بورس در ۵ تیر ۱۴۰۱ / روند نزولی بازار سرمایه از سر گرفته شد


شاخص کل بورس امروز با ۱۸ هزار و ۹۸۵ واحد کاهش نسبت به روز گذشته به مرز ۵۰۱ میلیون و ۳۴۸ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۴ هزار و ۹۷۵ واحدی نسبت به دیروز به عدد ۴۱۷ هزار و ۶۸۴ واحد تبدیل شد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار بورس، اینستاگرام Camapress را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

امروز نمادهای «خانواده»، «فولاد» و «وبملت» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس داشته اند. ارزش کل معاملات بورس امروز ۶.۶۱۲ میلیارد تومان کاهش یافت. امروز ارزش خالص تغییر مالکیت قانونی به بازار واقعی منفی بوده و ۵۳۱ میلیارد تومان پول واقعی از این بخش خارج شده است. بیشترین میزان خروج پول واقعی مربوط به سهام «شپنا» شرکت پالایش نفت اصفهان بود که ۳۲ میلیارد تومان خروجی ثبت کرد. پس از آن نمادهای «فولاد» و «شبندر» بیشترین خروج پول واقعی را تجربه کردند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

به گفته کارشناسان کمبود نقدینگی و عدم قطعیت در معاملات بورس یکی از دلایل عدم رشد شاخص کل است. حسین مرید سادات، کارشناس بازار سرمایه در گفت و گو با تجارت نیوز، کاهش ارزش معاملات و کمبود نقدینگی را باعث ناکافی شدن بازار سهام برای رشد کرد. با توجه به تداوم چنین مسائلی در امروز، احتمالا بازار فردا متعادل و منفی خواهد بود و وضعیت این بخش تغییر چندانی نخواهد داشت.

اطلاعات کلی:

در مورد رافزا اطلاعاتی کسب کنید

سهام رافزا متعلق به شرکت رایان سنگاز است و در بازار دوم فرابورس قابل مشاهده است. در حال حاضر ارزش بازار این سهم به هزار و یک میلیارد تومان می رسد. شرکت تامین سرمایه نوین، سهامی خاص، شرکت تامین سرمایه سپهر، شرکت سهامی خاص، آدرامشاور، سهامی خاص و شرکت تدبیرگران فردا، سهامی خاص سهامداران عمده این گروه هستند.

انتهای پیام/

مربوط به: موجودی

برای دسترسی سریعتر: