بیماران سرطانی و غذاها بر افرادی که رنج می برند تأثیر می گذارد


رژیم غذایی مناسب برای افرادی که مبتلا به سرطان روده هستند تشخیص داده می شود ، اما مهم است که بدانید در صورت وجود چه چیزی بخورید.

علائم سرطان سینه

وقتی فردی مبتلا به سرطان سینه است ، مهم است که بدانیم از چه غذاهایی استفاده می کند و از چه غذاهایی اجتناب می کند زیرا ممکن است نتایج درمان را افزایش داده و کیفیت زندگی بیمار را تا حد زیادی بهبود بخشد.

آشنایی با سرطان سینه

سرطان پستان نوعی سرطان است که از روده بزرگ شروع می شود. اندازه آخرین قسمت دستگاه گوارش. افراد مسن بیشتر در معرض ابتلا به سرطان سینه هستند ، اگرچه در هر سنی ممکن است رخ دهد. معمولاً از یک سلول کوچک خوش خیم به نام پولیپ شروع می شود که در روده بزرگ ایجاد می شود.

با گذشت زمان ، برخی از این پولیپ ها می توانند به سرطان سینه تبدیل شوند.

پولیپ ها ممکن است کوچک بوده و در صورت وجود علائم کمی را ایجاد کنند. به همین دلیل ، پزشکان تحقیقات معمول برای پیشگیری از سرطان روده بزرگ را با شناسایی و برداشتن پولیپ ها قبل از تشخیص سرطان توصیه می کنند.

اگر سرطان روده بزرگ ایجاد شود ، درمان های زیادی برای جلوگیری از آن وجود دارد ، از جمله جراحی ، پرتودرمانی و درمان های دارویی مانند شیمی درمانی ، داروهای ضد افسردگی و واکسن.

گاهی از سرطان روده بزرگ به عنوان سرطان روده بزرگ یاد می شود ، ترکیبی از سرطان روده بزرگ و سرطان دهانه رحم که با فشار شروع می شود.

غذاهای سرخ شده در سرطان روده بزرگ
خوردن این ماده غذایی برای افراد مبتلا به سرطان سینه خطرناک است:

در اینجا هفت ماده غذایی وجود دارد که در صورت تشخیص سرطان سینه باید از آنها اجتناب کنید:

1. غذاهای سرشار از قند –

غذاهایی که حاوی قندهای ساده مانند شیرینی ، آب نبات و نوشابه هستند از ارزش غذایی کمتری برخوردار هستند و ممکن است جایگزین بسیاری از غذاها مانند میوه ها ، سبزیجات و آجیل شوند.
خوردن قند -حاوی قند نیز به اندازه آن کمک می کند ، که یک عامل بسیار مهم برای سرطان روده بزرگ است.

2. غذاهای حاوی چربی های اشباع شده زیاد

غذاهای سرشار از چربی اشباع شده شامل محصولات لبنی پرچرب مانند کره و بسیاری از تنقلات است.
مطالعات نشان داده است که رژیم های کم چرب و پرچرب می تواند به بهبود درمان کمک کند.

اکثر پزشکان توصیه می کنند که غذاهای چرب را از غذاهای ناسالم مانند روغن زیتون و روغن کانولا دریافت کنید و سعی کنید اسیدهای چرب امگا 3 بیشتری را که در آجیل و ماهی و غیره یافت می شود ، بخورید. آنها بخشی از رژیم غذایی شما برای سرطان پیشرفته هستند.

قند در سرطان سینه

3. غذاهای سرخ شده –

غذاهای چرب و فست فودها می توانند علائم سرطان روده بزرگ را از بین ببرند و عوارض جانبی مانند استفراغ و شیمی درمانی معده را بدتر کنند.

هضم این چربی ها و غذاهای سنگین ممکن است برای مدت طولانی در معده فرد باقی بماند و خطر عوارض اسیدی و دردناک را افزایش دهد.

4. نوشیدنی حشیش –

نوشیدنی های مایع می توانند سرگیجه و تورم شما را بیشتر کنند. قند زیاد می تواند به افزایش وزن کمک کند زیرا این فاصله کالری تأثیری کم یا هیچ تاثیری بر بدن ندارد و می تواند منجر به نیاز به افزایش وزن شود.

کافئین در سرطان سینه

5- کافینی –

کافئین می تواند علائمی مانند سرگیجه و تنگی نفس را افزایش دهد. این دارو می تواند تولید اسید را در دستگاه گوارش افزایش دهد ، که می تواند منجر به برگشت اسید معده و مشکل در بلع شود.

کافئین همچنین می تواند باعث بی خوابی شدید شود که می تواند از عوارض جانبی شیمی درمانی باشد.

5. آوا مالوسی –

هنگامی که فرد مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده می شود ، باید از نوشیدن الکل اجتناب کند. الکل ممکن است با داروهایی که مصرف می کند ، مانند داروهای مسکن ، تداخل ایجاد کند ، باعث درد دهان و افزایش گلودرد شود و بلع را دشوار کند.

مصرف الکل همچنین می تواند منجر به رفلاکس اسید و حمله قلبی شود.

6. آشپزی و تولید –

در سال 2015 ، سازمان بهداشت جهانی گوشت های فرآوری شده را به عنوان غذاهای سرطان زا طبقه بندی کرد و به مردم توصیه کرد از خوردن آنها خودداری کنند.

فرآیند گوشت در سرطان روده بزرگ

برش های بیکن و گوشت های فرآوری شده می توانند حاوی مواد شیمیایی باشند که به مخاط روده بزرگ بیمار آسیب می رسانند.
اگر فرد مبتلا به سرطان سینه تشخیص داده شود ، روده بزرگ او بیش از حد حساس است و این بافت ها می توانند علائم بد بیماری را ایجاد کنند.

انتخاب سرطان در هنگام تشخیص سرطان بسیار مهم است. زندگی با سرطان روده بزرگ دشوار است ، اما داشتن رژیم غذایی سالم برای کمک به احساس بهتر بیمار مهم است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد رژیم های غذایی مناسب برای بیماران مبتلا به سرطان روده بزرگ ، بهتر است با یک متخصص تغذیه تماس بگیرید که می تواند با توصیه یک وعده غذایی مناسب به بهبود کیفیت زندگی بیمار کمک کند.

اولین مرکز بهداشت با مجوز معتبر از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، ما آماده ایم تا با تجربه و کادر حرفه ای به شهروندان عزیز خدمت کنیم.

پرسنل مجرب این مرکز در زمینه پرستاران بزرگسال ، پزشکان پرستار و پرستاران اطفال همواره با مرور آخرین سطوح خدمات مراقبت و پرستاری خدمات ارائه کرده و آن را راحت و مفید ساخته اند. ایمنی یکی از عزیزان تنها اولویت اصلی وی است به

برای کسب اطلاعات بیشتر ، کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و مصاحبه رایگان انجام دهید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً این مقاله را ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید