بورس اوراق بهادار در ۲۸ ژوئن ۱۴۰۱ / ورود مجدد پول واقعی باعث افزایش شاخص عمومی شد


شاخص کل بورس امروز با کاهش ۱۶ هزار و ۶۱۳ واحدی نسبت به چهار روز قبل به مرز یک میلیون و ۵۴۷ هزار و ۷۲۰ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز با کاهش ۳ هزار و ۷۵۱ واحدی نسبت به چهارشنبه گذشته در محدوده ۴۲۵ هزار و ۱۸۱ واحد قرار گرفت.

برای دسترسی سریعتر به آخرین اخبار بازار سهام اینستاگرام Comapress را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

به گزارش کماپرس، شاخص بورس امروز بیشترین تأثیر منفی را از نمادهای «نوری»، «میدکو» و «شستا» داشت. با وجود کاهش شاخص کل، ارزش کل معاملات بازار امروز افزایش یافت و به ۷ هزار و ۶۳۴ میلیارد تومان رسید. امروز ارزش خالص تغییر مالکیت قانونی به بازار واقعی منفی بوده و ۷۱۳ میلیارد تومان پول واقعی از بورس خارج شده است. بیشترین حجم پول واقعی امروز بورس مربوط به سهام وبملت بانک ملت بود. پس از آن نمادهای «فملی» و «شپنا» بیشترین میزان خروج پول واقعی را به ثبت رساندند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

برخی از کارشناسان بورس معتقدند اکنون باید منتظر ورود پول واقعی به بازار سرمایه باشیم. اگر سهامداران به بازار اعتماد کنند و پول جدیدی در آن سرمایه گذاری کنند، این بخش به تدریج مثبت می شود و می توان در بلندمدت به آینده بورس امیدوار بود. اما اگر پول جدیدی وارد بازار نشود، روند این بخش در بلندمدت معکوس خواهد شد.

اطلاعات کلی:

ارزش بازار سهام افق چقدر است؟

نماد افق متعلق به فروشگاه های زنجیره ای افق کوروش است که در بورس دوم عرضه می شود. در حال حاضر ارزش بازار این سهم به ۱۵ هزار و ۳۹ میلیارد تومان می رسد. سهامداران گروه مدیریت صنعت خرده فروشی کورش، سهامی خاص، صندوق سرمایه گذاری خصوصی تعادل کوروش و شرکت سهامی خاص سرکلند پارس، سهامداران عمده این سهام هستند.

انتهای پیام/

برای دسترسی سریعتر: