تایوان با درخواست چین برای مخالفت مخالف است “اتحاد مجدد مسالمت آمیز”


رئیس جمهور تایوان گفت کشور جزیره به ساختن دفاع و مقاومت ادامه خواهد داد. “مسیری که چین برای ما تعیین کرده است” در اظهاراتی که یک روز پس از نذر شی جین پینگ چین انجام شد “اتحاد مجدد مسالمت آمیز”

رئیس جمهور تسای اینگ ون روز یکشنبه در جشن روز ملی جزیره گفت: “ما تمام تلاش خود را می کنیم تا از تغییر وضعیت یک جانبه جلوگیری کنیم.”

وی افزود: “ما به حمایت از دفاع از کشور خود ادامه می دهیم. و تعهد خود را برای حفاظت از خود نشان دهیم. او مطمئن شد که هیچ کس نمی تواند تایوان را مجبور کند از راهی که چین برای ما تعیین کرده است ، پیروی کند. “

تسای همچنین به تفاوت در دموکراسی تایوان و دولتی که توسط حزب کمونیست چین اداره می شود اشاره کرد.

وی ادامه داد: راهی که چین در پیش گرفته است ، شیوه زندگی آزاد و دموکراتیک را برای تایوان ارائه نمی دهد. یا حتی حاکمیت 23 میلیون نفر از مردم ما ، “او گفت.

معترضان پلاکاردهایی در دست داشتند که بر علیه دیکتاتوری چین نوشته شده بود. در تظاهرات در تایپه ، تایوان در 1 اکتبر 2021.
NurPhoto از طریق گتی ایماژ

اظهارات وی در شرایطی بود که تنش ها در هفته گذشته هنگامی که هواپیمای ارتش آزادیبخش خلق حریم هوایی تایوان را نقض کرد و افشا شد که ایالات متحده واحدهای عملیات ویژه و نیروی دریایی کوچک در جزیره وجود دارد.

همزمان ، ایالات متحده و متحدانش در دریای چین جنوبی تمرینات دریایی انجام دادند – عملیاتی که چین در مورد نیروهای نظامی هشدار داد. “حرکت در حاشیه رویارویی”

رئیس جمهور چین شی جین پینگ
رئیس جمهور چین شی جین پینگ ادعا می کند که رژیم کمونیستی می خواهد “اتحاد مسالمت آمیز” با تایوان
خبرگزاری شینهوا/گتی ایماژ

چین معتقد است تایوان بخشی از قلمرو این کشور است و برای وحدت تایوان از زور استفاده نمی کند.

اما شی در سخنرانی روز شنبه خود متعهد شد که به آن دست یابد. “اتحاد مجدد مسالمت آمیز” با تایوان ، و گفت که این امر به نفع مردم تایوان خواهد بود.

جدایی تایوان برای استقلال بزرگترین مانع برای دستیابی به اتحاد مجدد میهن است. و جدی ترین خطر پنهان برای جوانسازی ملی است. “شی گفت.

رئیس جمهور چین شی جین پینگ
رئیس جمهور چین شی جین پینگ معتقد است تایوان بخشی از خاک چین است.
خبرگزاری شین هوا از طریق گتی ایماژ

هیچ کس نباید عزم و اراده مردم چین را دست کم بگیرد. اراده محکم رهبران چین گفتند که توانایی قوی برای حفظ حاکمیت ملی و تمامیت ارضی دارد. “ماموریت تاریخی اتحاد مجدد سرزمین مادری باید انجام شود. و مطمئناً موفق خواهد شد. “

با کابل برق

دیدگاهتان را بنویسید