایب مالیاتی هر اتحادیه ارائه دهند تا در اسرع وقت و بدون اعمال فشار بر فعالان اقتصادی، مشکلات حل شود.

اندوزی وی بیان کرد: امیدواریم در آینده با ادامه فعالیت کمیته های استانی به نهاد دائمی برسیم که نه تنها در ایام اختلافات بلکه در ایام اختلافات به عنوان حسگر اقتصاد ملی عمل کند. ب به صورت ثابت و پیشینی.»

وزیر اقتصاد در بخشی دیگر از سخنان خود به برخی مشکلات پیش آمده برای صدور و تمدید پروانه کسب اشاره کرد. مالیات دهندگان مالیات و تبعیت آن در تعیین تکلیف بدهی های جدید و اختلافات مالیاتی آنها، دستور داد که این موضوع دیگر مانعی برای صدور و تمدید پروانه بازرگانی تلقی نشود.

وی گفت: نمی‌خواهیم اختلافات فعلی در بحث مالیاتی بین اصناف و اصناف با سازمان امور مالیاتی منجر به این شود که منشاء درآمد و معیشت اتحادیه‌ها به شرح زیر باشد. تاثیر گذاشتن.

بر اساس این گزارش، وزیر اقتصاد در پایان دیدار با نمایندگان اصناف در گفت و گو با رسانه ملی، اظهار داشت: امروز جلسه بسیار خوبی با روسای اتاق اصناف در حوالی اتاق اصناف برگزار شد. کشور. ، انجمن بازار اسلامی تهران و فراکسیون اصناف مجلس شورای اسلامی.
وی گفت: در این جلسه نظرات اصناف در خصوص ضرایب و رویه های مالیاتی به صراحت و صمیمانه بیان شد و رئیس سازمان امور مالیاتی پاسخ های خود را به دغدغه های آنان ارائه کرد.