بورل: پیشنهادات اروپا تا زمان بازگشت به مذاکرات روی میز خواهد بود – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت: پیشنهادهای اتحادیه اروپا برای احیای توافق هسته ای با ایران تا زمانی که برای مذاکره بازگردند، پابرجا خواهند ماند.

بر اساس این گزارش، جوزف بورل در گفتگو با شبکه خبری الجزیره گفت: پیشنهادهایی که برای احیای توافق هسته ای با ایران ارائه کردیم تا زمانی که به – میز مذاکره بازگردیم، روی میز خواهد بود.

الجزیره هنوز جزئیات بیشتری از گفتگوی جوزف بورل با این شبکه منتشر نکرده است.

در همین حال، جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا پیشتر انتظارات برای دستیابی به موفقیت در توافق هسته ای ایران را در مجمع عمومی سازمان ملل در هفته جاری کم اهمیت جلوه داده و گفته بود که معتقد نیست دیدار با ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران مثمر ثمر باشد.

بر اساس این گزارش، بورل در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد به پولیتیکو گفت: اتحادیه اروپا بر همه طرف‌ها فشار می‌آورد تا در روند احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵، ده متر آخر را طی کنند.

وی در عین حال افزود که در بحبوحه مذاکرات کنونی به رهبری اتحادیه اروپا، پیشرفت عمده ای در این زمینه به این زودی ها پیش بینی نمی کند.

بورل گفت: «در سه ماه گذشته، این نامزدی یک فرآیند چند مرحله‌ای همگرا بوده است. فعالیت بین طرفین نتیجه را بهبود می بخشد. اما در هفته های گذشته اینگونه نبود. ما اکنون در بن بست هستیم. حالا ما متوقف شدیم.

بورل در پاسخ به سوال پولیتیکو که آیا آمادگی دارد با ابراهیم رئیسی که او نیز برای شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک حضور دارد، دیدار کند، مدعی شد: به من قول دادند، به دوحه رفتند. به وین رفتند. فکر نمی کنم دیدار با رئیس جمهور چیزی را حل کند.

همزمان آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران در جریان حضور در اجلاس سران سازمان شانگهای با شبکه خبری الجزیره گفت‌وگو کرد و تاکید کرد که تصمیم نهایی برای دستیابی به توافق هسته‌ای در دست است. با ایالات متحده