تحویل نفتکش ایرانی به ونزوئلا نشان دهنده کارایی اقتصاد مقاومتی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهاندومین نفتکش افرامکس ساخت شرکت صنعتی ایران (صدرا) به سفارش ونزوئلا روز شنبه با حضور حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و «نیکلاس مادورو» روسای جمهور ایران و ونزوئلا افتتاح شد. به شرکت نفت کشور

رئیسی در این مراسم با تبریک میلاد امام رضا (ع) گفت: به همه دست اندرکاران شرکت ایرانی صدرا. “

وی با ابراز خرسندی از تحویل این نفتکش به کشور خواهر ونزوئلا، افزود: در شرایطی که دشمنان ایران و ونزوئلا تلاش می کنند مانع پیشرفت ملت ها شوند، ایران و ونزوئلا با اعمال محدودیت ها و تحریم های ظالمانه فراوان، تحویل نفتکش ۱۱۳ هزار تنی ساخت مهندسین و صنایع کشتی سازی ایران به ونزوئلا، نمونه و ظرفیت بالای ایران در صادرات خدمات فنی و مهندسی به دنیا و اثبات کارایی مدل اقتصاد مقاومتی است.

رئیس جمهور گفت: ساخت و تحویل این نفتکش که مورد تایید گروه فنی و مهندسی ونزوئلا نیز قرار گرفته است، علاوه بر کمک به دولت ونزوئلا در دستیابی به هدف خود مبنی بر استقلال در حمل و نقل دریایی، بار دیگر این اراده و اتحاد را نشان می دهد. ملت ها و دولت های مبارز و انقلابی به مراتب قوی تر و موثرتر از تحریم های آمریکاست.

رئیسی ادامه داد: از سوی دیگر ایران و ونزوئلا به عنوان دو اقتصاد مکمل و حامی با تکمیل و متحد کردن زنجیره‌های تامین در هر دو کشور قادر خواهند بود در جهت رفاه و توسعه ملت‌های خود حرکت کنند. این نوع همکاری مشترک الگوی خوبی برای همه کشورهای در حال توسعه و مستقل است تا ببینند با همکاری و تعامل می توان کارهای بزرگی انجام داد.

وی گفت: دو نفتکش دیگر در حال ساخت است که امیدوارم به زودی برای تحویل به ونزوئلا آماده شوند.

نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا، ساختمان نفتکش را ستود و گفت: فرمانده چ چ وز که مطمئنم روحش این لحظه در هر کجا که هست با خوشحالی لبخند می زند.

رئیس جمهور ونزوئلا افزود: ساخت نفتکش برای شرکت نفت دولتی ونزوئلا برنامه فرمانده چ وز ویز برای تقویت صنعت نفت کشورمان و خودکفایی آن در مقابل هرگونه تجاوز خارجی بود.

مادورو تاکید کرد: ساخت این کشتی مدرن و قدرتمند نشان از ظرفیت بالا، صنعت فوق العاده و تحسین برانگیز جمهوری اسلامی ایران دارد. ایران یکی از قدرت های نوظهور قرن بیست و یکم است و ساخت این کشتی یکی از نشانه های عملی و بارز این قدرت نوظهور است.

وی خطاب به رئیس جمهور کشورمان گفت: از طرف مردم ونزوئلا و همه زنان و مردان، کارمندان و کارگران شرکت ملی نفت ونزوئلا از رهبری این کشتی تشکر می کنم، این یک دستاورد بزرگ است.