بهترین غذاها برای پایان دادن به لذت چیست؟


بسیاری از غذاهای محبوب مردم را تشویق می کند که روزه بگیرند و در مورد فواید آن صحبت کنند. مطالعات متعدد نشان داده اند که ممکن است روزه داری فوایدی داشته باشد ، اما هیچ توافقی در مورد بهترین غذاها برای افطار یا پایان روزه وجود ندارد.

در سال های گذشته ، به لطف رژیم هایی مانند وعده غذایی 5: 2 ، روزه داری مداوم ، همراه با سایر انواع روزه داری ، رواج یافته است.

روشهای مختلفی برای توصیه به فرد در مورد کاهش کالری دریافتی در طی یک روز یا شب وجود دارد.

مهم نیست که چقدر کالری می خورید تا افطار کنید ، اما برخی از متخصصان رژیم مدیترانه ای را توصیه می کنند.

این مقاله روزه داری و فواید احتمالی آن را مورد بحث قرار می دهد. در مورد بهترین چیزهایی که باید برای افطار بخورید بحث کنید و به روزه های کوتاه و همچنین روزه های طولانی فکر کنید.

روزه و فواید آن

این امر در بین بسیاری از مردم رایج شده است زیرا اعتقاد بر این است که آنها می توانند سلامت و طول عمر خود را از طریق روزه داری یا روزه داری و همچنین کاهش وزن افزایش دهند.

در طول تاریخ ، افرادی بوده اند که به دلایل زندگی معنوی یا به دلایل مذهبی روزه گرفته اند.

انواع رایج روزه داری شامل روزه گرفتن یک روز در میان ، روزه های طولانی در شب و روزه هایی است که تعداد دفعات غذا خوردن را محدود می کند.

شواهد از مطالعات حیوانی نشان می دهد که پرهیز از روزه داری می تواند در کاهش وزن و پیشگیری از بیماری های شایع مفید باشد. محققان تصور می کنند که ممکن است به دلیل تأثیر روزه داری بر ریتم شبانه روزی ، میکروبیوتای گوارشی و متابولیسم باشد.

مطالعه دیگری نشان می دهد که این مزایا ممکن است به دلیل تغییرات در سیستم ایمنی بدن باشد. از آنجا که روزه کار می کند ، بدن منبع انرژی خود را از گلوکز به چربی و کتون تبدیل می کند.

تولید کتون یا کتوژنز ، مقاومت بدن را در برابر استرس اکسیداتیو و التهاب افزایش می دهد و برای سلامتی و پیری مفید است.

همچنین بخوانید: فست فود چیست؟

آیا مهم است که بعد از روزه داری چه می خوریم؟

برخی از رژیم های محبوب مانند رژیم 5: 2 به مردم توصیه می کنند از رژیم مدیترانه ای به دلیل مزایای آن استفاده کنند.

با این حال ، مهمترین چیز در محدود کردن این است که انرژی غذا را از غذا به چند روز یا چند ساعت محدود کنید. این روش به بدن اجازه می دهد تا انرژی مورد نیاز خود را از چربی ها و کتون ها دریافت کند.

هنگامی که فرد بعد از یک دوره ناشتایی شروع به خوردن می کند ، سطح گلوکز خون افزایش می یابد و بدن از چربی اشباع شده برای انرژی استفاده می کند. در نتیجه ، آنچه فرد در طول روزه می خورد یا نمی خورد مهمتر از آن چیزی است که برای تکمیل روزه می خورد.

با این حال ، ممکن است افرادی که روزه می گیرند با استفاده از کمی کاراته پاک کننده وزن خود را برای افطار کاهش دهند ، زیرا مطالعات نشان داده است که می تواند منجر به افزایش وزن شود.

غذای لازم برای روزه داری

توصیه هایی برای روزه های کوتاه

روزه داری کوتاه مدت ممکن است شامل 16 ساعت ناشتایی یک شبه یا کاهش 600-500 کالری دو روز در هفته باشد.

در طول روزه ، فرد روزه دار چیزی نمی خورد یا بسته به رژیم غذایی خود ، غذای خود را به مقدار مشخص محدود می کند.

بیشتر رژیم ها رژیم مدیترانه ای را برای روزهای کم کالری یا روزه داری (بر خلاف روزهای روزه داری) توصیه می کنند.

روشهای روزه داری به افراد اجازه می دهد در صورت تجاوز از مقدار مجاز کالری ، میوه ، سوپ و آب میوه بخورند. آنها باید آب کافی بنوشند.

مردم باید توجه داشته باشند که مصرف مکمل هایی مانند پودر پروتئین ، مولتی ویتامین های جویدنی و اسیدهای آمینه زنجیره ای شاخه دار ممکن است روزه را بی اثر کند.

مطالعات نشان داده است که ترکیبی از ورزش منظم و روزه داری می تواند ذهن و بدن را بهبود بخشد.

همچنین بخوانید: 25: فست فود چیست؟

نکاتی برای روزه های طولانی

برخی از مطالعات برخی از موارد مثبت را نشان می دهند روزه گرفتن طولانی است ، اما باید زیر نظر پزشک انجام شود.

در تحقیقی که روی 219 انجام شد ، 1422 شرکت کننده 4 تا 21 روز و در مجموع یک سال روزه گرفتند. در طول روزه داری ، فقط آب ، آب میوه و سوپ میوه ای حدود 200 تا 250 کالری مصرف شد.

این افراد در 85 درصد از بیماریهای اصلی خود بهبود یافتند. محققان می گویند روش روزه داری مورد استفاده در این مطالعه ایمن بوده و توسط شرکت کنندگان به خوبی تحمل می شود. گزارش عوارض جانبی شامل موارد زیر است:

  • مشکلات خواب
  • گرسنه ام
  • سردرد
  • سه چشم
  • لوواوا

در پایان دوره روزه داری ، محققان همچنین رژیم غذایی روزانه 800 تا 1600 کالری را در طی 4 روز به شرکت کنندگان دادند.

باید تکرار کنیم که این مطالعه زیر نظر متخصصان پزشکی و افرادی انجام شده است که نباید بدون مشورت با پزشک به مدت طولانی روزه بگیرند. مخصوصاً این افراد:

  • بیماران
  • معتادان مواد
  • زنان حامله
  • مادر شوهر

روزه داری با محدود کردن میزان کالری سوزانده شده و تغییر متابولیسم بدن می تواند تأثیرات مثبتی بر سلامتی بگذارد.

کاهش کتون می تواند التهاب را کاهش داده ، بدن را تمیز کرده و منجر به لایه برداری شود و خطر بیماری های مزمن را کاهش دهد. لازم به ذکر است که همه غذاها باعث ایجاد کتون نمی شوند.

انواع مختلفی از غذاهای ناشتا وجود دارد. برخی از محبوب ترین آنها 5: 2 وعده غذایی و وعده های غذایی 16 ساعته است. اینکه مردم چه چیزی بخورند بستگی به نوع غذایی دارد که انتخاب می کنند. با هم ، آنها در روزها یا ساعات خاصی از روز چیزی نمی خورند و کالری دریافتی خود را کاهش نمی دهند.

برای افطار کردن ، هیچ قانون خاصی وجود ندارد که تعیین کند بهترین غذا خوردن چیست. با این حال ، برخی از علما به مردم توصیه می کنند ؛ از رژیم غذایی مدیترانه ای پیروی کنید.

اجتناب از افزودن قند به افراد نیز می تواند باعث کاهش وزن شود. با این حال ، افراد می توانند پس از مشورت با یک متخصص رژیم غذایی را برای مدت طولانی شروع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید