بررسی اثرات قند Dr. رضا اطمینانانی


شیرینی قند (مطالعه خطر قند)

هر فرد سالم باید 55 درصد از انرژی مورد نیاز روزانه خود را از چربی ها دریافت کند. کربوهیدراتها به گروههای مونوهیدرات (مانند گلوکز و فروکتوز) ، دو قند (مانند قند یا شکر) و بسیاری از قندها یا چربیهای اشباع (مانند نشاسته) تقسیم می شوند. آنچه ما قند می نامیم در واقع یک یا دو قند است ، مانند گلوکز یا فروکتوز ، که از آنها برای افزودن به رژیم غذایی استفاده می کنید. به

زیرا اکثر غذاها حاوی قند هستند. پیروی از رژیم غذایی عاری از این مواد شیمیایی کار ساده ای نیست. با این حال ، ما می توانیم انواع قند موجود در غذاهای فرآوری شده ، نوشیدنی ها ، آب میوه های فرآوری شده ، شیرینی ها و سایر غذاهای شیرین را در رژیم غذایی روزانه خود محدود یا اصلاح کنیم. یا هنگام مبتلا شدن به دیابت یا سایر بیماریهای جدی ، قند را در رژیم غذایی خود حذف کنید.

دیابت قندی:

1) لاپوآ

اندازه یکی از ساده ترین و برجسته ترین ویژگی های دیابت است که همه آن را می شناسند. برخلاف قند ترکیبی ، مونو و دو قند انرژی بدن ما را تامین می کنند و وقتی به این انرژی نیاز نداریم ، بدن بیشتر آن را برای استفاده های بعدی به چربی تبدیل می کند. بنابراین مصرف زیاد این داروها می تواند یکی از دلایل افزایش وزن باشد.

2) تغییرات در چربی خون

مطالعات متعدد نشان داده است که مصرف قند باعث افزایش مقدار تری گلیسیرید و کلسترول بد (LDL) و کاهش کلسترول خوب (HDL) می شود.

3) لخته شدن خون

همانطور که در نظر داریم نمک یکی از عوامل مهم در افزایش فشار خون است. مطالعات نشان داده است که قند خون بالا با فشار خون بالا نیز ارتباط دارد.

4) سرطان

سلول های سرطانی از قند تغذیه می کنند. علاوه بر این ، این داروهای دفع کننده هورمون در رشد سلول های سرطانی مفید هستند. مطالعات نشان داده است که دیابت با ایجاد سرطان هایی مانند سرطان سینه ، تخمدان ، پروستات ، راست روده ، پانکراس ، ریه ، مثانه و سینه ارتباط دارد.

5) تولید نمونه های رایگان

رادیکالهای بی گناه اتمها یا مولکولهایی هستند که آخرین مرحله الکتریسیته آنها ناقص است و ناشی از بی ثباتی و تمایل به دریافت برق است که در بسیاری از بیماریها از جمله سرطان ، بیماریهای قلبی ، حمله قلبی ، آرتریت ، و همچنین پیری و پیری زودرس دخیل است. مطالعات نشان داده است که مصرف قند باعث افزایش تولید تخم مرغ در بدن می شود.

6) تغییرات در دستگاه گوارش

شکر مشکلات زیادی در سیستم گوارش ایجاد می کند ، از جمله تنگی نفس ، سوء جذب ، ادم و زخم.

7) خمیر دندان

ارتباط بین پوسیدگی دندان و مصرف قند برای همه روشن است.

8) پوکی استخوان

برخی مطالعات ارتباط بین دیابت و پوکی استخوان را نشان می دهند. دلیل این امر این است که قندها باعث ایجاد حالت اسیدی در بدن می شوند و کلسیم ، منبع اصلی ذخیره استخوان ها ، از استخوان ها خارج می شود تا این حالت اسیدی از بین برود و حالت متعادلی در بدن ایجاد شود. این روند به آرامی استخوان ها را به سمت کم عمق حرکت می دهد.

بررسی اثرات قند تغذیه اصفهان

9) مسائل دیگر

افزایش قند و بسیاری عوامل مهم دیگر مانند آلزایمر ، نارسایی پوست ، کاهش کلسیم و منیزیم ، سنگ کیسه صفرا ، آب مروارید ، بزرگ شدن چربی کبد و کبد ، بزرگ شدن کلیه ها و سنگ کلیه ، کاهش توانایی یادگیری در کودکان افسردگی با عدم تعادل هورمونی (مانند افزایش سطح استروژن در مردان و کاهش هورمون رشد).

افو:

همانطور که قبلاً ذکر شد ، حذف شکر از رژیم غذایی کار ساده ای نیست. با این حال ، انواع قندهای قابل مصرف آسیب زیادی به بدن نمی رسانند. این بدان معناست که سعی کنید از کربوهیدراتهای مرکب استفاده کنید ، که ما آنها را “قندهای خوب” می نامیم. این مواد مغذی که در میوه ها ، سبزیجات ، آجیل و غلات کامل (به ویژه کلیه ها) یافت می شود ، ویتامین ها ، مواد معدنی ، پروتئین ها و فیبر را برای بدن تأمین می کند و چون دیر هضم و جذب می شوند ، قند به سرعت در خون کاهش می یابد. به افزایش نمی یابد و انرژی مورد نیاز بدن را برای مدت زمان طولانی می دهد.

به خاطر داشته باشید در مورد میوه ها ، بهتر است میوه را به طور کامل مصرف کنید و آب آن را نخورید (حتی در حالت عادی) ، زیرا میوه ها حاوی مقدار زیادی فیبر و سموم هستند (مواد شیمیایی که بدن را در برابر رادیکال های آزاد محافظت می کند). و برای بدن مفیدتر است. علاوه بر این ، برخی از غذاها ، مانند نان سفید ، اگرچه طعم شیرینی ندارند ، اما به دلیل فیبر پایین و میزان مصرف زیاد ، مصرف قند را افزایش می دهند.


دکتر. رضا اطمینانانی

اصفهان غذای خوب


دکتر. رضا اطمینانانی می تواند با ارائه روشهای طبیعی با رژیم غذایی متعادل ، مقدار و نوع رژیم غذایی ، نقش اساسی در دستیابی به سلامت جسمی و روحی ایفا کند.

برای مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر رضا اطمینانانی ، متخصص غذا و تغذیه در اصفهان کلیک کنید.


موضوعات پیشنهادی:

رابطه بین غذا و احساسات

مزایای رژیم چربی کاراته

چربی مناسب برای حفظ سلامت شما

تراریخته و مغذی استدیدگاهتان را بنویسید