بورس در ۲۴ مرداد ۱۴۰۱/ بالاخره پول واقعی وارد بازار سرمایه شد


بازار سهام این هفته را با رشد آغاز کرد و جهش چشمگیری داشت. شاخص کل بورس امروز نسبت به سه روز قبل ۱۱ هزار و ۵۶۳ واحد افزایش یافت و به یک میلیون و ۴۴۸ هزار و ۹۲۴ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با ۶۰۰۰ و ۸۷ واحد افزایش نسبت به چهارشنبه گذشته به ۳۹۰ هزار و ۱۴۲ واحد رسید.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بورس، اینستاگرام کامپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپرس، امروز ارزش کل معاملات بورس به ۱۴۴ هزار و ۷۶۲ میلیارد تومان رسید. نمادهای «فملی»، «وبملت» و «شستا» بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل بورس امروز داشتند. امروز ارزش خالص تغییر مالکیت قانونی به بازار واقعی مثبت است و ۱۸۵ میلیارد تومان پول واقعی به این بخش وارد شده است. بیشترین میزان ورود پول واقعی مربوط به سهم «فاذر» شرکت پویا زرکان آق دره بوده است. پس از آن سهام «وبملت» و «تاسیکو» بیشترین میزان ورود پول واقعی را داشتند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

به گفته کارشناسان، رشد ناگهانی شاخص کل بورس ناشی از نشانه مثبت مذاکرات برجام است. ۲۱ مرداد ماه علی باقریکانی، مذاکره کننده ارشد ایران به وین رفت و طی سه روز با مقامات کشورهای مختلف شرکت کننده در برجام دیدار کرد. به گفته کارشناسان این سفرها و مذاکرات نشانه مثبتی برای بورس است.

اطلاعات کلی:

درباره سهم تامین مالی بانک ملت بیشتر بدانید

شرکت تامین سرمایه بانک ملت در اولین بازار زیرمجموعه بورس با نماد «تملت» حضور دارد. اکنون ارزش بازار این سهم به ۵ هزار و ۱۴۹ میلیارد و ۴۴۰ میلیون تومان می رسد. شرکت های گروه مالی ملت، سهام عام، مدیریت سرمایه آتی، سهام خصوصی، صندوق سرمایه گذاری انحصاری بازار ملت، صندوق سرمایه گذاری اوج ملت و تدبیرگران بهساز ملت، سهامی خاص، بیشترین سهم را در تملت دارند.

انتهای پیام

مربوط به: موجودی

برای دسترسی سریعتر: