بیماری کلیوی و با غذا چه باید کرد و چه کاری نباید کرد


غذا به بیماران

محدودیت غذایی بسته به سطح بیماری کلیوی. برای مثال ، افرادی که در شروع بیماری کلیوی عادی هستند ، محدودیت های غذایی متفاوتی نسبت به افراد در پایان دوره بیماری کلیوی یا نارسایی کلیه دارند. کسانی که در آستانه بیماری کلیوی هستند و نیاز به دیالیز دارند نیز محدودیت های غذایی متفاوتی دارند. دیالیز درمانی است که آب اضافی را از بین می برد و مواد زائد را پاک می کند. بسیاری از افراد مبتلا به بیماری کلیوی در مرحله نهایی یا مرحله نهایی باید از رژیم غذایی مناسب برای کلیه جلوگیری کنند تا از تجمع برخی مواد مغذی یا مواد مغذی در خون جلوگیری شود. در افراد مبتلا به بیماری مزمن کلیه ، کلیه ها نمی توانند سدیم ، پتاسیم یا فسفر کافی دریافت کنند. در نتیجه ، آنها در معرض افزایش فشار خون بالای این مواد معدنی هستند.

در اینجا 17 ماده غذایی است که باید در رژیم غذایی کلیه خود از آنها اجتناب کنید:

1- اینو پوگیسا

نوشیدنی های تیره حاوی مواد مغذی مانند فسفر برای افزودن کالری و شکر که نوشابه های کربناته از آن ساخته شده است می باشد. بسیاری از افزودنی های خوراکی و آشامیدنی طعم را در طول فرآیند به منظور افزایش طعم ، افزایش ماندگاری و جلوگیری از تغییر رنگ اضافه می کنند. بدن این فسفر اضافی را بیشتر از مواد مغذی طبیعی ، حیوانی یا گیاهی مصرف می کند.

در رژیم غذایی کلیه باید از نوشیدنی های تیره گازدار اجتناب شود ، زیرا حاوی فسفر در نوع مکمل هایی هستند که میزان جذب بالایی دارند.

دیدگاهتان را بنویسید