تفاوت شمش آلیاژی و فولادی + قیمت شمش آلیاژی در ۲۸ آبان ۱۴۰۱


شمش یکی از مواد اصلی تولید میلگرد و تیرآهن است. قیمت شمش آلیاژی که یک محصول میانی است بر قیمت محصولات فولادی تاثیرگذار است.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ جام جهانی، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپرس، شمس به صورت یک قطعه مستطیل شکل به طول دو متر تولید می شود و همراه با سایر عناصر در کوره های صنایع تولید میلگرد و تیرآهن ذوب می شود.

میزبانی تجارت ۲۳ هزار و ۱۳۹ تن میلگرد و ۹ هزار و ۱۴ تن تیرآهن در هفته چهارم آبان ماه ارتباط مستقیمی با حجم شمس موجود در بازار دارد.

تأثیر تحولات سیاسی و اقتصادی بر قیمت شمش

همچنین از شمع ها در تولید قوطی، لوله، نبشی، ناودانی، ورق و سایر محصولات استفاده می شود. تحولات سیاسی و اقتصادی از مهمترین عوامل دخیل در تغییر قیمت شمس است.

تفاوت اصلی بین شمش های آلیاژی و فولادی به ترکیب و فرآیند ساخت و تکمیل مربوط می شود. به شمش های فولادی شمش آهن نیز می گویند، این محصول که نسبت به سایر انواع شمش سبک تر است، در فرآیند ریخته گری ایجاد می شود. این قطعه ناب مورد درخواست سازندگان تیرآهن، سپر، ناودانی، قوطی، ریل، میلگرد ساده و آجدار و سایر مقاطع فولادی می باشد.

ترکیب عناصر مختلف فلزی منجر به تولید شمش های آلیاژی می شود. مواد اولیه این نوع شمع ها در قالب خاصی ریخته می شود و فرآیند خنک سازی به سرعت انجام می شود.

فلزات اصلی مورد استفاده در شمش های آلیاژی عبارتند از آلومینیوم، چدن، مس و فولاد ضد زنگ. خودروسازان، خطوط انتقال برق، در و پنجره ها و ماشین آلات سنگین از جمله مشتریان آلیاژ شمس هستند.

در بازار آهن امروز اکثر محصولات فولادی از جمله آلیاژ شمس قیمت خود را بدون تغییر اعلام کردند. در جدول زیر قیمت تمام شده محصولات مانند قیمت شمش آلیاژی در سایزهای مختلف به همراه تیرآهن و مقاطع دیگر قابل مشاهده است.

انتهای پیام

مربوط به: آسیاب آهن اصفهان

برای دسترسی سریعتر: