تخریب ۳۵۰ ویلا در اراضی کشاورزی آذربایجان شرقی


به گزارش خبرگزاری فارس از بستان آباد، شهریار کاظم پور امروز دستور تخریب بیش از ۷۰ قطعه نرده و ویلا در حال ساخت در منطقه سعید آباد شهرستان بستان آباد، اطراف مجتمع خدماتی و رفاهی شهید کاظم نژاد و شهید کاظم نژاد را صادر کرد. ۱۰۰ قطعه در قم تپه شهرستان شبستر که منجر به آزادسازی ۱۷ هکتار از اراضی کشاورزی شد در گفتگو با خبرنگاران گفت: بر اساس اجرای قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و باغات و در در رابطه با صدور رای قطعی مراجع قضایی و به استناد تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی کشاورزی و باغات به منظور جلوگیری از تکه تکه شدن اراضی کشاورزی و مقابله با تغییرات غیر مجاز کاربری اراضی از ابتدای سال ۱۴۰۱ تاکنون ۳۵۰ مورد دستور جدید قضایی برای تخریب ساخت و سازهای غیرمجاز و ۵۰ مورد دستور قضایی در حال رسیدگی سابی زمین های کشاورزی سابق حفظ شده است که منجر به آزادسازی حدود ۶۳ هکتار از اراضی کشاورزی این استان شده است.

وی با بیان اینکه هرگونه تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ملی برای ساخت و ساز بدون اخذ مجوز قانونی ممنوع است، ادامه داد: برای واحدهای صنعتی و تولیدی تغییر کاربری با توجه به درجه اراضی و نوع خاک منطقه و غیره. شرایط لازم در اختیار بخش صنعت قرار می گیرد.

فرمانده یگان حفاظت اراضی کشاورزی استان تاکید کرد: بدون شک مشارکت مردمی و نظارت مردم شریف استان بهترین و موثرترین راه برای حفظ سرمایه ملی و جلوگیری از به خطر افتادن امنیت غذایی جامعه است. .

وی گفت: از مردم شریف استان تقاضا داریم سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی را در شناسایی و تغییر کاربری های غیرمجاز اراضی کشاورزی استان یاری کنند.

کاظم پور افزود: سامانه تلفنی ۱۳۱ با هدف اطلاع رسانی مردمی به منظور پیشگیری و مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز در اراضی کشاورزی و باغات راه اندازی شده و آماده دریافت هرگونه اخبار و اطلاعات عمومی در این رابطه و همچنین ثبت نام است. . گزارش تغییر کاربری غیرمجاز از طریق سامانه www.cms.laoi.ir برای شهروندان امکان پذیر است.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید