بورس امروز ۸ خردادماه ۱۴۰۱/ آیا شاخص کل باز هم رشد می کند؟


ریزش شاخص کل در روز جاری سنگین‌تر شد و باز هم بورس عقب نشینی کرد. امروز شاخص کل بورس نسبت به روز گذشته با افت ۱۹ هزار و ۳۷۴ واحدی مواجه شد و به مرز یک میلیون و ۵۳۴ هزار و ۲۸ واحدی رسید. شاخص کل هم وزن نیز در مقایسه با روز قبل ۷ هزار و ۶۹۷ واحد کم شد و در محدوده ۴۲۴ هزار و ۸۴۵ واحدی قرار گرفت.

برای دسترسی سریع‌تر به اخبار داغ بازار بورس، اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از اینجا وارد شوید.

به گزارش کاماپرس، امروز نمادهای «فولاد»، «کچاد» و «وامید» بیشترین اثر منفی را روی شاخص کل داشتند. ارزش معاملات روز جاری بورس هم به ۸ هزار و ۱۵۴ میلیارد تومان رسید. امروز هم تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی شد و ۶۴۶ میلیارد تومان پول حقیقی از بورس بیرون رفت. بیشترین میزان خروج پول مربوط به سهم فملی، شرکت ملی صنایع مس ایران، بود. بعد از آن نمادهای «فایرا» و «حکشتی» بیشترین میزان خروج پول حقیقی را داشتند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

نظر کارشناسی درباره حرکت شاخص کل

با توجه به تغییرات به وجود آمده در بازار سرمایه کارشناسان نظرات متفاوتی درباره آینده این بازار داده‌اند. ابراهیم سماوی، کارشناس بازار سرمایه، در گفت و گو با اقتصاد آنلاین بیان کرده که در حال حاضر بازار دچار اصلاح از نوع زمانی شده است. مسائلی مثل احتمال قطعی برق در ماه‌های پرمصرف، رشد واقعی بازار، ریزش سود برخی شرکت‌ها بعد از حذف ارز ترجیحی و … باعث ادامه دار شدن روند اصلاح بورس شده است. اما احتمالا انتظارات تورمی در بلندمدت باعث خواهد شد که بازار به صورت متعادل رشد داشته باشد.

اطلاعات عمومی:

وضعیت سهم پتروشمی نوری

نوری نماد شرکت پتروشیمی نوری در بازار دوم بورس محسوب می‌شود. هم اکنون ارزش بازاری این سهم ۱۰۷ هزار و ۵۴۱ میلیارد تومان است. شرکت‌های صنایع پتروشیمی خلیج فارس، سهامی عام، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، سهامی عام، و سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، سهامی عام، سهامداران عمده این نماد هستند.

انتهای پیام

مرتبط با : سازمان بورس

برای دسترسی سریع‌تر: