تحقیقات کنگره از دولت بایدن برای صدور ویزای پرستویی آغاز شد!


به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری فارس به نقل از واشنگتن فری بیکن، کنگره آمریکا تحقیقات از دولت جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا بابت صدور ویزای پرویز پرستویی را آغاز کرد.

واشنگتن نوشت: کنگره در حال تحقیق درباره تصمیم دولت بایدن برای اعطای ویزای آمریکا به یک تبعه ایرانی مرتبط با نیروی جنگی تروریستی ایران و رهبر سابق آن، قاسم سلیمانی است.

جیم بنکس (نماینده ایندیانا)، عضو کمیته نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا از دولت بایدن می‌خواهد تا توضیح دهد که چرا به پرویز پرستویی بازیگر ایرانی ویزا داده است. این قانونگذار می‌گوید پرستویی «ارتباط آشکار» با سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دارد، سازمان تروریستی نامگذاری شده توسط ایالات متحده که مسئول کشتار تعداد زیادی آمریکایی است.

واشنگتن فری بیکن در ادامه نوشت: پرستویی در اواخر ماه گذشته در مراسم اکران فیلم در لس‌آنجلس که توسط گروه چپ افراطی ضد اسرائیلی «Code Pink» سازماندهی شده بود، حاضر شد. پرستویی در حین حضور در این مراسم، در حال برخورد شدید با یک ایرانی اپوزیسیون که او را در مورد نقض حقوق بشر رژیم به چالش می‌کشید، توسط دوربین شکار شد. روابط پرستویی با رژیم تندرو و حمایت از سلیمانی باید او را از ورود به ایالات متحده منع می‌کرد. 

این وبسایت در ادامه افزود: سفر پرستویی در بحبوحه تهدیدهای فعال ایران و سپاه پاسداران برای ترور مقامات آمریکایی از جمله «مایک پمپئو»، وزیر امور خارجه پیشین انجام شده است. همچنین در حالی صورت می‌گیرد که دولت بایدن در فکر لغو نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از فهرست تروریستی به عنوان بخشی از بسته امتیازدهی به ایران است که هدف آن ترغیب ایران به امضای نسخه جدیدی از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵(برجام) است.

بنکس در نامه‌ای به آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه و آلخاندرو مایورکاس، وزیر امنیت داخلی، نوشت: «پرستویی مستقیماً در پروژه‌های تبلیغاتی تحت حمایت سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مشارکت داشته و یک ایدئولوژی تندرو را ترویج می‌کند که به دنبال شکل دادن به فرهنگ ایران بر مبنای اهداف رژیم ایران است». او در بسیاری از فیلم‌های حامی نظام و سپاه پاسداران به ایفای نقش پرداخته است.

وزارت امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای به واشنگتن فری بیکن در خصوص ورود پرستویی به ایالات متحده گفت: سوابق ویزا طبق قوانین ایالات متحده محرمانه است، بنابراین نمی‌توانیم در مورد جزئیات پرونده‌های ویزا صحبت کنیم.

به گفته بنکس، پرستویی صریحاً از سلیمانی حمایت می‌کند و در مصاحبه‌های تلویزیونی از او تمجید می‌کند، و در عکس‌هایی دیده می‌شود که با او و دیگر شخصیت‌های ارشد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دیدار می‌کند و به گفته بنکس، این مساله را که «به شخصیت‌های کلیدی سازمان تروریستی نزدیک است» تاکید می‌کند.

بنکس معتقد است که تصمیم وزارت امور خارجه برای اعطای روادید به پرستویی، تلاش‌های ایالات متحده برای منزوی کردن دولت تندرو ایران، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سازمان‌های نیابتی جهادی این کشور را تضعیف می‌کند که به حملات خود به پایگاه‌های آمریکایی در منطقه ادامه می‌دهند.

این قانونگذار از وزارت امور خارجه و DHS(سازمان امنیت داخلی آمریکا) خواست حداکثر تا ۲۰ ماه می پاسخ داده و روندی را که منجر به اخذ ویزای پرستویی و همراهانش شد، توضیح دهند. این شامل نام یا نام‌های افرادی است که در تأیید ویزا نقش داشته‌اند.

انتهای پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید