بوسنی خانه های دوار برای همسران با دیدگاه های مختلف می سازد.


SRBAC ، بوسنی ، 9 اکتبر – در تلاش برای برآوردن میل همسرش به دیدگاه متنوع تری از خانه خانواده. مخترع خودآموخته بوسنیایی یک خانه گردان ساخته است. به او اجازه می دهد تا در کوتاه ترین زمان طلوع خورشید و رهگذران را تماشا کند

“من از شکایت او و بازسازی مکرر خانه خانوادگی مان خسته شده ام. و من می گویم: من یک خانه گردان برای شما می سازم. ووجین کوسیک ، 72 ساله ، به رویترز گفت ، بنابراین می توانید هرطور که می خواهید بچرخید. با ایستادن مقابل خانه جدید وی توجه بازدیدکنندگان را به خود جلب کرد.

این خانه در دشتی حاصلخیز در شمال بوسنی در نزدیکی شهر سرباچ واقع شده است.این خانه حول محور 22 فوتی طراحی شده توسط کوسیچ با نمایی از مزارع ذرت و زمین های کشاورزی می چرخد ​​و با سرعت دلخواه به جنگل و رودخانه تبدیل می شود.

“یک خانه می تواند به مدت 24 ساعت با کمترین سرعت یک حلقه کامل ایجاد کند. در حالی که خانه سریعترین چرخش را انجام می دهد ، می تواند در 22 ثانیه یک حلقه کامل ایجاد کند. “

کوسیچ خانه گردان خود را در سرباچ ، بوسنی و هرزگوین در 9 اکتبر 2021 آغاز می کند.
رویترز / دادو روویچ

همسرش نمی خواهد در مورد خانه جدید اظهار نظری کند.

کوسیچ گفت از الهام گرفته از مخترعان صربستانی-آمریکایی نیکلا تسلا و میهاجلو پوپین برخوردار بوده و از خانواده ای فقیر و بدون تحصیلات خوب او را واداشته تا به دنبال راهی برای انجام کارها به تنهایی باشد.

“این یک نوآوری نیست. اما فقط به اراده و دانش نیاز دارد. و من زمان و دانش کافی دارم ، “او گفت و افزود که تمام خانه را خودش ساخته است.

کوسیک خانه را طوری طراحی کرد که نیازهای متغیر همسرش را در مورد چیزهایی که باید از پنجره ببینند برآورده کند.
کوسیک خانه را طوری طراحی کرد که نیازهای متغیر همسرش را در مورد آنچه که باید از پنجره به بیرون نگاه کند برآورده کند.
AP / Radivoje Pavicic

تکمیل این پروژه شش سال به طول انجامید. به جز بستری شدن به دلیل بیماری قلبی وی گفت که این خانه نسبت به خانه ثابت در برابر آسیب های زلزله مقاوم تر است.

“من از دکتر خواستم که سعی کند عمر او را طولانی کند. (زندگی من) حداقل یک سال زیرا این پروژه را در سر دارم و… هیچ کس نمی داند چگونه این کار را تمام کند. “

دیدگاهتان را بنویسید