بن بست هسته ای ایران و افزایش دوباره قیمت دلار / ۸ شهریور ۱۴۰۱


دلار بازار آزاد بالای محدوده ۳۱۶۰۰ تومان بود. قیمت دلار نیز با ۰.۳۷ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به ۳۱ هزار و ۶۲۰ تومان رسید. دلار بازار نسبت به دیروز ۰.۲۴ درصد کاهش قیمت داشت و در محدوده ۲۸۵۸۰ تومان قرار دارد.

برای دسترسی سریعتر به اخبار داغ بازار ارز اینستاگرام کامپرس را دنبال کنید. از جانب اینجا وارد می شود

به گزارش کماپرس، رشد قیمت دلار بار دیگر تحت تاثیر فضای مذاکرات برجام قرار گرفت و نرخ این ارز پرطرفدار دوباره افزایش یافت. جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد که مذاکرات هسته ای ایران به بن بست رسیده است و به نظر می رسد در این هفته اتفاق جدیدی رخ نخواهد داد. این مقام مسئول اظهار داشت: به این زودی پیشرفت چشمگیری در احیای برجام حاصل نخواهد شد. همین خبر کافی بود تا نرخ دلار به یکباره بالا برود و به محدوده ۳۲ هزار تومان نزدیک شود. دیشب قیمت دلار در معاملات پشت سر هم از مرز ۳۲ هزار و ۷۰۰ تومان عبور کرد.

اخبار مرتبط را بخوانید:

آیا سفر رئیس جمهور به نیویورک باعث کاهش قیمت دلار می شود؟

مقامات سیاسی و صاحب نظران اروپایی معتقدند هیچ پیشرفتی در مسیر موفقیت توافق هسته ای حاصل نخواهد شد و دیدار احتمالی ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران نیز مشکلی را حل نخواهد کرد.

اما گروهی از تجار همچنان به سفر رئیس جمهور و احتمال دیدار وی با مقامات سیاسی آمریکا و موضوع برجام امیدوار هستند و به همین دلیل حضور چندانی در بازار ندارند.

قیمت پوند و یورو نیز امروز افزایش یافت. نرخ پوند با ۰.۹ درصد افزایش نسبت به روز گذشته به ۳۶ هزار و ۱۷۹ تومان رسید. قیمت یورو نسبت به دیروز ۰.۵ درصد افزایش یافت و به ۳۱ هزار و ۶۴۲ تومان رسید.

انتهای پیام

برای دسترسی سریعتر: