تاثیر کیتوزان بر کاهش وزن فواید قرص کیتوزان | مشکلات مصرف کیتوزان پستانداران


مکمل های کیتوزان به طور گسترده ای برای از دست دادن پوست تبلیغ می شوند. این مقاله به بررسی تاثیر مکمل های کیتوزان بر وزن پوست و عوارض جانبی آنها می پردازد.

صدف ها به دلیل محتوای بالای چربی های سالم ، از جمله چربی های اشباع امگا 3 و مواد مغذی مانند ویتامین B12 و روی ، یک افزودنی عالی برای رژیم کاهش وزن (هنگامی که در کره ذوب نشده سرخ نمی شوند) هستند.

اما سوال این است که آیا صدف صدفی سالم است؟

صدف صدف غیر قابل خوردن است ، اما کیتوزان به عنوان مکمل از همان پوسته سخت پوستان خارجی استخراج می شود.

مکمل های کیتوزان دارای خواص عالی برای ضربه زدن و کاهش وزن هستند.

ارزش بازار جهانی کیتوزان در سال 2019 حدود 6.8 میلیارد دلار است و پیش بینی می شود تا سال 2027 حدود 25 درصد رشد کند.

به گفته برخی تولیدکنندگان مکمل ، کیتوزان در کاهش وزن و کاهش سطح کلسترول بسیار موثر است.

اما آیا این اطلاعات شواهد علمی دارد؟

این مقاله مکمل های کیتوزان ، اثرات آنها بر وزن پوست و عوارض و روش های آنها را بررسی می کند.

همچنین بخوانید:

مسیر انتشار طبیعت (کلیک کنید)

کیتوزان چیست؟

کیتوزان از ترکیبی به نام کیتین ساخته می شود. کیتین یک ترکیب فیبری است که اغلب در خارج به شکل سخت پوستان و همچنین در سلول های بنیادی برخی قارچ ها یافت می شود.

با استفاده از یک مدل آنزیمی ، کیتین به شکل مناسب (یعنی کیتوزان) برای مکمل تبدیل می شود.

کیتوزان فاسد شدنی است و در تولید داروهای ضد میکروبی برای بسته بندی مواد غذایی استفاده می شود.

کیتوزان به دلیل قابلیت تشکیل ژل در پانسمان زخم نیز استفاده می شود. این دارو در حال حاضر برای بررسی کاربرد کیتوزان در پزشکی و مهندسی در حال مطالعه است.

بیشتر کیتوزان موجود در بازار از خرچنگ و سایر سبزیجات تهیه می شود.

نحوه عملکرد مکمل های کیتوزان

بیشتر عصاره کیتوزان دارای اثر مسدود کننده چربی است.

به نظر می رسد کیتوزان در معده به ژل تبدیل شده و به شکل گیری کمک می کند. برخی می گویند انتقال این ژل از معده به چربی ، که چربی و کلاژن به آن متصل است.

این بدان معناست که کیتوزان با حذف چربی و کلسترول از بدن ، از مصرف چربی جلوگیری می کند ، بنابراین به کاهش وزن کمک می کند.

به همین دلیل ، به نام مکمل کیتوزان ، به مصرف کنندگان توصیه می شود قبل از غذا آن را مصرف کنند. در غیر این صورت هیچ چیزی در معده برای گردش کیتوزان وجود ندارد.

با این حال ، شواهد موجود این ادعاها را تایید نمی کند.

طبق مطالعات بالینی در دهه اول 2000 ، کیتوزان دفع مدفوع را افزایش نمی دهد. کیتوزان نوعی فیبر است که در بدن ژل تولید می کند ، اما هیچ مدرکی مبنی بر اتصال آنها به چربی ها وجود ندارد.

مزایای مکمل کیتوزان

مکمل ها و مکمل های کیتوزان به کاهش وزن و کاهش کالج کمک کرده اند ، اما بسیاری از مطالعات برای حمایت از این گفته ایده آل نیستند. با این حال ، به نظر می رسد کیتوزان تأثیر کمی در کاهش وزن دارد.

کاهش وزن

در تحقیقی در سال 2018 ، محققان داده های 14 مطالعه را که شامل 1101 نفر یا بیش از کل شرکت کنندگان بود ، مورد بررسی قرار دادند. آنها نتایج کاهش وزن و کاهش وزن را در افرادی که از کیتوزان و دارونما استفاده می کردند مقایسه کردند.

بر اساس نتایج این مطالعه ، ترکیب مکمل کیتوزان با رژیم غذایی محدود و کم کالری و ورزش منجر به کاهش اندکی در وزن و شاخص توده بدنی (BMI) شد.

این نتایج شواهد یک مطالعه قدیمی را نشان می دهد که نشان می دهد مصرف مکمل های کیتوزان به عنوان بخشی از یک برنامه کوتاه مدت برای کاهش وزن و چاقی م thanثرتر از مصرف مکمل های کیتوزان است.

با این حال ، در هر دو مطالعه ، علائم بهبود قند خون و سطح قند خون مشاهده شد.

با این حال ، به گفته محققان ، اکثر مطالعات روی مکمل های کیتوزان منفی بوده و تفاوت قابل توجهی بین نتایج آنها وجود دارد. در حال حاضر ، طبق تحقیقات با کیفیت بالا ، کیتوزان تأثیر کمی بر کاهش وزن و افزایش وزن دارد.

یک آزمایش بالینی در سال 2014 نشان داد که روزانه 3 گرم کیتوزان همراه با 2 گرم اسید اسکوربیک (نوعی ویتامین C) برای پوست م moreثرتر است.

همچنین بخوانید:

10 برنامه رژیم لاغری (کلیک کنید)

کالج پایین

کیتوزان تاثیری بیشتر از کاهش وزن بر کلسترول دارد. طبق مطالعه ای در سال 2018 که داده های مربوط به سطح کلسترول را در بیش از 1000 نفر جمع آوری کرد ، مکمل های کیتوزان در کاهش میزان قند و LDL (کلسترول بد) بسیار مثر هستند.

اگرچه این مکمل ها بر HDL (کیفیت کالج) تأثیر نمی گذارد ، مصرف کیتوزان می تواند بخشی از یک برنامه کنترل کیفیت خوب کالج باشد.

با این حال ، سایر داروهای رایج کاهش دهنده کلسترول م moreثرتر (نسبت به کیتوزان) نشان داده شده است.

همچنین بخوانید:

نحوه حذف دانشگاه (کلیک کنید)

اندازه گیری و ایمنی

به گفته کمیسیون ایمنی غذا ، تغذیه و آلرژی اتحادیه اروپا ، حداکثر میزان توصیه شده روزانه کیتوزان 3 گرم است. با این حال ، در حال حاضر ، حداکثر دوز این مکمل در ایالات متحده توصیه نمی شود.

مطالعات نشان داده است که مکمل های کیتوزان برای بزرگسالان بی خطر است ، اما باید توجه داشت که دوزهای مورد استفاده در این مطالعات بین 0.34 تا 3.4 گرم در روز متغیر بود.

بنابراین ، هیچ نتیجه گیری در مورد موثرترین دارو برای کیتوزان وجود ندارد. بله ، به گفته آژانس های ایمنی اروپایی ، مصرف حداکثر 3 گرم در روز گزینه بهتری است.

در این حالت ، بهتر است نام مکمل را بر اساس تاریخ مصرف کیتوزان و تعداد وعده ها قبل از استفاده بررسی کنید. به این ترتیب ، هنگام توصیه محدودیت روزانه باید همیشه در نظر گرفته شود.

همچنین خوب است که هنگام خرید ، تحقیقات فنی توسط شخص ثالث انجام شود. این می تواند میزان خلوص و قدرت افزودنی ها را نشان دهد.

علاوه بر این ، بررسی مهر و موم شرکت روی محصول ، شاخص خوبی برای اطمینان از کیفیت مواد افزودنی است.

اثرات مکمل های کیتوزان

داروهای کیتوزان می توانند عوارضی مانند سرگیجه ، سرگیجه و ناراحتی معده ایجاد کنند.

اگر به صدف یا قارچ حساسیت ندارید ، باید از مصرف خمیر کیتوزان خودداری کنید.

کیتوزان همچنین در جذب ویتامین های محلول در چربی از جمله ویتامین A ، D ، E و K و همچنین کلسیم و منیزیم تداخل ایجاد می کند. بنابراین ، به نام مکمل های کیتوزان ، توصیه می شود از مصرف آن با سایر مکمل ها خودداری کنید.

اگر از هر دارویی از جمله داروهای رقیق کننده خون استفاده می کنید ، قبل از مصرف داروهای کیتوزان باید با پزشک خود مشورت کنید. کیتوزان با این داروها از جمله وارفارین همراه است.

همچنین بخوانید:

خون نازک (کلیک کنید)

کلمات اخر

قرص کیتوزان به طور گسترده ای برای کاهش وزن تبلیغ می شود. برخی مطالعات تأثیر آن بر ترکیب با رژیم های کم کالری را تأیید می کنند ، اما تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

هنگام شروع افزودن جدید باید مراقب باشید. همچنین باید در نظر داشت که مزایای مکمل هایی مانند کیتوزان از عوارض جانبی بالقوه بیشتر است.

در نهایت ، توجه داشته باشید که اثر انکار مزایای مکمل های کیتوزان نامشخص است.

لوازم جانبی و محصولات مراقبت را از Oiro به صورت آنلاین مرور و خریداری کنید کلیک

1 »2» 3 »4» 5 این نوشته را اندازه می گیرم!

[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید