تمامی زائران حج تحت پوشش غربالگری تاج گذاری هستند


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از وبدا، ناصر امینی رئیس اداره پیشگیری و درمان بیماری های دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به اینکه برنامه درمانی زائران اعزامی از استان خراسان بزرگ به فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به حج تمتع است. بر اساس. وی گفت: شرط خروج زائران از ایران در ایام حج، داشتن نتیجه PCR منفی ۴۸ ساعته و گواهی دریافت ۲ واکسن کووید ۱۹ مورد تایید عربستان است.

وی افزود: برای اطلاع همه زائران، مدیران و پزشکان کاروان ها از بیماری های شایع در عربستان و کشورهایی که برای زندگی به عربستان سفر می کنند برنامه ریزی و اقدام کنید تا از آخرین دستورالعمل ها و توصیه های بهداشت فردی و بهداشتی مطلع شوند. ” اقدامی دیگر در این زمینه.

رئیس اداره پیشگیری و درمان بیماری های دانشگاه علوم پزشکی مشهد تصریح کرد: برنامه ریزی و اقدام برای آموزش دستورالعمل های بهداشتی به کلیه کارکنان اداره کل فرودگاه و گذرنامه و استقرار کارشناسان بهداشتی در مسیر پروازهای حج برای بررسی کارت واکسیناسیون. و منفی بودن تست PCR از زائران اعزام یکی دیگر از اقدامات در این زمینه به منظور حفظ سلامت زائران است.

امینی با اشاره به اینکه تاکید بر موضوع خوداظهاری به عنوان یکی از سرفصل های دانشگاه علوم پزشکی در این سفر معنوی در دستور کار همه کاروان ها قرار دارد، گفت: هشدار به افسران و پزشکان کاروان برای گزارش به موقع و سریع موارد بیماری احتمالی زائران به منظور تشخیص بیماری و شروع هر چه سریعتر روند درمان از دیگر برنامه های پیش روی زائران بیت الله الحرام است.

وی با اشاره به اینکه در سال ۱۴۰۱ تعداد زائران اعزامی به استان خراسان به عربستان سعودی بیش از ۴۰۰۰ نفر بوده است، گفت: تمامی زائران قبل از اعزام به ۴ مرکز تعیین شده از طریق دانشگاه علوم پزشکی و هلال احمر برای بیماری های عروق کرونر قلب، فلج اطفال و مننژیت به ۴ مرکز تعیین شده اعزام می شوند. اخذ شده.

رئیس گروه پیشگیری و درمان بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه پروازهای خروجی زائران از فرودگاه مشهد از ۲۶ خردادماه انجام می‌شود، گفت: زائران با علائم در فرودگاه توسط درمان سندرمی معاینه می‌شوند. تیم علائم بیماری همراه با آمبولانس قرنطینه بیماران ویروسی مستقر در فرودگاه به بیمارستان ارسال می شود و در بیمارستان پزشک برای آنها تصمیم می گیرد که آیا درمان باید در بیمارستان انجام شود یا اینکه بیمار مجبور به انجام این کار نیست. تنها پس از دریافت داروهای لازم در بیمارستان بستری شوند.

انتهای پیام/
این را برای صفحه اول پیشنهاد دهید