بورس آخرین روز کاری تابستان ۱۴۰۱ را به پایان رساند


شاخص کل بورس با ۱۱۸۳۰ واحد کاهش نسبت به روز گذشته به رقم یک میلیون و ۳۵۵ هزار و ۲۲۹ واحد رسید. شاخص هم وزن نیز با ۲ هزار و ۲۳۲ واحد کاهش نسبت به دیروز در محدوده ۳۹۵ هزار و ۶۷۷ واحد قرار گرفت.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بازار سرمایه اینستاگرام کاماپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپرس، ارزش کل معاملات بورس در محدوده ۱۲ هزار و ۶۶۶ میلیارد تومان بود. امروز نمادهای «پرس»، «کگل» و «فولاد» بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل بورس امروز داشتند. ارزش خالص تغییر مالکیت قانونی املاک امروز در بازار منفی شد و ۲۳۹ میلیارد تومان پول واقعی از این بخش خارج شد. بیشترین خروج پول واقعی امروز مربوط به سهام «خسدرا» شرکت صنایع دریایی ایران بود. پس از آن، سهام «خودرو» و «فپنتا» بیشترین میزان خروج پول از بازار را تجربه کردند.

اخبار مرتبط را بخوانید:

بورس در ماه گذشته بسیاری از شاخص ها را از دست داد و در نهایت تابستان سال جاری را با کاهش شاخص در ماه گذشته به پایان رساند. سهامداران بورس از وضعیت این بازار به شدت ناراحت هستند و حتی نسبت به شرایط آن اعتراض کردند. با توجه به شرایط فعلی بورس و کاهش پی در پی شاخص کل و همچنین خروج پول واقعی از این بازار، بازار در نیمه دوم سال جاری شرایط چندان مطلوبی نخواهد داشت.

اطلاعات کلی:

کپشیر اطلاعات را به اشتراک بگذارید

شرکت پشم شیشه ایران در دومین بورس با نماد کپشیر حضور دارد. در حال حاضر ارزش بازار این سهم به ۶۱۹ میلیارد تومان می رسد. گروه سرمایه گذاری صدراتامین، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی کشوری، صندوق بازنشستگی کشوری، شرکت پایه خاورمیانه و یک شخص حقیقی بیشترین سهم کپشیر را در اختیار دارند.

انتهای پیام

مربوط به: موجودی

برای دسترسی سریعتر: