بنیانگذار Moderna از سوی Forbes به عنوان 400 ثروتمند آمریکایی انتخاب شد.


موفقیت واکسن کووید -19 مدرن ، سه میلیاردر جدید را برای به دست آوردن سهام اولیه در استارتاپ های بیوتکنولوژی ایجاد کرده است. این باعث شد که امسال در فهرست 400 ثروتمند آمریکایی در فهرست فوربز قرار گیرد.

موسس و مدير Moderna ، نوبر عفيان ، به همراه موسس و استاد موسسه فناوري ماساچوست ، روبرت لانگر ، به ترتيب داراي ثروتي در حدود 3.7 و 3.5 ميليارد دلار هستند.

بر اساس گزارش فوربس ، تیموتی اسپرینگر ، استاد دانشکده پزشکی هاروارد و سرمایه گذار اولیه Moderna ، با دارایی خالص 4.4 میلیارد دلار در این لیست ظاهر شد.

از آنجا که Moderna دومین شرکتی بود که برای واکسن COVID-19 تأیید کرد. در مواقع اضطراری طبق اعلام مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، بیش از 152.3 میلیون دوز تجویز شده است.

ارزش Moderna بیش از 120 میلیارد دلار است و انتظار می رود حداقل 19.2 میلیارد دلار در فروش واکسن COVID-19 درآمد کسب کند.
dpa/Partner Images از طریق Getty I

این شرکت قبلاً گفته بود که انتظار دارد حداقل 19.2 میلیارد دلار فروش واکسن کووید -19 داشته باشد.

توسعه موفق واکسن Moderna Moderna را از دنیای مبهم استارتاپ های بیوتکنولوژی بیرون راند و برای سهامداران بسیار سودآور بود.

این سهام در هفته های گذشته از اوج خود سقوط کرده است. اما همچنان از 1 ژانویه بیش از 189 درصد و نسبت به سال گذشته 300 درصد افزایش یافته است.

دانشمند روبرت لانگر ، بنیانگذار Moderna ، Forbes 400 خود را در رتبه 222 رتبه بندی کرد.
دانشمند روبرت لانگر ، بنیانگذار Moderna ، Forbes 400 خود را با رتبه 222 در رتبه بندی منتشر کرده است.
بوستون گلوب از طریق گتی ایماژ

از زمان عرضه اولیه 22 دلار به ازای هر سهم در سال 2018 ، سهام این شرکت بیش از 1200 درصد افزایش یافت و آخرین قیمت آن 297.50 دلار برای هر سهم بود.

ارزش این شرکت در حال حاضر بیش از 120 میلیارد دلار است. این چیزی بیش از غول نوشیدنی Diageo و سازنده موتور جت جنرال الکتریک است.

تیموتی اسپرینگر ، سرمایه گذار اولیه در Moderna ، در رتبه 176 قرار دارد ، پیش از Afeyan و Langer.
تیموتی اسپرینگر ، سرمایه گذار اولیه در Moderna ، در رتبه 176 قرار دارد ، پیش از Afeyan و Langer.

این یک ارزش بازار بزرگ برای شرکتی است که یک محصول واحد به دست می آورد. اما سرمایه گذاران شرط می بندند که Moderna می تواند از تخصص خود در واکسن های mRNA برای رفع سایر چالش های کلیدی بهداشت عمومی مانند سرطان و مالاریا استفاده کند.

اما پس از آن سهام شروع به سقوط کرد. هفته گذشته ، غول داروسازی مرک اعلام کرد که این شرکت به دنبال مجوزهای اضطراری از نهادهای نظارتی ایالات متحده است. برای درمان ضد ویروسی خوراکی برای COVID-19 پس از تجویز داروی تجربی نشان داد “نتایج جالب” در آزمایشات بالینی

این خبر امید را برانگیخت که جهان به راحتی شفا می یابد. مجدداً برای COVID-19 به زودی ، اما سرمایه گذاران Moderna را تحت تاثیر قرار داد ، از زمانی که سهام اعلام شد ، سهام تقریباً 24 درصد کاهش یافت.

این سهام روز چهارشنبه نیز دچار آسیب شد. پس از اعلام سوئد و دانمارک ، استفاده از واکسن COVID-19 Moderna برای جوانان متوقف می شود. پس از گزارش عوارض جانبی نادر قلبی عروقی

دیدگاهتان را بنویسید