تاثیر قلب سیاه در بیماری کرونا چیست؟


امروز می نویسم علم و بدن این در مورد نقش قلب سیاه در پیشگیری و درمان بیماری های قلبی است. این مقاله توسط عباس مجتهد نوشته شده است.

قلب سیاه چیست؟

سیاه دانه یا سیاه دانه بذرهای کوچک ، سیاه و منشوری شکل کاشته شده با نام های علمی است Nigella sativa و اسامی متداول دانه های سیاه مامانزیره آبی از خانواده آلاله (Ranunculaceae) در ایران پزشکی و نام التیامبخش اعلام شد. این گیاه در مناطق مختلف جنوب غربی آسیا ، اروپا و شمال آفریقا درست است و کشت می شود.

این دانه در جنوب غربی آسیا صادق است و مدتهاست به عنوان ضد انگل ، ضد باکتری و ملین مورد استفاده قرار می گیرد.


در مورد سیاه دانه و خواص عالی آن بیشتر بدانید!


اما آیا قلب سیاه می تواند از شیوع بیماری عروق کرونر جلوگیری کند؟

قلب های سیاه Nigella sativa گیاهی است که سالهاست به عنوان ادویه و برای اهداف درمانی در طب سنتی در کشورهای مختلف به ویژه در غرب آسیا مورد استفاده قرار می گیرد.

قلب سیاه توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده GRAS یا “ایمنی شایع است” طبق طبیعت استفاده منظم از این گیاه ، عوارض جانبی خاصی وجود ندارد.

اگرچه در گذشته بسیاری از خواص محافظتی ، ضد التهابی و تقویت کننده آنتی اکسیدان از این گیاه گرفته شده است ، اما مطالعات اخیر نشان داده است که دارویی در این گیاه به نام تیموکینون می تواند در آزمایشگاه محافظت شود. ویروس کرونا با اتصال به ویروس باکتریایی یا پروتئین شاخک ، و همچنین با قرار دادن محل اتصال باکتری در سلول فوقانی و جلوگیری از تکثیر ویروس به سلول متصل می شود.

مطالعه دیگری در پاکستان روی حدود 300 نفر غذا خوردن را نشان داد عسل + سیاه دانه در مقایسه با دارونما ، می تواند پیوند بای پس عروق کرونر را از بین ببرد ، علائم را به سرعت کاهش دهد و بستری دائمی در بیمارستان را به حملات قلبی خفیف تا شدید کاهش دهد و همچنین خطر مرگ را کاهش دهد.

به دلیل بی گناهی استفاده معمول از لوبیا سیاه ، به نظر می رسد که می توان از آن به عنوان کمکی یا تقویت کننده سیستم ایمنی در حضور ویروس کرونا استفاده کرد.

نویسنده: عباس مجتهد


بیشتر بخوانید:

سه علامت شایع دلتا قشری

کیفوز یا آسیب نخاعی (هر آنچه باید بدانید)

بمب های املاک در بدن

کمی و داروهای متعدد و شگفت انگیز آن و درمان های ورزشی

سورگوم و خواص آندیدگاهتان را بنویسید