تحویل گلوله عامل ترور ابوعقله به آمریکا توسط سازمان های خودمختار – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النشره، دادستان فلسطین از اقدام سازمان خودگردان برای عبور از گلوله های کشته شدن شیرین ابو خبرنگار فلسطینی به کارشناسان آمریکایی خبر داد تا کارشناسان آمریکایی آن را تحلیل کنند.

بر اساس این گزارش، «اکرم الخطیب» گفت: گلوله ای که منجر به شهادت شیرین ابوعقله در ۲۱ اردیبهشت در جریان پوشش تجاوزات نیروهای اشغالگر در کرانه باختری رود اردن به آمریکا تحویل داده شد تا کشور می تواند آن را به سازمان های خودگردان بازگرداند.

دادستان فلسطین اعلام کرد که در پی درخواست رسمی طرف آمریکایی برای تحلیل فنی، تشکیلات خودگردان فلسطین با دادن این گلوله موافقت کرده است.

بر اساس این گزارش، این گلوله در سفارت آمریکا در بیت المقدس توسط کارشناسان آمریکایی مورد بررسی و تحلیل قرار خواهد گرفت.

شایان ذکر است که در ۱۱ اردیبهشت، شیرین ابوعقله، ۵۱ ساله، خبرنگار شبکه خبری الجزیره، در جریان پوشش زنده حمله شهرک نشینان صهیونیست به مسجدالاقصی مورد اصابت گلوله نظامیان صهیونیست قرار گرفت و به شهادت رسید. قتل این روزنامه نگار با واکنش های تند بین بین المللی و با گروه های فلسطینی روبرو شد.

نتایج یک گزارش نشان می دهد رژیم صهیونیستی رتبه نخست کشتار خبرنگاران را در جهان دارد. این گزارش از سوی انجمن جریان های ضد جریان آمریکا منتشر شده و آمده است که رژیم صهیونیستی بیشترین جنایات را علیه خبرنگاران مرتکب شده و در میان فهرست کشورهای این حوزه رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

«راوینا شمداسانی» (راوینا شمداسانی)، سخنگوی دفتر حقوق بشر سازمان ملل متحد، اخیرا در ژنو به خبرنگاران گفت که اطلاعات جمع آوری شده نشان می دهد که نیروهای صهیونیستی یک روزنامه نگار فلسطینی را کشته اند.شبکه الجزیره در ۱۱ مه.