بهترین درمان بواسیر چیست؟


اعلام شده: 17 سپتامبر 2021

درمان بواسیر جدید

بواسیر یک بیماری شایع در سراسر جهان است. در این مقاله ، ما در مورد راه های درمان بواسیر صحبت می کنیم.

بواسیر ، که بواسیر نیز نامیده می شود ، تورم شریان های مقعد و گوشه انتهایی راس است که چیزی شبیه شریان ها است. بواسیر می تواند در بالا (بواسیر داخلی) یا زیر پوست اطراف مقعد (بواسیر خارجی) ایجاد شود. این اختلال اغلب با درد شدید و خونریزی در بیمار همراه خواهد بود.
خوشبختانه روشهای خوبی برای درمان بواسیر وجود دارد. ملایمت ، تورم و التهاب اغلب با درمان های خانگی و تغییر شیوه زندگی کاهش می یابد. در ادامه این مقاله ، با مجله پزشکی Apple Health همراه باشید تا از جدیدترین اطلاعات پزشکی استفاده کنید تا از بهترین و سریعترین روش درمان بواسیر و نحوه تحمل شرایط جدی ناشی از این بیماری مطلع شوید.

بهترین و سریع ترین راه برای درمان بواسیر

وقتی صحبت از درمان هموروئید می شود ، راه حل های متفاوتی به بیمار ارائه می شود که به دو دسته تقسیم می شود: درمان خانگی و درمان دارویی.

درمان خانگی بواسیر چیست؟

از داروهای خانگی بواسیر نیز می توان به عنوان راهی برای جلوگیری از عفونت استفاده کرد. در حقیقت ، این روشها اغلب سریعترین راه برای درمان بواسیر نیستند یا نمی توانند برای درمان بواسیر پیشرفته استفاده شوند. با این حال ، اگر کثیف شدید ، استفاده از این روش ها می تواند برای شما مفید واقع شود و تفاوت قابل توجهی ایجاد کند. روشهای درمان بواسیر در خانه عبارتند از:

غذاهای کامل غنی از فیبر: افزایش مصرف میوه ها ، سبزیجات و غلات کامل بواسیر را نرم کرده و اندازه آن را افزایش می دهد و به شما در جلوگیری از فشاری که ممکن است به علائم بواسیر موجود آسیب برساند ، کمک می کند.
استفاده از درمانهای اساسی: از کرم هموروئید بیش از حد یا مکمل حاوی هیدروکورتیزون یا کرم های حاوی عصاره فندق یا داروهای ملایم استفاده کنید.
استفاده متداول از وان آب گرم: محل متورم را دو تا سه بار در روز به مدت 10 تا 15 دقیقه در آب گرم معمولی قرار دهید.
بدن خود را سالم نگه دارید: هفت تا هشت لیوان آب در روز بنوشید اگر فعال هستید یا در آب و هوای گرم زندگی می کنید ، باید مایعات زیادی بنوشید.
با این روش های درمانی ، علائم بواسیر معمولاً ظرف یک هفته از بین می رود. اگر احساس خوبی ندارید ، یا اگر درد شدید یا خونریزی دارید ، فوراً به پزشک مراجعه کنید.

همچنین بخوانید: کلیه ها در بدن ما چگونه کار می کنند؟

سریعترین راه برای درمان آلودگی

درمان دارویی بواسیر چیست؟

اگر درمان های خانگی م workثر واقع نشدند ، قدم بعدی این است که به دنبال کمک پزشکی باشید که شامل دارو و جراحی می شود. اغلب از روشهای پزشکی ، به ویژه جراحی ، برای درمان بواسیر پیشرفته استفاده می شود.

از مواد مخدر

می توانید از داروهای موقت مانند استامینوفن (تیلنول و غیره) ، آسپرین یا ایبوپروفن (Advil و …) برای تسکین افسردگی خود استفاده کنید.
کرم ها ، روغن ها ، لوازم یا لوسیون های خاص نیز می توانند بهبود یابند. این محصولات حاوی مواد شیمیایی مانند فندق ، یا هیدروکورتیزون و لیدوکائین هستند و می توانند یبوست و خارش را برطرف کنند.
بیش از یک هفته از کرم های تجویزی بدون نسخه استفاده نکنید. مگر اینکه توسط پزشک تجویز شود زیرا می تواند پوست را نازک کند.

عمل جراحي

تنها درصد کمی از افراد مبتلا به زخم نیاز به جراحی دارند. با این حال ، اگر سایر روش ها شکست بخورند یا بواسیر بزرگ شود ، پزشک شما ممکن است یکی از روش های درمانی هموروئید را با استفاده از جراحی زیر توصیه کند:

 • توئی: ممکن است پزشک محلول را به هموروئید داخلی تزریق کند تا زخم ایجاد شود و هموروئید بسته شود. این تزریق با کمی درد همراه است.
 • بستن بند: این روش معمولاً برای هموروئیدهای پرولاپس ، در داخل بواسیرهایی که در خارج از بدن مشاهده یا احساس می شوند ، انجام می شود. پزشک با استفاده از یک ابزار مخصوص ، نوار پوست را در اطراف بواسیر قرار می دهد تا خونریزی سریع متوقف شود. ظرف یک هفته ، خاک خشک می شود و لایه برداری می شود.
 • انعقاد یا سوزش: با استفاده از اسکن اولتراسوند ، پرتو لیزر یا نور مادون قرمز ، پزشک یک سوختگی کوچک ایجاد می کند تا بافت و درد در نوک بواسیر را برداشته و باعث بسته شدن و انعقاد آن شود. این روش برای بواسیر پرولاپس یا بیرون زده بهتر جواب می دهد.
  پزشک شما ممکن است جراحی را برای بواسیر داخلی بزرگ یا بواسیر خارجی بزرگ به دو روش زیر توصیه کند.
 • هموروئیدکتومی: یکی از م effectiveثرترین و ابتکاری ترین روش های درمان بواسیر ، برداشتن کامل بواسیر است که به آن هموروئیدکتومی می گویند ، اما دوره دردناک بهبودی چند هفته ای از معایب این روش است.
 • فشار خون: این روش جریان خون به ورید را متوقف کرده و بافت بیرون زده را بازیابی می کند. زمان بهبود آسان تر بود ، اما به نظر می رسید که هموروئید دوباره برمی گردد.
  درمان های اخیر بواسیر از حداقل روش های تحریک تهاجمی برای شناسایی و توقف جریان خون به سلول های مشکل ساز استفاده می کند.

بهترین روشها فقط درمان بیش از حد بواسیر است

سریع ترین راه درمان بواسیر استفاده از کرم ها و کرم های بواسیر است. برخی از این کرم ها حاوی آنتی اکسیدان ها ، روغن های ضروری و اسیدهای آمینه هستند که به راحتی قابل استفاده هستند.
داروهای هموروئید ، داروهایی که برای دفع مواد زائد و مواد شیمیایی مانند زنجبیل و فندق قابل تحمل نیستند ، همچنین روشهای جدیدی برای درمان بواسیر هستند.
استفاده از کیسه های یخ یا درمان یخ تسکین سریع را فراهم می کند و یکی از سریع ترین راه ها برای درمان بواسیر برای بهبود التهاب است.
استفاده از حمام با epsom و نمک دریا که حاوی روغن های گیاهی است می تواند در پاکسازی بواسیر موثر باشد.
یک کرم ضد سایش می تواند به برطرف شدن بثورات ناشی از این بیماری کمک کند.
همچنین استفاده از بالش دونات به آرامش و کاهش وزن لگن کمک می کند.

درمان بواسیر خارجی چیست؟

شایع ترین علت بواسیر خارجی فشار هنگام حرکت شکم است.
روشهای تشخیص بواسیر خارجی شامل پروکتوسکوپی ، معاینه دیجیتال مقعد ، کولونوسکوپی ، سیگموئیدوسکوپی و آنوسکوپی است.

همچنین بخوانید: بیماری پارکینسون چیست و مراحل آن چگونه است؟

درمان بواسیر خارجی بسته به شدت آن می تواند به روش های مختلفی انجام شود. ممکن است پزشک از شما بپرسد که آیا به داروها یا درمان نیاز دارید. سایر درمانهای رایج که پزشک توصیه می کند شامل استفاده از کیسه یخ برای کاهش تورم ، شیاف یا کرم های بواسیر است. این گزینه ها می تواند به افرادی که هموروئید تمیز دارند کمک کند. اگر بیماری شدیدتر باشد ، پزشک ممکن است درمان با یکی از روش های جراحی را توصیه کند.

درمان بواسیر داخلی چیست؟

بواسیر داخلی معمولاً بدون توجه یا بدون توجه است. زیرا معمولاً بدون علامت است. بواسیر داخلی توسط یک غشای مخاطی پوشانده شده است و معمولاً آسیب نمی بیند زیرا درد عصبی در آن ناحیه کمتر است.
روشهای زیادی برای درمان بواسیر داخلی وجود دارد. از درمان های خانگی گرفته تا روش های جراحی.
درمان های خانگی شامل تغییر در شیوه زندگی مانند نوشیدن بیش از حد آب و انجام ندادن جراحی هایی مانند کرم های ضد درد ، مسکن ها ، مسهل ها و آرامبخش هایی است که ممکن است باعث کاهش وزن در مقعد و بهبود وضعیت شما شود.
حملات تهاجمی جزئی مانند اتساع لورد (اتساع اسفنکتر مقعدی) ، درمان اسکلروزان تزریق ، بستن بارون (بستن نوار لاستیکی) ، سرما درمانی ، لیزر درمانی ، انعقاد مادون قرمز ، هموروئیدوپکسی اصلی ، و آخرین روشهای درمان بواسیر و جراحی سونوگرافی).
سایر درمان های هموروئید داخلی شامل انسداد شریان هموروئید تحت هدایت داپلر و پروکتوپلاستی ترمیم رکتانال است.
در هر صورت ، در صورت مشاهده خونریزی یا علائم دیگر ، برای اطمینان از صحت تشخیص با پزشک خود تماس بگیرید. از آنجایی که خونریزی در حرکات روده فقط به دلیل بواسیر نیست ، احتمال ایجاد عفونت های دیگر را باید منتفی دانست تا از وجود شما در بواسیر اطمینان حاصل شود.
در صورت خونریزی زیاد یا درد شدید یا تغییر در الگوهای تنفس ، به دنبال اورژانس باشید.

همچنین بخوانید: بیماری تیک چیست و چگونه درمان می شود؟

درمان پیشرونده بواسیر

بواسیر ترومبوتیک چیست؟

اگر خون در خارج از هموروئید جمع شود و باعث ایجاد ترومبوز شود ، می تواند مشکلاتی را ایجاد کند از جمله:

 • درد حاد
 • مخمر
 • ورم
 • تشکیل توده بسیار سخت نزدیک به مقعد

درد بواسیر ترومبوتیک باید طی 7 تا 10 روز بدون جراحی بهبود یابد. باید به آرامی و به طور معمول طی یک هفته انجام شود. ممکن است چندین هفته طول بکشد تا کل مجموعه از بین برود.
شما باید بتوانید اکثر فعالیت های خود را به سرعت از سر بگیرید. در دوران نقاهت ، از انجام تمرینات سنگین و سایر فعالیت های سنگین خودداری کنید.
هموروئید می تواند دوباره برگردد. هموروئیدکتومی احتمال عود را کاهش می دهد.

کلمات اخر

بواسیر معمولاً بدون جراحی یا حتی پزشک بهبود می یابد. با درمان دارویی و تغییر شیوه زندگی شروع کنید. درمان بواسیر پیشرفته نیاز به جراحی دارد. اگر باردار هستید ، قبل از مصرف هرگونه دارو یا تغییر رژیم غذایی باید با پزشک خود مشورت کنید. درمان های دارویی م effectiveثر هستند ، اما اگر رژیم غذایی و شیوه زندگی شما تغییر نکند ، دیابت ممکن است عود کند.

منبع:

proctocan.com

healthline.com

کلینیک مایو

webmd.com

verywellhealth.com

دیدگاهتان را بنویسید