تعالی ایران جز در سایه اطلاع رسانی منصفانه به دست نمی آید – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی در پیامی به مناسبت ۲۶ مرداد روز خبرنگار، اظهار داشت: ضمن گرامیداشت این مناسبت، از همه قدردانی می کنم. مرزهای حق و مجاهدت در عرصه تبیین و وجدان و مصادف شدن روز خبرنگار امسال با عاشورای حسینی را تاکیدی مضاعف بر وظیفه اطلاع رسانی اهل قلم و تبیین آنان می دانم.

متن پیام رئیس جمهور به شرح زیر است؛

به نمایندگی از الله الرحمن الرحیم

روز خبرنگار فرصتی عالی برای قدردانی از تلاش های کسانی است که خستگی ناپذیر حقیقت را تبیین، اطلاع رسانی و محافظت می کنند.

در شرایطی که بدخواهان انقلاب اسلامی با تحریف و روایت های مغرضانه نبرد جدی و مستمر با حقیقت را آغاز کرده اند، نقش رسانه ها در ایستادگی در برابر امواج تخریب، دروغ و فریب بیش از هر زمان دیگری مهم است. .

توسعه و تعالی ایران اسلامی و تحقق آرمان‌های والای انقلاب اسلامی، امام (ره) و مقام معظم رهبری، بی‌تردید جز در سایه نقش‌آفرینی مؤثر «رسانه‌نویسان گرانقدر و منصف» محقق نخواهد شد. و اطلاعات مسئول

روز خبرنگار علاوه بر ارج نهادن به مسئولیت و جایگاه مهم خبرنگاران، فرصتی برای پاسداری از جستجوی حقیقت، شفافیت و حق مردم در دانستن و دسترسی آزاد به اطلاعات است.

اینجانب با گرامیداشت این مناسبت از تمامی مرزبانان حق و مجاهدان عرصه تبیین و وجدان قدردانی می نمایم و تقارن چشمگیر روز خبرنگار سال جاری با عاشورای حسینی را تأکیدی مضاعف بر فریضه می دانم. برای اطلاع اصحاب. از قلم و تلاش آنها برای توضیح.

امیدوارم خبرنگاران عزیز پیام آور بزرگ واقعه عاشورا حضرت زینب کبری(س) باشند.س) در رساندن پیام حق به گوش مردم موفق و استوار باشید.

سید ابراهیم رئیسی

رئیس جمهور جمهوری اسلامی ایران