تصرف نفتکش های یونانی نشان دهنده اقتدار دریایی این کشور است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمود نورپور در خطبه های نماز جمعه این هفته گلستان ضمن تسلیت سالگرد درگذشت ایشان جانسوز امام راحل (ره) فرمودند: امام عزیز، ایشان شخصیتی استثنایی و کم نظیر و در عین حال بی نظیر، مردی کامل و جامع بودند. احزاب از نظر تقوا و تقوا در زمان خود امام بودند هوا بارانی است و کل آینه اکنون او وارسته و پرهیزگار بود، ملکه تقوا را در بالاترین مرتبه داشت.

وی افزود: امام راحل نه تنها از گناهان کبیره تقوا داشت بلکه از مکروهات و شبهات نیز پرهیز داشت.

امام هفته گلستان گفت: امام بسیار دشمنی کرد و مظهر غضب الهی و شمشیر بازگشت دشمنان اسلام بود. از اسلام و اهل بیت(ع)ع) و ارزش ها غیرت و دفاع از ساحت مقدس پیامبر اکرم (ص) بود.) در مورد سلمان رشدی ملعون دفاع از ساحت مقدس حضرت فاطمه زهرا(س)ج) نمونه ای از غیرت او بود.

نورپور عنوان این بود: امام عزیز بسیار ساده زندگی می کرد، از تشریفات و تجملات به دور بود، از اسراف و اسراف به دور بود و حامی فقرا و ضعیفان و مردم بود و می فرمود: یک تار مو. از کلبه نشینان به همه قصرها نشینان من نمی دهم.

خطیب نماز جمعه گلستان گفت: گرچه رحلت امام خمینی (ره) بار سنگینی بر دل این مردم بود، اما انتخاب ولی فقیه امام خامنه ای آه تو به نمایندگی از متخصصین ملت این گرمای قدرتمند را آزاد کردیم و خدا را شاکریم و از این نعمت بسیار سپاسگزاریم که رهبری با همان قدرت و شجاعت و داشته های امام عزیز داریم دوست و یاور این عزیز. سید جلیل سرنوشت بدانید که پیروز هستید و نگران جنگ متحد دشمنان، توطئه ها و تبلیغات هستید ناسان نباش.

نورپور وی در پایان با تشکر از حرکت شجاعانه پیکر عزیز در تصرف دو نفتکش یونانی گفت: این حرکت حسودنشان دهنده اقتدار دریایی کشورمان بود و ضربه سختی به دولت برده یونان و آمریکا بود که می دانستند جواب هر حرکت اشتباهی را با مشت آهنین و اقدام جسورانه دریافت خواهند کرد.