به روستاییان قرچک خدمات درمانی رایگان ارائه می کنند


به گزارش خبرگزاری فارس از قرچک، تیم جهادی پزشکی شهید کاظمی آشتیانی در آستانه عید سعید غدیر خم به مردم محروم روستای قشلاق جیتو در بخش مرکزی شهرستان قرچک خدمات درمانی رایگان ارائه کردند.

علیرضا فاتحی نژاد فرماندار شهرستان قرچک در حاشیه بازدید از این گروه جهادی گفت: گروه های جهادی حلقه اتصال مردم و مسئولان هستند، گروه های جهادی تلاش می کنند خدمات خوبی به مردم ارائه دهند و دولت اقدامات خوبی انجام داد. برای حمایت از گروه های جهادی. در شهرستان باید مورد حمایت همه دستگاه های خدمات رسان و دستگاه های اجرایی باشند.

وی بیان کرد: گروه های جهادی توانمندی های بسیار خوبی دارند، گروه های جهادی باید از توان خیرین شهرستان، شرکت های تولیدی و صنعتی استفاده کنند، همه دستگاه های خدمات رسان و دستگاه های اجرایی مانند شبکه بهداشت و درمان و درمان، مالکیت صنعتی، اداره صمت، اداره بهزیستی داشته باشند. استفاده و کمیته امداد برای حمایت از کار گروه های جهادی و حمایت مالی و تجهیزات پزشکی و خدمات رفاهی این گروه ها.

فرماندار قرچک افزود: در شهرستان قرچک ۵ منطقه حاشیه ای مانند پوینق، فردیس، میرزایی، مافی آباد و داود آباد وجود دارد که نیازمند مدیریت صحیح و حضور تیم های جهادی در آن منطقه است.

فاتحی نژاد تاکید کرد: شبکه بهداشت و درمان باید نقش اساسی در اردوهای جهاد پزشکی داشته باشد و از اردوهای جهاد پزشکی حمایت کامل کند.

وی در ادامه گفت: در زیباشهر و شهر الحدید یک درمانگاه خیریه دو طبقه توسط خیرین حوزه سلامت در حال ساخت است که به زودی به بهره برداری می رسد که این اساس درمان انجام می شود.

فرماندار قرچک با انتقاد از برخی دستگاه های خدمات رسان شهرستان گفت: ارائه خدمات به افراد نیازمند و نیازمند در روستاها و نقاط محروم شهر در دولت تدبیر و امید مردم را محدود به ساعات اداری نکنید، همه دستگاه ها باید در این زمینه فعالیت کنند. مطابق با ارائه خدمات به ویژه مسئولین ۲۴/۰۴/۱۳۹۰». ما باید با برنامه و جهاد پیش برویم تا مشکلات از سر راه مردم برداشته شود.

فتاحی نژاد در پایان خاطرنشان کرد: باید رهبر معظم انقلاب و ریاست جمهوری را که به فکر مردم هستند الگوی خود برای خدمت به مردم قرار دهیم تا بتوانیم به بهترین نحو به اهداف خود برسیم. گروه های جهادی منطقه باید مورد حمایت مردم و مسئولین قرار گیرند، اگر گروه های جهادی با برنامه عمل کنند و با حمایت های مسئولین تقویت شوند، بی شک مشکلات بزرگ شهرستان حل می شود.

۴۰۰ نفر از مردم روستای قشلاق جیتو خدمات درمانی رایگان دریافت کردند

مجید قیصر پناه بخشدار مرکزی شهرستان قرچک در حاشیه بازدید از گروه جهادی کاظمی آشتیانی گفت: اردوی جهادی پزشکی با همکاری بخشداری و بسیج شهرستان همت مستضعفین هدف گروه ایجاد تعادل و عدالت برای مردم روستای قشلاق است.

وی گفت: در این اردوی جهادی یک روزه که در مدرسه خیریه عرب فاطمه برگزار شد خدماتی از جمله; غربالگری، پزشک عمومی، متخصص زنان، پاپ اسمیر و غربالگری سرطان سینه، خدمات پاراکلینیکی، شنوایی سنجی و بینایی سنجی (اهدای عینک و عمل رایگان)، آموزش بهداشت و سبک زندگی، روانشناسی، آزمایشگاه خون، اهدای داروی رایگان و ارجاع بیماران خاص و پیگیری مشکلات آنها به صورت رایگان ارائه شد.

فرماندار مرکزی قرچک افزود: با تلاش بی وقفه تیم سلامت در این اردوی جهادی حدود ۴۰۰ نفر از شهروندان کم بضاعت ساکن در روستاهای قشلاق جیتو خدمات درمانی رایگان دریافت کردند.

قیصر پناه گفت: از مشارکت نهادها و سازمان هایی که این اردوی جهادی یک روزه را در قشلاق جیتو همراهی کردند قدردانی می کنیم امیدوارم با حضور تیم های پزشکی، افزایش سرانه سلامت در منطقه به ویژه در روستاها انجام شود. گام های بیشتری در جهت ارتقای سطح مراقبت های بهداشتی بردارید.

انتهای پیام/ ۶۷۰۳۷
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید