ترکیه در حال تبدیل شدن به قطب جدید زنجیره تامین جهانی است.


یک شوک عرضه در فوریه سال گذشته و یک تقاضای شوکی با تعطیلی اقتصاد جهانی همراه شد. این بر استراتژی تولید و استراتژی تولید تقریباً هر شرکت در جهان تأثیر می گذارد. زنجیره تامیننقاط ضعف را در

در مواجهه با افزایش تقاضا همراه با بهبود اقتصادی ، به ویژه در کشورهای آسیایی. اختلال در زنجیره تولید و تأمین شروع به اتفاق افتادن

افزایش چشمگیر هزینه های حمل و نقل از راه دور ، ترکیه را به مکانی جذاب و مقرون به صرفه برای بسیاری از شرکت های بین المللی تبدیل کرده است. مرکز سرمایه گذاری و تولید هنوز تغییر می کند

شرکت های اروپایی که محصولات خود را به ویژه از کشورهای آسیایی مانند چین عرضه می کنند. به دلیل تاخیر در تولید هزینه حمل و نقل بیشتر و بحران کانتینر سپس این شرکت برای تأمین به مراکز نزدیک و با ثبات تری مانند ترکیه روی آورد.

بر اساس آخرین تحلیل آژانس رتبه بندی بین المللی Fitch Ratings ، ترکیه کشوری است که بیشترین نفع را از تغییرات زنجیره تامین در اروپا خواهد برد و پس از آن جمهوری چک ، لهستان و رومانی قرار دارند.

اخیراً ، بسیاری از شرکت های خارجی در زمینه هایی مانند غذا ، دارو ، مبلمان ، لوازم الکترونیکی فعالیت می کنند. و بسته بندی از برنامه جدید سرمایه گذاری برای ترکیه خبر داد که دارای زیرساخت های لجستیکی قوی و قابلیت های صنعتی است.

این واقعیت که زنجیره های تأمین جهانی از شبکه های وابسته به آسیا و به ویژه چین به ترکیه روی آورده اند به دلیل کیفیت تولید و فرصت های لجستیکی ، انتظار می رود که سرمایه گذاری در ترکیه در این زمینه افزایش یابد.

شرکت مبلمان سوئدی IKEA ، شرکت پوشاک لهستانی LPP ، شرکت دارویی آلمانی Boehringer Ingelheim و شرکت بسته بندی بلژیکی DW Reusables همگی بر سرمایه گذاری در ترکیه تمرکز کرده اند.

تولیدکنندگان می خواهند تأمین کنندگان بیشتری ایجاد کنند.

فشار بر شرکت ها نیز افزایش می یابد. در پاسخ به خطرات و آسیب پذیری های ژئوپلیتیک ناشی از همه گیری.

تولیدکنندگان برجسته همچنین می خواهند تأمین کنندگان بیشتری در برابر خطرات زنجیره تامین ایجاد کنند.

گروه بنتون مستقر در ایتالیا اعلام کرده است که به تدریج این کار را انجام می دهد خارج از مراکز تولید ارزان قیمت در آسیا و افزایش تولید در صربستان ، کرواسی ، ترکیه ، تونس و مصر.

ماسیمو رنون ، مدیرعامل گروه بنتون ، می گوید: “کنترل بیشتر فرایندهای تولید و همچنین هزینه حمل و نقل یک تصمیم استراتژیک است.

دانیل گریدر ، مدیرعامل شرکت مد آلمانی هوگو باس ، به مجله مدیر گفت که آنها قصد دارند محصولات بیشتری را در مراکز نزدیک به محل فروش محصولات خود تولید کنند.

وی افزود: “ما تولید خود را در نزدیکی به میزان قابل توجهی گسترش خواهیم داد. سپس ما قادر خواهیم بود سریعتر به روندها پاسخ دهیم و در برابر تنگناها مقاوم تر باشیم. گریدر در ارزیابی گفت: “این یک مزیت رقابتی واقعی است.”

زنجیره تامین در کووید -19 چه شد؟

پروفسور دکتر دکتر ویلی سی شیدر ارزیابی خود از این موضوع محدودیت های تجاری موقت برای برخی محصولات به ویژه لوازم پزشکی مهم و سایر کمبودهای محصول وابستگی منفی به برخی کشورها را نشان داد و افزود: “این تحولات این امر همراه با جنگ تجاری آمریکا و چین منجر به افزایش ناسیونالیسم اقتصادی شده است. “

شی با اشاره به این که مصرف کنندگان همچنان به دنبال قیمت های پایین هستند ، گفت: شرکت های فروشنده به آمریکای شمالی تولید پرمصرف از چین را به مکزیک و آمریکای مرکزی منتقل می کنند. و شرکتهایی که مواد اروپای غربی را عرضه می کنند ، تولید خود را به کشورهای اروپای شرقی مانند ترکیه منتقل خواهند کرد. و گفت که موقعیت خود را در اوکراین آغاز کرد

شیه گفت: شرکت های چینی که به دنبال حفظ سهم بازار جهانی هستند ، به دنبال مصر ، اتیوپی ، کنیا ، میانمار و سریلانکا برای تولید فناوری کم کار و پرهزینه هستند.

دیدگاه ترکیه در مورد سرمایه گذاری بین المللی

در حالی که ترکیه ، اروپا و خاورمیانه را به هم متصل می کند این سازمان انگیزه ها و تلاش های لجستیکی خود را برای استفاده از تغییرات در زنجیره های تامین جهانی افزایش داده است. این سیاستمدار اظهار داشت درهای ما همیشه برای سرمایه گذاران خارجی باز است. »

رجب طیب اردوغان ، رئیس اتحادیه اروپا ، که به سرمایه گذاران تماس می گیرد ، می گوید: “هیچ کس که به ترکیه اعتماد و سرمایه گذاری می کند پشیمان نخواهد شد. برعکس ، او همیشه از سود هنگفتی که به دست آورده راضی است.” “من از همه سرمایه گذاران در کشورمان و در سراسر جهان دعوت می کنم تا فرصت ها و فرصت هایی را که ترکیه در این زمان که سیستم تولید و تدارکات جهانی دوباره برقرار شده است به آنها ارائه دهد ، ارزیابی کنند.” بیا ، بیایید با هم پیروز شویم “و درهای ما برای سرمایه گذاران. من می خواهم دوباره آن را تکرار کنم. “پیام خود را بدهید.

بوراک داغي اوغلو ، رئيس دفتر سرمايه گذاري رئيس جمهور ، با بيان اينکه ترکیه با داشتن یک شبکه تولید و عرضه قوی در همه بسترها در خط مقدم قرار دارد ، افزود: “ما برای سرمایه گذاری هایی که وابستگی به کشورهای خارجی را کاهش می دهند ارزش و حمایت می کنیم. افزایش اشتغال و سرعت بخشیدن به تغییرات تکنولوژیکی. “

داگلی اوغلو اظهار می کند که کشورهایی که با بحران هایی مانند شیوع کووید -19 دست و پنجه نرم می کنند بازیگران جهانی فردا خواهند بود. با همه این تحولات “ما وارد دوره ای شده ایم که امنیت عرضه به طور فزاینده ای در سطح جهانی اهمیت پیدا می کند. ما معتقدیم که ترکیه موقعیت مهمی در زنجیره تامین جهانی خواهد داشت و سرمایه گذاری های قابل توجهی را در زمینه های اصلی جذب می کند. ارزش داده شده به سرمایه گذاران در این دوره “مورد ارزیابی قرار گرفت.

ترکیه چه چیزی به شرکت های خارجی ارائه می دهد؟

در حالی که تجدید ساختار زنجیره تامین جهانی فرصت هایی را برای صادرکنندگان ترک فراهم می کند. مشارکت در زنجیره ارزش جهانی توسط توانایی های کشورها در زمینه های خاص هدایت می شود و فرصت های قابل توجهی را برای کشورها فراهم می کند.

نزدیکی به بازار منابع طبیعی سرمایه انسانی سرمایه فیزیکی (حقوق صاحبان سهام) سرمایه شرکت تدارکات/اتصال رقابت دستمزد و دسترسی به بازار شایستگی هایی است که مشارکت در زنجیره ارزش جهانی را امکان پذیر می کند.

در حالی که تأثیر آنی اپیدمی بر اختلال در زنجیره های تولید و تأمین تأثیر می گذارد. رکود جهانی و کاهش تقاضا و عرضه انتظار می رود که شرکت ها انعطاف پذیری زنجیره تامین را افزایش داده و سطوح ملی و منطقه ای را افزایش می دهد. ظرفیت تولید بلند مدت

هنگامی که از تغییرات در زنجیره ارزش جهانی آگاهی دارید دولت ترکیه همچنین یک گروه کاری با همه ذینفعان ایجاد کرده است. آماده سازی ترکیه برای زنجیره ارزش پس از COVID-19

با موقعیت استراتژیک ترکیه شبکه تجارت آزاد زیرساخت های لجستیکی قوی تنوع تولید ، مشوق های زیاد ، کارکنان مقرون به صرفه گروه صنعتی قوی و فضای سرمایه گذاری رایگان این امر کشور را برای ارتباط شرکت های بین المللی با زنجیره ارزش جهانی مناسب می کند.

موقعیت استراتژیک ترکیه به عنوان قطب تولید ، صادرات و مدیریت در منطقه این شرکت برای شرکت های چند ملیتی به یک آهن ربا تبدیل شده است و به آنها در مشارکت در زنجیره های ارزش جهانی کمک می کند.

4 ساعت فاصله پرواز تا بازار با تولید ناخالص داخلی 26 تریلیون دلار.

ترکیه چهار ساعت از اروپا ، MENA و آسیای مرکزی پرواز می کند ، جایی که 1.3 میلیارد نفر در آن زندگی می کنند و 26 تریلیون دلار تولید ناخالص داخلی دارند.

ترکیه دارای اتحادیه گمرکی با اتحادیه اروپا و موافقت نامه تجارت آزاد (FTA) با بیش از 20 کشور است. ترکیه دارای یک پایگاه تولیدی متنوع با پیوندهای قوی با زنجیره های ارزش جهانی است. این امر با زیرساختهای توسعه یافته و خدمات تجاری بی وقفه پشتیبانی می شود.دولتها همچنین مشارکت در زنجیره ارزش جهانی را از طریق مشوقهای ویژه و برنامههای توسعه نیروی انسانی حمایت می کنند.

ترکیه با معافیت مالیاتی یا معافیت مالیاتی مشوق هایی برای تولید ، اشتغال و تحقیق و توسعه ایجاد می کند. پشتیبانی و آموزش حقوق معافیت برای سرمایه گذاران

در زمان افزایش حفاظت چارچوب سیاست لیبرال نقش کلیدی در تغییر زنجیره ارزش جهانی دارد. در همین حال ، قانون سرمایه گذاری مستقیم خارجی ترکیه ، سرمایه گذاران را با سازوکارهای قوی حمایت قانونی جذب می کند.

نیروی کار بسیار ماهر ترکیه و موقعیت جغرافیایی استراتژیک آن

یک تولید کننده آلمانی پمپ آب در حال توسعه راه حلی برای مشکلات کمبود آب با تکنولوژی پیشرفته است. ینس دلندورفر ، معاون فروش بازارهای نوظهور WILOوی در اظهاراتی به خبرنگاران AA گفت که گام های برداشته شده دارای هدف سیاسی مستقل سازی اقتصاد است. (رهایی آنها از وابستگی به چین) همچنان بر اقتصاد سراسر جهان تأثیر می گذارد.

دلندورفر توضیح می دهد که گروه Wilo سالهاست که با این رویکرد “منطقه به منطقه” به این تغییرات پاسخ می دهد ، بر این اساس که مدل جدیدی از جهانی شدن منجر به ایجاد زنجیره ارزش در سه مرکز اصلی اقتصادی می شود. آمریکای شمالی ، اتحادیه اروپا و آسیا

ینس دلندورفر گفت که آنها سعی می کنند با تولید منطقه ای یا محلی به عنوان بخشی از استراتژی ، نیازهای مشتریان خود را برآورده کنند. “از منطقه به منطقه” و به شرح زیر عمل کنید:

وی گفت: “ویلو از سال 1992 به بازار ترکیه تکیه کرده است. ما معتقدیم که ترکیه این پتانسیل را دارد که مرکز صادرات به کشورهای سوم باشد. با تشکر از نیروی کار بسیار ماهر و موقعیت جغرافیایی مناسب و مناسب بین اروپا و آسیا. “

کشورهایی که روندهای زنجیره تامین را درک می کنند از مزایای آن برخوردار خواهند شد.

متیاس هدوال ، شریک تجاری بین المللی در موسسه حقوقی بین المللی Baker & McKenzieدر این گزارش آمده است که ترکیه از دیدگاه جامع ، محل مناسبی برای سرمایه گذاری در زنجیره تامین جدید مشتریان Baker & McKenzie است.

Hedwall گفت: “نظر من این است که ما ملاحظات استراتژیک بیشتری را در مورد نحوه و نحوه ایجاد زنجیره تأمین خواهیم دید. این شامل پیامدهای مالیاتی و اشتغال خواهد بود. هزینه های مهاجرت مسائل ورود و خروج و ویزا برای کارکنان فرصت خروج از سرمایه گذاری ها و تعدیلات سریع به تغییرات آینده ”از این عبارت استفاده کنید

Headwall می گوید شیوع COVID-19 این یک موقعیت منحصر به فرد برای مشاهده نحوه عملکرد سیستم ها و فرایندهای مختلف ایجاد می کند. زنجیره تامین چگونه به استرس و تغییرات شدید ناگهانی واکنش نشان می دهد؟ Headwall گفت “آنچه اکنون قابل مشاهده است یک تحلیل ساختاری است که توسعه فناوری را در نظر می گیرد پایداری که می تواند فرصت های نوآوری زنجیره تامین بیشتری را ایجاد کند ، کارها را کمتر کند ، کشورهایی که این روندها را درک می کنند بسیار مفید خواهند بود. “

ترکیه در خط مقدم یک موقعیت مرکزی با پتانسیل انتقال به منطقه ای شدن قرار دارد.

شریک خدمات مشاوره مدیریت PwC ترکیه Tolga Baloğlu وی همچنین اظهار داشت که در یک سال گذشته شرکتهای بین المللی برای عرضه جهانی بر شرق دور تمرکز کرده اند. با هدف نهاده های کم هزینه افزایش فروش اخذ مشوق های سودمند و خرید استراتژیک

باللوغو “این منجر به تغییر از جهانی شدن به منطقه ای شد. ترکیه با تنوع در تولید و نزدیکی به بازارهای رو به رشد ، در خط مقدم موقعیت اصلی بالقوه خود قرار دارد.

بلوغلو با تأکید بر اینکه ترکیه می تواند با بهبود رقابت پذیری جهانی پتانسیل خود را افزایش دهد ، گفت: “ترکیه در زمینه فناوری پیشرفت کرده است. زیر ساخت و بازار کار در حالی که کارایی بخش اقتصاد کلان و بازار محصولات اخیراً کاهش یافته است ، محیط اقتصاد کلان و بازار کار این منطقه دارای بالاترین پتانسیل توسعه است. با پیشرفت در این زمینه ها و استفاده از اندازه بازار بزرگ آن ، ترکیه می تواند از این فرصت استفاده کرده و به مکانی جذاب تر برای تولید ، تجارت و حمل و نقل منطقه ای تبدیل شود. “

اخبار ارائه شده به اعضا از طریق سیستم جریان خبری AA (HAS) در وب سایت Anadolu Agency به طور خلاصه منتشر می شود. لطفا جهت درخواست عضویت تماس بگیرید.دیدگاهتان را بنویسید