بهترین خودروهای الکتریکی جهان در سال ۲۰۲۲


فروش خودروهای الکتریکی در سال ۲۰۲۱ بیش از دو برابر شد و انتظار می‌رود تقاضا برای خودروهای الکتریکی در سال ۲۰۲۲ به رشد خود ادامه دهد. بنابراین سال ۲۰۲۲ یک سال هیجان انگیز برای خودروهای الکتریکی خواهد بود.

برای دسترسی سریع تر به اخبار خودرو و حمل و نقل، اینستاگرام Camapress را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود.

تسلا مدل Y، فورد موستانگ Mach-E و Volvo XC40 Twin Charge از جمله خودروهای الکتریکی هستند که در سال ۲۰۲۲ روانه بازار خواهند شد. در این گزارش به جنبه هایی می پردازیم که بسیاری از خودروهای الکتریکی با آن دست و پنجه نرم می کنند.

بیشتر بخوانید:

تسلا مدل Y 2022

در بین خودروهای موجود، تسلا مدل Y را به عنوان یکی از بهترین خودروهای برقی سال ۲۰۲۲ معرفی می کنیم. مدل Y یک شاسی جادار با ظرفیت یدک کشی تا ۳۵۰۰ پوند است. شبکه سوپرشارژرهای DC تسلا نیز بزرگتر و قابل اعتمادتر است.

در هنگام شارژ، مدل Y نسبت به بسیاری از خودروهای برقی کارآمدتر است و مصرف شارژ را تا حد زیادی کاهش می دهد. دارای شارژر موبایل ۱۲۰ و ۲۴۰ ولتی با سرعت شارژ بالا. تسلا آداپتور J1772 را برای اتصال کانکتور اختصاصی خود به شارژرهای غیر تسلا نصب می کند.

رانندگی با مدل Y بسیار هیجان انگیز است. فاقد پنل ابزار معمولی و همه چیز از سرعت سنج گرفته تا صفحه نمایش لمسی ۱۵ اینچی در وسط داشبورد است. قدرت آن بیشتر شبیه خودروهای اسپرت است. شتاب خودرو با فشردن یک دکمه سریعتر می شود.

تسلا مدل Y 2022-Camapress

فورد موستانگ Mach-E 2022

فورد موستانگ Mach-E از یکی از نمادین ترین خودروهای تاریخ خودرو الهام گرفته شده است. فورد موستانگ Mach-E به عنوان خودرویی با شاسی بلند با پنج صندلی، چهار در و فضای کافی برای سرنشینان و بار در قلب بازار پررونق شاسی بلندهای برقی قرار دارد.

حداکثر برد این خودرو ۳۰۵ مایل تخمین زده شده است که بسیار چشمگیر است. به گفته فورد، نسخه های GT با ۴۸۰ اسب بخار قدرت با چهار چرخ می توانند شتاب Mach-E را در ۳.۵ ثانیه به ۶۰ مایل در ساعت برسانند. از سوی دیگر، نسخه های غیر GT بین ۴.۸ تا ۶.۱ ثانیه کار می کنند.

در داخل، صفحه نمایش لمسی بزرگ ۱۵.۵ اینچی در مرکز فرمان قرار دارد و بسیاری از کنترل ها را در خود جای داده است. برخلاف تسلا مدل Y، مجموعه ای از ابزارها در جلوی راننده قرار دارد که سرعت سنج و سایر موارد حیاتی را نشان می دهد.

فورد موستانگ M-ach-E 2022

XC40 Recharge Twin 2022 Volve

هنگامی که ولوو XC40 اصلی گازسوز در سال ۲۰۱۹ معرفی شد، نامزد جایزه بهترین خودروی سال ۲۰۱۹ به دلیل طراحی خوب داخلی، سبک و ویژگی‌های متفکرانه‌اش مانند زباله‌های موجود در کنسول ذخیره‌سازی مرکزی شد.

به گفته ولوو، XC40 Recharge Twin یک شاسی بلند پرسرعت است که شتاب ۰ تا ۶۰ مایل در ساعت را در ۴.۷ ثانیه طی می کند. این ویژگی به لطف قدرت ۴۰۲ اسب بخاری یک باتری ۷۸ کیلووات ساعتی و دو موتور یکی در جلو و دیگری در عقب است.

Mach-E و Tesla Y هر دو ویژگی های سواری عجیبی دارند، اما کیفیت سواری XC40 ایمن و راحت است. XC40 تنها نامزدی است که فقط برای خودروهای الکتریکی طراحی نشده، بلکه فقط برای نسخه گازسوز طراحی شده است.

XC40 Recharge Twin 2022 Volve

انتهای پیام/

برای دسترسی سریعتر: