تغذیه با شیر مادر و ناشتا تغذیه مادران باردار و شیرده


تغذیه با شیر مادر برای رشد نوزادان مناسب است ، اهمیت شیر ​​مادر را برای نوزادان به ویژه در مدت شش ماه ارائه دهید زندگی اول (نوزاد فقط از شیر مادر تغذیه می شود) و اضطراب مادر در ماه رمضان درباره تاثیر روزه بر کمیت و کیفیت آن بیاموزید شیر آنها باعث نگرانی روزه داری می شود.

در اینجا چند س commonال رایج برای پاسخگویی وجود دارد:

آیا می توانیم روزه بگیریم؟

علما می گویند ؛ روزه گرفتن برای مادر سالم با فرزند سالم اگر به اندازه کافی آب سالم و آب سالم در ساعت بسون دارید افطار تا سحر اشکالی ندارد.
اگر مادر یا نوزاد مستقیماً دچار بیماری یا مشکل هستند ، باید به پزشک مراجعه کنند. تصمیمات خود را در مورد روزه بگیرید.
اگر مادر کم وزن است ، کم خونی ، کمبود کلسیم ، ضعف مداوم یا یک بیماری خاص (به ویژه دیابت) وجود دارد. نوزادان ضعیف و کم وزن یا بیماری Ua؛ اگر مادر در دوران بارداری دچار خونریزی شود و نوزادش سالم بماند ، مغازه فلزات ارزان قیمت ، او ابتدا باید سلامت خود و فرزندش را در نظر بگیرد بهتر است روزه نگیرید. به خصوص در 6 ماه اول زندگی نوزاد تماماً به شیر تکیه کنید.
اگر رژیم مادر ناقص و سالم باشد ، بدن مادر از پس انداز جلوگیری می کند او می توانست ترکیب شیر را تا حد ممکن کامل کند باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و پوکی استخوان در رحم و روده می شود اگر این مثال کافی نیست و مادر روزه می گیرد ، مطمئناً مادر آسیب می بیند.

** به طور خلاصه ، اگر مادر می تواند در طول روز بدون آسیب رساندن به سلامتی با توجه به مقدار مورد نیاز شیر مادر ، روزه ناقص است خیر مادران شیرده می توانند با رژیم متعادل آب کافی دریافت کنند ،ورزش را در ساعات روزه داری کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید در طول روز یا بین افطار و سحر ، به نوزاد خود غذا دهید ، شما روزه هستید آنها به راحتی از خود عبور خواهند کرد.

آیا کیفیت و کمیت شیر ​​را تغییر می دهد؟
نگاه کلی به همه مادران غیرممکن است زیرا این نوع مسئله است رژیم متعادل و میزان پس انداز مادر برای بازپرداخت. تحقیق کرده اید درک اجزای اصلی شیر در روزه داری چشم ها را بسیار تغییر می دهد گرفتار نمی شود
میزان شیر از مادر به فرزند متفاوت است ، اما معمولاً اندک است آنها میزان تولید شیر را کاهش می دهند. در مورد غذا و آب نیز صدق می کند اجازه ها و فعالیت های روزانه مادر باز می گردد.

آیا سن نوزاد مهم است؟

نوزاد تا 4 تا 6 ماهگی از شیر مادر تغذیه می کند و سپس به تدریج رژیم غذایی متعادلی پیدا کرد. توصیه بسیاری از علما این است که هنگامی که کودک غذای مغذی دریافت نمی کند ، روزه نگیرید. زیرا امکان پذیر است شیر مورد نیاز کودک را تأمین نمی کند.
تصمیم بگیرید که آیا مادر نباید از 6 تا 12 ماهگی روزه بگیرد وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و میزان شیر دارد. اگر بچه باید وزن مناسبی داشته باشد و خوب رشد کند و بخورد ، مادر روزه گرفتن مشکلی ندارد.
از یک سال به بعد ، اجزای اصلی شامل غذای کودک ، تغذیه و شیر است کمتر از قبل استفاده کنید و تا آنجا که می توانید سالم و مغذی باشید ساده ساده.
به طور کلی ، شیر مادر و تغذیه مناسب ، دسترسی به آب کافی ، ورزش را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها بجای روز بخوابید بین افطار و سحر به نوزاد خود غذا دهید ، روزه گرفتن برای او آسان تر است.

آیا افزایش وزن برای نوزاد و مادر در روزه اهمیت دارد؟

وزن نوزاد هنگام تولد و هنگام تصمیم مادر برای روزه گرفتن در تصمیم گیری مفید است. اگر وزن نوزاد کمتر از وزن مورد نیاز است سالها یا رشد رشد نشان دهنده کمبود مواد مغذی است ، این این مسئله باید یک شاخص مهم در تصمیم گیری برای روزه باشد در مورد چیزی اندیشیدن. در چنین شرایطی حتی اگر کودک یک ساله باشد غذای دوم ، روزه گرفتن برای مادر خوب نیست. گاهی مثل یک زن او آمد و گفت بچه من 8 ماهه است و تازه شیر می دهد او غذا نمی خورد و تجربه نشان می دهد که کودک ضعیف و ضعیف است پوند ، در اینجا مادر مجبور نیست روزه بگیرد یا ممکن است مانند یک روز گذشته باشد در ضمن عجله کن یا به عنوان مثال ، اگر مادر ضعیف و اندازه گیری شده استاو بسیار جوان است و نوزادش 8 ماهه است و همچنین به او توصیه می شود روزه بگیرد گریه نکن.

ساعت و فصل روزه داری که در آن ماه رمضان است؟ آیا مهم است؟

می توانید بله بگویید ؛ زیرا تابستان ساعت های زیادی را اضافه می کند گرسنه و تشنه هستید ، گرما نیز باعث می شود مقدار زیادی آب به آن اضافه کنید او مادر شده است. بنابراین ، باید مراقب ساعات بین افطار و سحر باشید نیازهای بدن خود را برآورده کنید ، در غیر این صورت ممکن است شیر ​​کافی برای نوزاد وجود نداشته باشد زیاد.
در حال حاضر ما در بهار با شما حدود 15 ساعت روزه هستیم ، اگر می خواهید روزه بگیرید ، مطمئن شوید که آب کافی دارید. بهترین و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید از شکر و قند کم استفاده کنید. سعی کنید آب بنوشید نمونه هایی از انواع مختلف هندوانه (گربه ماهی ، نسترن و …) با زرده تخم مرغ و خاکشیر غذا ، مملو از نمک های مختلف.

آخرین کلمه:

از پزشک خود بپرسید. اگر نمی توانید روزه بگیرید ، عصبانی نشوید زیرا خدا برای شما و نوزاد شما روزه می گیرد
رفاه (آیات 183 و 184 سوره بقره). غم و اندوه برتون از عدم روزه گرفتن رنج می برد که می تواند منجر به اخراج شود شیر یا باعث بی اشتهایی شود.

با آرزوی شادی و سلامتی

دیدگاهتان را بنویسید