تفاوت قیمت نفت روسیه با بازار چقدر است؟


به گزارش خبرنگار اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس به نقل از تاس، موسسه پترو مارکت اعلام کرد که نتایج یک بررسی نشان می دهد که بین ۳۱ اکتبر تا ۴ نوامبر قیمت نفت اورال روسیه به طور میانگین بین ۲۵ تا ۲۵.۵ بوده است. دلار کمتر از قیمت نفت برنت در بازار جهانی.

این گروه در گزارش خود اعلام کرد: تخفیف اعمال شده بر قیمت نفت اورال روسیه نسبت به نفت برنت بین ۲۵ تا ۲۵۵ دلار در هفته منتهی به ۴ نوامبر بوده است.[u;Ir-roħsapplikatgħall-prezztaż-żejtRussuUralmetamqabbelmaż-żejtBrentkienta’bejn25u255dollarumatulil-ġimgħalintemmetfl-4ta’Novembru

البته این تخفیف برای ماه قبل ۲۰ تا ۲۲.۵ دلار بود که در حدود یک ماه ۳ تا ۵ دلار افزایش پیدا کرد.

به گزارش فارس، از آنجایی که روسیه در سایه درگیری نظامی با اوکراین، مشتریان سنتی نفت خود از جمله کشورهای اروپایی را از دست داده است و برخی کشورهای اروپایی و حتی آمریکا نفت روسیه را تحریم کرده اند، مسکو در تلاش است تا به این کشور تخفیف هایی ارائه دهد. تازه واردها مشتریان و یافتن قیمت مناسب برای روغن خود.

این تخفیف خوب باعث شد تا هند با وجود همه فشارها، واردات نفت خود از روسیه را چندین برابر کند. هندی ها می گویند از نظر اخلاقی موظف به تامین نفت مردم خود هستند و از این طریق از هر کشوری که می خواهند نفت وارد می کنند.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید