بورس در ۱۸ خرداد ۱۴۰۱ / پرونده بازار سبز سرمایه این هفته بسته شد


شاخص کل بورس نسبت به روز گذشته ۳۴۱۴ واحد افزایش یافت و به مرز یک میلیون و ۵۱۸ هزار و ۸۰۲ واحد رسید. شاخص کل حقوق صاحبان سهام بازار سرمایه نیز با ۲۲۹۵ واحد افزایش نسبت به روز گذشته در محدوده ۴۲۱۳۶۱ واحد قرار گرفت.

برای دسترسی سریعتر به آخرین اخبار بازار سهام اینستاگرام Comapress را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

به گزارش کماپرس، امروز نمادهای «شبندر»، «شاتران» و «مبین» بیشترین تأثیر را بر شاخص کل بورس داشتند. ارزش کل معاملات بورس امروز به ۱۱ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسید. امروز ارزش خالص تغییر مالکیت قانونی به بازار واقعی منفی بود و ۲۴۹ میلیارد تومان از این بخش خارج شد. بیشترین میزان خروج پول واقعی مربوط به سهام «وبملت» بانک ملت بوده که ارزش تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی ۳۰ میلیارد تومان بوده است. پس از آن نمادهای «فملی» و «سامان» بیشترین میزان خروج نقدی را داشتند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

نظر کارشناسان درباره وضعیت روزهای آینده بازار سرمایه

با توجه به ادامه رشد بورس، برخی کارشناسان این بخش پیش بینی می کنند که وضعیت بازار سرمایه در میان مدت صعودی باشد. فردین آقابزرگی، کارشناس بازار سرمایه در گفت وگو با تجارت نیوز، با بیان اینکه بورس در حال حاضر در موضوعاتی مانند برجام و حذف ارز ترجیحی با ابهاماتی مواجه است و این موضوع باعث نوسانات شاخص کل شده است، اظهار داشت: در حال حاضر بورس اوراق بهادار با ابهاماتی مواجه است. با این حال به نظر می رسد شاخص کل به روند صعودی خود ادامه دهد و تا رقم ۱.۶ میلیون واحد رشد کند.

اطلاعات کلی:

با شترهای امروزی (به دست آوردن، به دست آوردن) آشنا شوید

نماد شتر متعلق به شرکت پالایش نفت تهران است که در بازار دوم کیسه عرضه می شود. در حال حاضر ارزش این سهم بازار سهام به ۸۹ هزار و ۴۲۰ میلیارد تومان می رسد. در حال حاضر بانک صادرات ایران، تجارت و همچنین بانک ملت و صندوق سرمایه گذاری پایش اول سهامداران اصلی شتر هستند.

انتهای پیام/

مربوط به: موجودی

برای دسترسی سریعتر: