تاثیر آووکادو بر یبوست – دکتر رویا خادمیان


1622780949641142680 - تأثیر آووکادو بر چربی سوزی

تاثیر آووکادو بر کاهش چربی شکم

یک مطالعه جدید نشان داده است که خوردن آووکادو به طور روزانه می تواند به توزیع دستگاه گوارش به شیوه سالم کمک کند.

بر اساس مطالعه جدیدی که توسط محققان دانشگاه ایلینوی در Urbana-Champaign انجام شد ، 105 بزرگسال دارای اضافه وزن و چاق در آزمایشی شرکت کردند که روزانه یک قرص آووکادو مصرف کرد. هر کدام به مدت 12 هفته.

هدف ما کاهش وزن نبود ؛ ما می خواستیم بدانیم رژیم غذایی چگونه با ذخیره چربی افراد ارتباط دارد. “

چربی بدن برای سلامتی بسیار مهم است. در ناحیه شکم ، دو نوع چربی وجود دارد: چربی که مستقیماً زیر پوست جمع می شود و چربی زیر جلدی نامیده می شود و چربی که در عمق شکم تجمع می یابد ، به نام چربی احشایی ، در اطراف اندام های داخلی آن.

خان همچنین اشاره کرد که چربی احشایی عمیق یکی از علل دیابت است ، بنابراین ما هیجان زده بودیم که ببینیم آیا نسبت چربی زیر جلدی و چربی احشایی در رژیم آووکادو تغییر کرده است یا خیر.

شرکت کنندگان به دو گروه تقسیم شدند ، یک گروه رژیم غذایی شامل آووکادوی تازه دریافت کردند و گروه دیگر رژیم غذایی دریافت کردند که حاوی مواد مغذی و کالری یکسان بود ، اما آووکادو نداشت.

در آغاز و پایان 12 هفته ، محققان میزان پذیرش دستگاه گوارش و تحمل قند خون ، علائم دیابت و دیابت را اندازه گیری کردند.

آنها دریافتند افرادی که از آووکادو به عنوان بخشی از رژیم غذایی روزانه خود استفاده می کردند ، میزان چربی احشایی کمتری داشتند ، چربی ای که می تواند به شدت با خطرات سلامتی مرتبط باشد.

“در حالی که نوشیدن آووکادو تحمل روزانه قند را تغییر نمی دهد ، آنچه ما آموخته ایم این است که رژیم غذایی حاوی آووکادو هر روز بر نحوه ذخیره چربی در رژیم غذایی تأثیر می گذارد. بدن به نحوی که برای سلامتی آنها مفید است ، اما از آن سود می برد.” دانشگاه ایلینوی گفت: استاد .. فقط مختص زنان بود.

افرود: “در معرض قرار دادن مواد مغذی در غذاهایی که می توانند توزیع چربی ها را الگو قرار دهند ، بسیار مهم است. ما متوجه شدیم که تأثیر آن فقط برای زنان قابل مشاهده است ، که به ما می گوید جنسیت به احتمال زیاد بر پاسخ رژیم غذایی تأثیر می گذارد.”

محققان امیدوارند با انجام یک مطالعه رژیم غذایی روزانه به اعضای کلاس ارائه دهند و به دنبال نشانه های اضافی از سلامت شکم و جسم باشند تا تصویر کاملی از تاثیر عصاره آووکادو پیدا کرده و علل تفاوت جنسیتی را پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید